TOMTOM ONE XL in posodobitev kart

Blond

Zelenc'
30. jan 2008
13
0
1
Maribor
Pozdravljeni!
Dobil sem navigacijo TOMTOM XL One, ki ob zagonu javi, da naloženih kart ne morem uporabiti.
Na travnikih sem iskal karte vendar ne vem katere so prave in kako jih "odkleniti"

Je kak mojster mi pripravljen pomagati, kako usposobiti tole zadevo?

Hvala in LP
Blond
 

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
Nisem mojster, bom pa poskusil pomagati.

Najprej mi napiši točno šifro naprave (poglej na spodnjo stran) npr. 4S00.007. Lahko na ZS, da ne bova tukaj smetila.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.333
667
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Za TT obstaja več različnih zemljevidov, ki se uporabijo glede na verzijo navcora (softwera) navigacije. Pri vsakem izzidu novih zemljevidov zraven izzide tudi kompatibilnostna tabela v kateri se vidi kateri zemljevidi so kompatibilni z določenim navcorom. Pirmer zadnjih zemljevidov 885.xxxx

cuadrogpsu.png


verjamem, da je tukaj govora o piratskih zemljevidih, zatorej upam, da veš, da je potrebno izbran zemljevid na koncu tudi odkleniti. Za to obstaja nekaj priročnih "zadev". O tem ti bo verjetno znal napisat tudi Qshtr .
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ali kdo ve, kateri je zadnji navcore, ki se ga splača dati na ONE XL, sedaj imam neko 8 ko že kaki 2 leti, original itak, da noče na več, kot 7 ko tako da je še ta copy paste in ne inštalirana in pa ali obstaja SLO v menijih v kaki verziji glede na to, da sosedaj tudi oni uradno v Sloveniji?