tole presega vse, prazniki in delo!

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Za začetek si lahko vsi tukaj za ozadje namizja nastavite našo zastavo, kot sem si jo npr. jaz.
smile-1.gif
Bolj kot jo gledam, manj mi je všeč... predvsem grb mi deluje kot tujek.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik AfterEight pravi:

Domovinska mora naučiti ceniti svoj narod, državo, simbole itd. Seveda pa učenci pri tem nikakor ne smejo dobiti občutka večvrednosti. Potem je mnogo bolje, da take vzgoje ni.

Dej ne bluzi,glih zato je tako,kot je,ker nihce nesme biti ponosen na nekaj svojega,ker je tako ze takoj vec vreden od ostalih.

Se sploh ne cudim nastali situaciji,lahko prdnes,nesme pa smrdeti in medem ko sami sebi strik zategujemo okrog vratu,se drugi narodi na to pozvizgajo in sponajo svoje,posledicno tudi vejo kaj so in da nerabijo nikogar da jim to spodbija,kot se to dela tukaj.

Oziroma ulicni primer: Zato se po cesti 12 let star scinkavec dere srbija in nosi po cesti srbsko ali podobno zastavo,slovenec pa v tla gleda ker ce bi karkoli pripomnil bi bil nestrpen in ne vec super liberalec.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik Edvard pravi:

Ja seveda je to DRŽAVNI praznik! A prva knjiga res ni vredna praznika? Pa ne samo knjiga, s tem se je začelo opismenjevanje, izobraževanje in DVIG NARODNE ZAVESTI. To je bil mogoče prvi korak do samostojne Slovenije.



Res žalostno, kak odnos imamo Slovenci do praznikov. Grem stavit da nas večina ne zna o vsakem prazniku povedati vsaj enega stavka. Nujno rabimo domovinsko/državljansko vzgojo v šolah.




Danes NI državni praznik, v bistvu je le dela prost dan.

http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=2005112&dhid=79491
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Edvard pravi:

Ja seveda je to DRŽAVNI praznik! A prva knjiga res ni vredna praznika? Pa ne samo knjiga, s tem se je začelo opismenjevanje, izobraževanje in DVIG NARODNE ZAVESTI. To je bil mogoče prvi korak do samostojne Slovenije.



Res žalostno, kak odnos imamo Slovenci do praznikov. Grem stavit da nas večina ne zna o vsakem prazniku povedati vsaj enega stavka. Nujno rabimo domovinsko/državljansko vzgojo v šolah.


1. BMK za to državo ...

2. Tudi če bi islil drugače, bi šel danes za 2 urci v službo. V tujini pač ni praznika in biznis ne čaka (čeprav eni tega ne razumejo). Če je treba plane oddat danes, to pomeni danes in ne v petek ... Pa čeprav stvari zanje pridejo tudi ... danes ... In verjamem, da imajo drugi podobne razloge. Če bi pa ti čakal mojstre, ki bi 1 dan zamujali, bi pa v luft skakal ...

3. Zastave danes ni treba obešat, ker ni državni praznik.
 
Nazadnje urejeno:

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ok, ti domorodci itak nimajo drugega kot zastavo, Thompsona, more i pleh pi.čke koje j.ebu dalmatinski "galebi".
Vse napisano je ostudna laž, skregana z resnico in je le naključni zbir črk.
Cro.press
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
Citat:
Uporabnik AfterEight pravi:
Za začetek si lahko vsi tukaj za ozadje namizja nastavite našo zastavo, kot sem si jo npr. jaz.
smile-1.gif
Bolj kot jo gledam, manj mi je všeč... predvsem grb mi deluje kot tujek.

Naša zastava je bila zelo na hitro skomponirana. takrat ob osamosvojitvi ni bilo časa in je kar predsednik parlamenta odločil kakšna bo. tako kot se velikokrat zgodi začasne rešitve postanejo stalne.
 

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
Ralliart: se zelo strinjam s tabo, ampak med ponosom in večvrednostjo je le neka meja.



SJTV1: saj ti nihče ne brani, da ne bi smel v službo. Govorim pa o spoštovanju do države in v tujini ga imajo več, zato mislim da na 4th July ali Thanksgiving ne boš zbudil nobenega Američana.



philips: maš res, formalno pravno ni državni praznik (očitno tudi sam rabim državljansko vzgojo :D). Je pa vsekakor dan vreden spomina, tj. praznik.
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
khem SJTV1 cist tak me zanima... ko je v A ali D ali GB NJIHOV drzavni praznik (dela prost dan) ali ti dobis vse tako kot bi rad? ali oni tebi vse ugodijo? ali moras ti kaksn dan potrpet?

mislm zanima me samo ali smo hlabci ali ne...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
..ksz..

Če odmislim nekaj ljudi, ki jih delodajalec sili k delu, se vsak sam odloči, kako bo praznoval ali ne praznoval.

