Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Trenutne trošarine:
Dizel:
0,388 EUR na liter
Bencin:
0,377 EUR na liter


Novi red s strani EU za trošarine bo pa na količino energije in CO2 output. Skratka, za liter dizla bo morala biti trošarina vsaj 12% višja kot bencin.

Do konca desetletja, bodo pa v emisijske kupone vključeni tudi avtomobili in stavbe. Skratka, imet potratnega fosilca in staro bajto na nafto bo počasi postalo zajebano drago.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Tole s trošarinami na dizla je v bistvu urbana legenda. Odkar to poslušam sem znucal že par dizlov in prav gotovo se tudi v bližnji prihodnosti ne bo zgodilo nič. Oz. se bo, ampak bo tudi bencin v istem zosu.

Ja, samo sedaj gorijo nekatere države. Do konca desetletja bomo počasi redno goreli tudi mi.
Konkretno točo smo imeli nekoč enkrat na 15 let, sedaj je vsako leto 3x.
Skratka, počasi ne bo več business as usual. Motivacijski faktorji rastejo. Tokrat s strani EU.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.270
5.845
113
Motivacijski faktorji rastejo, samo bodo spet v smeri neumnosti in biznisa namesto, da bi človeštvo konkretno spremenilo način razmišljanja.

Po osebnem prevozu v takšnem obsegu preprosto ni potrebe. In samo menjava energenta je bolj kilava rešitev za planet.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.199
888
113
Zdej mam 3-je leto hibrida, pred tem dizla 12 let. Ni sans da grem nazaj, samo se full electric, v najslabsem primeru phev. Strom je top, moras pa mal v glav postimat.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.270
5.845
113
Če bi kdorkoli imel kaj v glavi poštimano se ne bi furali za vsak krščen duš, stali ure v gužvi in zahtevali tretji pas avtoceste.

Zdaj pa če misliš, da je štrom rešitev kakršnegakoli problema si pa pač... naivčina.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.199
888
113
Vozim se kadar mi pase, zato mam avto. Al sm trd in ne razumem cesa zelo pomembnega? In ja, strom je mama...
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.544
9.228
113
Vozim se kadar mi pase, zato mam avto. Al sm trd in ne razumem cesa zelo pomembnega? In ja, strom je mama...
Ja, si trd.
500m do trgovine, cerkve, gostilne res ni treba it z avtom. Ravno tako ni treba it z avtom 10x na teden do 5km oddaljene trgovine. Je dovolj 1x. Sončkov tudi ni treba vozit 300m do vrtca in šole z avtom. In pri takih vožnjah je tudi tvoj hibrid prekleto svinjski, saj je motor daleč od optimalne delovne temperature.
Ampak ne, ti voziš hibrida, zato te boli k... za vse ostalo.
Mi z nehibridi, ki vse zgoraj omenjeno opravimo peški ali s kolesom, smo pa svinje, ki uničujemo planet.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.270
5.845
113
Pa lahko bi se nehali vozit ves čas samo eden v avtu, pa lahko bi delali od doma pa ne bi niti spuščali v zrak nit ne bi rabili dodatnih pasov na avtocesti (smo videli med korono, da gre super), pa tralala.... Miljon stvari, ki so bolj prijazne za planet kot trobljenje o elektriki. Ne dvomim pa, da je elektrika dobra za biznis in za BDP. "Odslužene" kripe pa najbolje zakopat al pa v Afriko, ker itak ni na istem planetu.

Bo treba kakšen drug zasuk v glavah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.199
888
113
Hah, ja seveda. Ej bodite doma, cepite se, briga me. Najprej dizle zamenejte za kej normalnga, k glih vi boste zdej pametni ja :) Sem vam ze napisal, strom boste vozil prej kot mislte in tud takrat boste najbrz najpametnejsi :) Forum znalci za fakin vse, pa lahko se samo uscijes od smeha :)

Pa kolkrat na teden se bom kam pelal je pa valda moja stvar... vse te pravlce babam razlagajte, vsaj te vas upam se resno jemljejo :)
 
  • Haha
Reactions: sad

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Nekateri ste res hecni. Kot da večina kupuje hibride zaradi ekologije... eh svašta... pri meni to sploh ni bil faktor oz. če že je res nekje bolj na koncu, to pa zgolj zato, ker "brezmadežnega" vozila tako ali tako ni. Morda se tukaj približa kakšna reč na vodik (npr. Mirai), samo s tem nimaš kaj početi tukaj, ker ni infrastrukture.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

sad

Guru
24. avg 2007
20.544
9.228
113
Ni point v tem zakaj nekdo kupi hibrida. Težava je v "najboljih", ki mislijo, da so z nakupom hibrida prijeli boga za jajca in so oh in sploh eko. Lep primer je osebek zgoraj.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
"Kot da večina kupuje hibride zaradi ekologije..."

Ne štekam, čemu pa? Ker lahko štrom-only mode vklopijo v garažni hiši? Ker hibridni avto bolje potegne od običnega? Ker dobiš v ceni vključeno masažo ušes na AC? Da ti na servisih zaračunajo 5 litrov olja, čeprav ga gre v motor le dobre 4 litre? Kaj tretjega?
 
  • Haha
Reactions: Generik in jonny77

sad

Guru
24. avg 2007
20.544
9.228
113
Morda zato ker se fajn pelje in ima nizko porabo? Ali pa ker ti točno ta avto v nulo ustreza po zahtevah?
Ali so po tvojem hibridi vsi eno sranje?
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
"Kot da večina kupuje hibride zaradi ekologije..."

Ne štekam, čemu pa? Ker lahko štrom-only mode vklopijo v garažni hiši? Ker hibridni avto bolje potegne od običnega? Ker dobiš v ceni vključeno masažo ušes na AC? Da ti na servisih zaračunajo 5 litrov olja, čeprav ga gre v motor le dobre 4 litre? Kaj tretjega?
Ker je avto overall zelo OK (vožnja, tišina, kvaliteta izdelave, zanesljivost, ne gre vsa energija v nič pri zaviranju, dobri sedeži, dobra oprema, še relativno OK cena glede na konkurenco, precej poceni dolgoročno vzdrževanje ker marsikatere komponente toyotini hibridi nimajo).