Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
Aha ok to se vstavlja v plastični del. A pa je potem kaj večja možnost, da je malo razmajano vse skupaj? Al to ne igra nobene vloge. Gre za čist rutinsko delo brez morebitnih posledic.

ja senzorji so od vedno v odbijaču. Odbijači so pa že 30 let plastični.
Posledice pa veš da so lahko. Popraskan odbijač, popraskan blatnik. poškodovana električna napeljava na avtu. Polomljene plastike v prtlažniku. itd :D
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.851
627
113
EU

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
Daj ne bluzite. To je pa to ko načitani teoretiki berete manuale. Odbijač dol to je to.
Kdo bo raztavlal pol armaturke za parking senzorje. Lepo vas prosim.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
A bi prosim pogledal tovarniško servisno navodilo za sprednje senzorje preden ti, mehanik poln prakse, pametuješ? Pameten štajerc to naredi z dvema vezicama in metrom izolir traka ane?
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Kako jaz gledam na to; Take zadeve se pač naročijo z novim avtom (tovarniško), če nočeš imeti pozneje brezveznih problemov. Ker naši servisi tega ne delajo vsak dan, bodo to naredili slabše kot v tovarni, kjer je to rutina (pa manual gor ali dol). Potem pa dodaš še malo balkanske mentalitete in uvajanje bližnjic glede na manual (zakaj bi razmetaval pol aramturke..raje dam vezico tu pa eno tam.. če ne to pa polomijo plastične zatiče in armaturka ne sede več nazaj) pa imaš recept za polom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Clancy

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
A bi prosim pogledal tovarniško servisno navodilo za sprednje senzorje preden ti, mehanik poln prakse, pametuješ? Pameten štajerc to naredi z dvema vezicama in metrom izolir traka ane?
Vredu je. Ko boš kdaj naredil kaj sam ti bo jasno.
Maš tovarniška navodila da je treba motor ven vzet in gre brez. Maš navidila da je treba pri tdi odstranit dpf da menjaš egr in gre brez. Ampak teoretik bo ja vedel kaj gre v paksi. Rabis pa malo več kot dve vezici pri montaži parking senzorjev ;)
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.851
627
113
EU
Nekako bi se morda strinjal, da tole razdirat na lokalnem servisu ne bi bilo najbolje. Nisem pa sedaj stručko za te stvari.

Sam se ogrevam za nakup 1.8 karavana. Vsaj meni je 1.8 čisto dovolj, abosultno nisem čutil nobene šibkosti, športni voznik pa tudi nisem. Sem se pa pri testnem vozilu kar malo hecal z odpiranjem prtljažnih vrat na nogo. V čem je trik, da vedno zadaneš, da ti odpre?!?:oops1:
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Ne, nikoli še ni nihče razen tebe nič naredil sam. :rolleyes:

In ti na pooblaščenem servisu ne boš razkopaval novega avta kot kak vaški šušmar ampak boš delal po navodilih in normativih proizvajalca.

Dpf pa v vaših koncih itak odstranite, menda pa ja ne bo proizvajalec predpisoval kaj in kako mora biti vgrajeno. ;)

Nekako bi se morda strinjal, da tole razdirat na lokalnem servisu ne bi bilo najbolje. Nisem pa sedaj stručko za te stvari.
Če vsi razmišljajo in delajo kot luka potem je res bolje biti brez senzorjev.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Nekako bi se morda strinjal, da tole razdirat na lokalnem servisu ne bi bilo najbolje. Nisem pa sedaj stručko za te stvari.

Sam se ogrevam za nakup 1.8 karavana. Vsaj meni je 1.8 čisto dovolj, abosultno nisem čutil nobene šibkosti, športni voznik pa tudi nisem. Sem se pa pri testnem vozilu kar malo hecal z odpiranjem prtljažnih vrat na nogo. V čem je trik, da vedno zadaneš, da ti odpre?!?:oops1:

Ni fora, da "zadaneš" ali ne. Sem tudi jaz mislil, da delam kaj narobe ali nepravem mestu. Kjerkoli pod obijačem pohamaš ali le nastaviš nogo, počakaj sekundo pa se odpre prljtažnik. Sem tudi sam bil vedno prehiter... dokler nisem "pogruntal" sistema. Mi je pa vse skupaj preveč počasno, tako da že vidim, kako bom bentil vsakič...
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
Kak si pametn ne. Ki spis da te ne vkradejo. A na pooblaščenem pa misliš da če najde rešitev v dveh urah bo raje vseeno 4 ure delal :) al bo delal 2, 4 računal v teh dveh pa še kako stvar rešo.

