Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Fak...ta tojotin dizajn...to ni za gledat pred spanjem! Ko bocna linija se nekako obeta...potem pa ta ogaben gobec in zadek...notranjost pa se hujsa. Kot da bi se med risanjem zamenjali ene 3 dizajnerji. Armatura pa zgleda kot nahitro zašit presredek.....
 
  • Haha
Reactions: LarryClay

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Fak...ta tojotin dizajn...to ni za gledat pred spanjem! Ko bocna linija se nekako obeta...potem pa ta ogaben gobec in zadek...notranjost pa se hujsa. Kot da bi se med risanjem zamenjali ene 3 dizajnerji. Armatura pa zgleda kot nahitro zašit presredek.....
vidis, meni je pa top. ko pa gledam novodobne Mercedese in BMW-je pa jaz dobim minibruhek v gobec … vse tiste televizije, ajme boze.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.682
830
113
točno to me grize. idealka avto zame. samo me skrbi prtljažnik - oz. kam dati bajk ... first world problems, vem ... :norec:

btw, se komu sanja, koliko pride zavarovanje za tak avto? osnovna nabavna cena zna biti preko 40.000€ ... se pravi blizu 1500€?
A ne bi šel Bajk v prtljažnik , če podereš zice.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
kolikor razumem, se zici ne podrejo. pa dvomim, da lahko zrines bajk not, polnokrvi enduro zrebec je precej neugoden za v avto tlacit …
Vsaj luknja za smuči pa je?
Al se to ne?
Kolo pa na kljuko.
Torej minusi, malo več za kasko in cestno takso verjetno. Prevelik, če iščeš max. velikost corole. Izgled da je takšen je dejansko plus, da odbije Brazilce in klene slovenceljne.
Vse ostalo pa kar gre v prid temu vozu.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.682
830
113
Vsaj luknja za smuči pa je?
Al se to ne?
Kolo pa na kljuko.
Torej minusi, malo več za kasko in cestno takso verjetno. Prevelik, če iščeš max. velikost corole. Izgled da je takšen je dejansko plus, da odbije Brazilce in klene slovenceljne.
Vse ostalo pa kar gre v prid temu vozu.
Gledam aktualni cenik....zadnhj klop 60:40.....razen najboljše opreme(premium) ki ima odprtino za smuči.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.691
1.606
113
Klop je deljiva, razen pri najvišji opremi.

Zanimivo je, da je Camry 5. najbolj prodajan avto na svetu, pri nas pa se jih skoraj da nič ne proda. Razlog je v prtljažniku. Mi palimo na 5. vrata zadaj in karavane. Superb recimo je tak primer in direkten konkurent. Zato novega modela letos ne bo v EU.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.837
622
113
EU
Jaz dejansko nisem vedel, da ga sploh lahko kupim pri nas; sm mislu, da je to bolj za kakšen ameriški trg. Ampak je pa res, da ga niti ne bi, ker jaz palim na karavane v trenutnem življenjskem obdobju :cheer:
 

Lonck

Pripravnik
13. okt 2007
125
10
18
kolikor razumem, se zici ne podrejo. pa dvomim, da lahko zrines bajk not, polnokrvi enduro zrebec je precej neugoden za v avto tlacit …
Živjo. Imam takšnega Camryja, oprema excecutive, ki je druga najvišja in se zici lepo podrejo 1/3, 2/3. Samo pri čisto top opremi, ki ima električen pomik zadnje klopi, se ne da podreti ( ima samo luknjo za smuči). Brez da podreš sprednje kolo ga sigurno ne spraviš noter. limuzinska odprtina je vsekakor minus ( vem, ker imam tudi Mazdo 6 HB), kot avto je pa top.
lp, L.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Živjo. Imam takšnega Camryja, oprema excecutive, ki je druga najvišja in se zici lepo podrejo 1/3, 2/3. Samo pri čisto top opremi, ki ima električen pomik zadnje klopi, se ne da podreti ( ima samo luknjo za smuči). Brez da podreš sprednje kolo ga sigurno ne spraviš noter. limuzinska odprtina je vsekakor minus ( vem, ker imam tudi Mazdo 6 HB), kot avto je pa top.
lp, L.
bi moral preverit, katera oprema tocno je … kar se tice kolesa, moram ze zdaj, ko imam karavana, sneti prvo kolo, tako, da to sploh ni problem. bolj me skrbi, ker je balanca sirine 780mm, kar potem skomplicira tetris v prtljazniku …

dve stvari me zanimata - koliko km se naredi z enim tankom? pa kolk je realna poraba na AC … vseeno sem veliko na AC.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.837
622
113
EU
Če si veliko na AC, je vsaj dosedaj bil edini pravi odgovor, umisli si dizla. Zdaj pa ne vem, če se je v zadnjem mesecu kaj spremenilo?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Če si veliko na AC, je vsaj dosedaj bil edini pravi odgovor, umisli si dizla. Zdaj pa ne vem, če se je v zadnjem mesecu kaj spremenilo?
ze ogromnokrat napisal v preteklosti, bom pa se enkrat. gre za mit. od 2015 do 2020 sem imel Priusa. ko sem kljuce predal naprej moji dragi, je imel povprecno porabo 5.7, z 80% voznje na AC. normalne voznje. 135-140 po tempomatu voznje.

junija 2020 sem vzel Focusa, dizla. poraba z isto voznjo, na istih relacijah, je 6.0 …
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jonny77 in sajkek

Lonck

Pripravnik
13. okt 2007
125
10
18
bi moral preverit, katera oprema tocno je … kar se tice kolesa, moram ze zdaj, ko imam karavana, sneti prvo kolo, tako, da to sploh ni problem. bolj me skrbi, ker je balanca sirine 780mm, kar potem skomplicira tetris v prtljazniku …

dve stvari me zanimata - koliko km se naredi z enim tankom? pa kolk je realna poraba na AC … vseeno sem veliko na AC.
Poraba je seveda odvisna od načina vožnje. Jaz ponavadi naredim med 750-800km z enim tankom, pa je seveda še rezerve za več kot 50 km.
Primer porabe avtocesta Lj- lago di Garda 4 v avtu poln prtljažnik, hitrost po AC med 140 pa do max 160km/h, skupna poraba mislilm da je bila 6.3l.
Ker imaš Priusa poznaš kako funkciorira. Tukaj pa je 2.5l benz motor in je vse skupaj še bolj smooth...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.375
3.460
113
Megane 1,5 dci 80 km avtocesta na dan in 70 magistrala je povprečje med 4,9 in 5,1.na 100 km.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Megane 1,5 dci 80 km avtocesta na dan in 70 magistrala je povprečje med 4,9 in 5,1.na 100 km.
Vse izgubis ko udari vztrajnik, šobe, kompresor klime, ... JE pa res, da je tak Megane l.19, 160 kkm cca. 9kEUR. In ni primerljiv s Camry, temveč s Corollo, ki pa je spet le kakšnega jurja cenejša od Camry... Torej, Corolla hudo drži ceno.