Tour 2018

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Janša je kriv, da rogla ni na stopničkah.

On topic. V tanajvečjih bregih, zaveterja ni, tam je psihološki učinek, ko te negdo "vleče". Drugo je na spustih in ravninah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri
I

Izbrisan uporabnik #488

v serpentini je težko zavetrje

a na alterju imamo večkratne udeležence toura
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.149
113
V 10-15% klanec ga res ni, vendar vmes na 6-8% pa zaveterje pride še kako do izraza, da se regeneriraš (kolikor se pač lahko).
V najbolj strmih klancih je fajn če imaš nekoga spredaj, da ti narekuje tempo....lažje je slediti kot sam narekovati in vzdrževati ;)
Tisti, ki je kdaj peljal kako "rundo", ki je "malo jača" bo vedel o čem govorim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: _robi_

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
Pa snecer naj bo pred tabo, na vrhu bomo pa obema izmerili pulz.
Na vrhu tega klanca vama jaz izmerim pulz
 

Priponke

  • FB_IMG_1532873905778.jpg
    FB_IMG_1532873905778.jpg
    66,6 KB · Ogledi: 237

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Jao daj se pober v tisto temo o multikulturnosti, lepo te prosim. Tam je prostor za otroke, nedonošene odrasle in primitivce.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Kalbo, ne vem, kolk si bicikla prevozu. jest sem ga gr nekaj. Zveterje pri 8 km/h na klancu ni . Pa da se jebeš- Tam je psiha, da te nekdo vleče in ne zaveterje. Bernal je vlekel frooma, Gesing vso elito z Roglo vred. Ampak dokler je brzina do 20 km/h. Kar je pod tem si sam z svojimi nogoami. Spremljevalec ti tempo diktira na psiho in ne na zaveterje. Vrli fiziki kle gor. zračunajte. pri 8 km/h, ti tudi šlepar nič ne pomaga, kaj šele en 60 kg kolesar, kar se zaveterja tiče.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.590
8.922
113
Kalbo, ne vem, kolk si bicikla prevozu. jest sem ga gr nekaj. Zveterje pri 8 km/h na klancu ni . Pa da se jebeš- Tam je psiha, da te nekdo vleče in ne zaveterje. Bernal je vlekel frooma, Gesing vso elito z Roglo vred. Ampak dokler je brzina do 20 km/h. Kar je pod tem si sam z svojimi nogoami. Spremljevalec ti tempo diktira na psiho in ne na zaveterje. Vrli fiziki kle gor. zračunajte. pri 8 km/h, ti tudi šlepar nič ne pomaga, kaj šele en 60 kg kolesar, kar se zaveterja tiče.
Seveda, na 12% klancu itak ni tolk zavetrja, sam ko se mal položi, pa je tud nekaj zavetrja, saj hitrosti, ko gre na polno narastejo, in ko gre na škrge vsaka zadeva šteje. Ko so lovil tiste 3,5 minute zaostanka je na cejte letel krepko čez 20 in je Gesing naredu levje delo. Pol kasneje bi bil Froome brez Bernala lepo zadaj že daleč pod vrhom.
 
Nazadnje urejeno:

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Seveda pri večjih naklonih ni zavetrja, sploh če vozi pred tabo 1 sam. Pelji se za avtom v hrib pri 10km/h in povej če boš kaj hitrejši kot brez njega spredaj.

Sploh pa - kakšna butasta tema je ratala iz tega! Par kret.enov, ki niso bili nikol na biciklu, razlaga drugim kako in kaj glede zavetrja. Pa sicer niti ne rabiš bit kolesar, rabiš osnove fizike, ampak res osnove.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.486
3.122
113
Kraljevska etapa. Se je lepo videlo ko so imeli v hrib napol odpete drese da se je v njih lovil zrak.
Morda so želeli poleteti :fredi:
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
No ja, lahk smo fejst zadovoljni. 4. skupno je uspeh nad uspehi za 2 miljonski narod. rogla vozi nekje 7 let, v najvišjem rangu 2 ali 3. Zmagal lani prvo slo etapo na touru, letos zmagal kraljevsko. ma jajca šampiona. Še bo nekaj z njega. verjamem, da bo v nekih 5 let, ki jih ima pred sabo še tour dobu. Eni brcajo od 5. leta, pa mu ne morejo parirat niti v sanjah. Je blo pa na tem touru v ekipi lotto vse narobe zastavljeno že v štartu. Do štarta se ni vedelo ali bo captain Rogla ali Kroujswik, ali bodo štartali na skupni uspeh ali na etapo. Tako da niso niti ekipe prilagodili nenadnemu skupnem uspehu Rogle. že na prvem ekipnem kronometru so pušili, potem je šlo samo navzdol. Boril se je Rogla, podpore ekipe nobene, Krujswik se je nekaj mešal, pa še takrat je bila ekipa zgubljena, niso vedli na koga stavit. No na epski etapi je Gesing postavil stvari na mesto, ter dal vsaj nekaj kar se je dalo in ostalo od te ekipe. Over all good. Bravo, gremo dalje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj je šneci, a greva v en breg?
bicikl sem vozil, ko si ti bil na dudi
tudi par kolesarskih sem odvozil, kasneje sem zamenjal za gorsko, sedaj pa ne vozim več oziroma sem na A kategoriji

na takih cestah kot so pri nas, me na kolo ne dobiš več
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No ja, lahk smo fejst zadovoljni. 4. skupno je uspeh nad uspehi za 2 miljonski narod. rogla vozi nekje 7 let, v najvišjem rangu 2 ali 3. Zmagal lani prvo slo etapo na touru, letos zmagal kraljevsko. ma jajca šampiona. Še bo nekaj z njega. verjamem, da bo v nekih 5 let, ki jih ima pred sabo še tour dobu. Eni brcajo od 5. leta, pa mu ne morejo parirat niti v sanjah. Je blo pa na tem touru v ekipi lotto vse narobe zastavljeno že v štartu. Do štarta se ni vedelo ali bo captain Rogla ali Kroujswik, ali bodo štartali na skupni uspeh ali na etapo. Tako da niso niti ekipe prilagodili nenadnemu skupnem uspehu Rogle. že na prvem ekipnem kronometru so pušili, potem je šlo samo navzdol. Boril se je Rogla, podpore ekipe nobene, Krujswik se je nekaj mešal, pa še takrat je bila ekipa zgubljena, niso vedli na koga stavit. No na epski etapi je Gesing postavil stvari na mesto, ter dal vsaj nekaj kar se je dalo in ostalo od te ekipe. Over all good. Bravo, gremo dalje.

Roglič je verjetno naš najboljši kolesar ever, a ne?

Pahor mu je že čestital? :)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Seveda je, on je lotto dvignu, drugače bi bankrot naredili. Bianchi ga kuje v zvezde. ekipa je razpadla praktično v 2. etapi. če nebi blo njega drugo leto ne bi blo Jumba. Dejansko je tour peljal sam. V kraljevski etapi mu je pomagal gesink, ostalo je blo hurac od ekipe.