Al pa če najde plac za roko brez razdiranja bo raje vseeno 2 uri narazn jemal in sestavlal samo, da bo alter teoretik srečn. Za alteraša vse pa magari je nepotrebno dodatno delo.

Pravi alteraš če pise v navodilih da moreš okoli riti v žep bo šel okoli, boknedaj direkt
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.851
627
113
EU
Pravi alteraš če pise v navodilih da moreš okoli riti v žep bo šel okoli, boknedaj direkt
Da delaš mimo navodil po svoje, moraš IMO biti zelo izkušen strokovnjak (z veliko prakse) v našem primeru avtomehanik s talentom (pomeni, da si človek, ki razmišlja "out of the box" in so mu stvari načeloma bolj jasne kot tistemu, ki je pisal navodila), če ne, tega rajši ne počneš, ker ti bo pol avta ostalo v rokah:p

Sedaj pa, ali ustreza temu opisu vsak avtomehanik?:cool:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
Navodila so pisana za idealne pogoje kjer je še opica sposobna to nardit. Eni se zgleda tu najdejo zato se jih držijo ko pijanc plota. Drugi pa pač pogruntajo, da gre roka v marsikero lukno če si pripravljen kako prasko sprejet na racun prihranjenega časa
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.851
627
113
EU
Prihranek časa me moti samo, če je na račun kvalitete posega, ker sam si takih bližnjic "po domaće" ne želim, ko plačam za neko storitev; naj rajši potem zaračunajo že v štartu več, če je treba. Pa ok tudi ne bi želel, da se kdo poškoduje pri tem:confused:

Sam tok da razjasnim zakaj mutim s to nadgradnjo parkirnih senzorjev po nakupu vozila; ker imam ravno toliko denarja, da se mi super izide brez teh senzorjev (navigacije itd. pa itak ne rabim) in sem razmišljal, da bi potem to dodatno opremo nadgrajeval kasneje, ko bom spet pri denarju.

Itak ti prodajalci sami od sebe nič ne povedo o kakršnikoli dodatni opremi dokler ekstra ne vprašaš; najbrž so me koj "stokovno" ocenili, da se pr tem ne splača ukvarjat z dodatno opremo:p
 
Nazadnje urejeno:

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.307
835
113
Jaz sem trenutno na Tenerifih in sem vzel za rent-a-car Seat Leon bencin karavan. Ne vem kateri bencinski motor je notri, ker v avtu ni prometnega dovoljenja, bom pa vprašal, ko avto vrnem. Vem samo, da ima možnost izklopa valjev, ker si vidim na armaturi. Zadeva glede porabe: Če se peljem samo po AC je poraba 4,3l/km (120km/h, več se ne vozim). Če grem čez hribe gor dol pridem na 5,2l/km (prilezel na 6,2l/km po vožnji navzgor, vendar potem pade). Skupna poraba po 8 dneh mešane vožnje je 4,9l/km.

Je pa res, da se jaz v Slo. ne morem peljati tako, kot se tukaj. Tukaj se vsi peljemo med 100km/h in 120km/h. Nihče ne pelje za ritjo, ni živčnosti ipd. Se mi zdi, da ko pridem v Slo. še jaz zapadem v to nervozo na cesti in se prilagodim ostalim ter temu primerno spremenim način vožnje. Želim povedati, da ne verjamem, da bi se v Slo. peljal z enako porabo, kot se tukaj.

Avta sicer nisem priganjal, ker ga pač nimaš kje, ampak ob taki porabi se sprašujem, kje je smisel hibrida. O.K., avto ima ročni menjalnik. Edino kar me skrbi glede na to, da je tole VAG grupa, koliko časa bo takle motor delal.

Je pa tukaj gorivo bistveno cenejše, kot pri nas.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.851
627
113
EU
Smisel hibrida je vsaj po mojem predvsem v manjši porabi pri mestni vožnji, obenem pa še doprineseš k manjšemu izpustu plinov v okolje (pri mestni vožnji). Najbrž tudi manj obremenjuješ zavore. In pa morda je komu všeč, da so to avtomatiki.

Za mene bi bilo super, če bi imeli tudi plug-in hibridno Corollo, ampak verjetn bo treba na to počakat še par let, ko vržejo ven nov model:cool:

Je pa ta Corolla zelo lepo avtomobil za razliko do vseh prejšnjih Toyot; k jst res nisem imel srca, da bi lahko kupil kakšnega Priusa :p