Nekateri pač mislijo, da morajo vse nadoknaditi za dni, ko so v službi, pa potem delajo celo življenje vse dni v letu (ker najprej delamo zato, da delamo na bajti, potem se dela na vrtovih, potem se fuša, da se pufe od bajte odplača,,....). Drugi se pa pač odločimo, da bomo imeli kakšen dan prost, četudi to pomeni, da moramo dan pred tem delati več.

Kmetje, zdravniki, gasilci, policija, gostinci - so posebna poklicna skupina, ki ima zelo dobre razloge, da dela na praznike. In jih nekako nima smisla mešati s folkom, ki delajo kot tajnica na upravni enoti.

Trgovci so pa fenomen, ki so se razvili zato, ker 80% ljudi misli, da mora prosti čas preživeti v štacuni. Tega ne bom nikoli razumela, zakaj mora folk tavno v nedeljo iti kupiti 5 kg praška - a so v nedeljo zjutraj odleteli v greznico ali kaj?
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Goveda po Jelinčičevo.

Ne žali koristne in okusne živali s takšnimi primerjavami! Goveda so zelo ljub gost nedeljskih pogrinjkov, hrčki pač ne.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik Edvard pravi:
Ralliart: se zelo strinjam s tabo, ampak med ponosom in večvrednostjo je le neka meja.

SJTV1: saj ti nihče ne brani, da ne bi smel v službo. Govorim pa o spoštovanju do države in v tujini ga imajo več, zato mislim da na 4th July ali Thanksgiving ne boš zbudil nobenega Američana.

philips: maš res, formalno pravno ni državni praznik (očitno tudi sam rabim državljansko vzgojo :D). Je pa vsekakor dan vreden spomina, tj. praznik.

Dan reformacije je fina zadeva in plačan dopust, ki se ne odšteje od letne kvote. Se pa strinjam, da bi nam zelo koristila domovinska vzgoja s podarkom na ljudeh in dogodkih, ki so nas privedli do naše države.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
khem SJTV1 cist tak me zanima... ko je v A ali D ali GB NJIHOV drzavni praznik (dela prost dan) ali ti dobis vse tako kot bi rad? ali oni tebi vse ugodijo? ali moras ti kaksn dan potrpet?

mislm zanima me samo ali smo hlabci ali ne...

Če bi bili mi njihovi lastniki, bi oni nam ugodili. Dokler so oni naši, je pač po njihovo. S hlapčevstvom nima to nobene zveze.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Edvard pravi:

SJTV1: saj ti nihče ne brani, da ne bi smel v službo. Govorim pa o spoštovanju do države in v tujini ga imajo več, zato mislim da na 4th July ali Thanksgiving ne boš zbudil nobenega Američana.

Kaj pa imam od te države takega, da bi jo moral spoštovat? Ker spoštovanja "kar tako" pač ne poznam ...
Pa ne mi o zgodovini pa kulturi nakladat (mi je 100% vseeno, če bi zdajle govorili nemško) ...
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
V bistvu se strinjam z zgornjo izjavo. Zdi se, kot da se vsi neo nacionalisti tukaj bolj bojijo drugih nacij in njihovih gorečih privržencev, kot pa da bi dejansko gojili spoštovanje in ljubezen do države. Dajte no, saj ne kandidirate za predsednika.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Go for it. Meni pa je vseeno. Preživeti moraš sam, tu ali v tujini. Mati Slovenija ti sama od sebe da bolj malo. Kar imam, sem ustvaril sam, z delom in iznajdljivostjo. Zato lahko spoštujem kvečjemu samega sebe in ljudi, ki so mi podobni.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Fajn je, da je malo fraj. Jaz namreč že od junija, razen tistih 5 dni dopusta nisem bila fraj dva dni zaporedoma. Delam vsak teden 6 dni na teden in to začne že najedat.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ti povem svoj recept. Skušaj se držati delovnega časa. Tisti trenutek, ko se sodelavci navadijo, da si ves čas v službi, online ipd, si ga nasrkal.
Jaz sem kakšno leto nazaj popenil in se odločil za korenite spremembe.
- domov hodim praviloma ob zaključku rednega delavnika ali celo malo prej
- maile berem, a odgovarjam na redke izven službe
- čez vikende ne delam nič uradno službenega
- ob vsaki priliki si pišem dopust. Najprej gledajo malce čudno, so tiho; se navadijo

Res pa je, da imam samo enega šefa. Tako kot moji podrejeni, ampak jim nikoli ne težim za dopust. Odobril sem čisto vsakega doslej, pričakujem pa fair odnos, ne samo do mene, tudi do ostalih sodelavcev. Ko ga bo kdo kršil, bo padel pod drugačni režim dokler mu spet ne bom zaupal. To pa traja vsaj pol leta pri meni, običajno še dlje.