tole presega vse, prazniki in delo!

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Mejduš drzavo, ki jamra kako nismo patrioti, kako nam nic ne pomeni himna itd.. ce se pa ze za drzavne praznike ljudem jebe za vse. Na dela prost dan in za povecini slovencev tako pomembni praznik kot je danasnji (meni ni pomemben ampak to ni tema..) pri nas vsi delajo. Ne mislim v sluzbi pac pa na vasi.
OMV, Petrol, Agip.. cel dan odprto, privat trgovinice.. odprte cel dan, mercator trgovina..odprta do 12h, potem vidim zjutraj ob 6h kako kmetje ze veselo driftajo s traktorji po njivah, na nasi bajti ze pol ure revezi obnavljajo fasado (ker je sef tako rekel), lokalni pijancki ze od 6h v odprtih bifejih. Mehankarja sem vceraj vprasal kdaj lahko pripeljem avto na servis, rekel je danes pa sem mu razlozil naj raje malce zeno razvaja in jo pelje na sprehod, pridem drug teden.

Dela se kot vsako sredo, le, da imam jaz danes prosto.

13.gif


samo se enkrat naj kaksen drzavni funkcionar joka kako slovencem lastna drzava nic ne pomeni! matr jim nevzgojeno
jezen.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Jah, na vasi je tako, da če ni cerkveni praznik, ni ''praznik'' in delo normalno poteka dalje
wink-1.gif
.
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Dan reformacije je državni praznik?
13.gif




Jaz sem pa vedno mislila, da imata reformacija in Martin Luter opravka s cerkvijo....
shocked-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Država jamra, a ni niti na svojih mestih izobesila zastav. Jebe se ji za "naše" praznike.

V Ameriki je kult zastave dosti bolj poudarjen. Kako bodo pa potem ljudje bili drugačni.

 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Pri nas je pa začuda mirno na vasi. Še moje dva sta se spokala od doma, pa ponavadi delata tudi ob nedeljah. Važn da sta sestro sabo vzela.
cheer.gif


Kar se kmetov tiče jih razumem. Do sedaj je bil dokaj bedn vreme in danes se nekaj sonček kaže.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.459
113
Citat:
Uporabnik Mitzy pravi:
Dan reformacije je državni praznik?
13.gif


Jaz sem pa vedno mislila, da imata reformacija in Martin Luter opravka s cerkvijo....
shocked-1.gif
Pa ne z RKC
evil.gif

Kakor vem, se reformacijo praznuje zaradi tistih parih knjig v našem jeziku, ki so nastale v tistem času.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Reformacija in Luter imata opravka s cerkvijo, vendar s protestantsko, ta pa na naših tleh ni najbolj razširjena, še vedno prevladujejo rimokatoliki. Protestanti praznujejo ta praznik kot cerkveni, za ostale pa je to državni praznik in se praznuje zaradi Trubarja, očeta naše književnosti, avtorja prvih knjig ...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Oja, luter in reformacija sta imela kar precej opravka s cekrvijo, od tedaj naprej rimokatoliško. Res pa, da ti odnosi niso bili ravno najboljši nekaj časa. 30 letna vojna je komu znana?
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
In ti se pol razburjaš? Mislim dej človk pel svojo bejbiko mal vn na zrak namest da tle težiš. No, jaz sem tud danes "frej" službe, samo bom vseen napisala "protestantsko" pismo šefu, matr dost je tega zajebavanja.
10.gif



majč
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Imas gostilno, boš mel zaprto, pa nebo promet in prisparal bos 55€ od ur, ali bos
mel odprto, in naredil 600€ prometa in zapravil 55€ za ure?

Prazniki privlečejo ljudi, ljudje imajo cekin, in letega jim je treba zvlečt z žepa.

Te pa bodi lačn in spostuj praznik, jaz bom delal, ker od ležanja nisem sit in odžejan.

Komercialni časi so prijatl. Ze 15 let.
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Tako se govori! Cifra, mogoče pa še enkrat bo s tebe zaveden Slovenec!
smile-1.gif


P.S.: Če bi pri nas bila kakšna štacuna odprta bi si tudi jaz šel po novo kanto Jupola in belil dalje.
grin1.gif
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Eni so v zaj***nih službah in težko dobijo dopust, zato moraj pač praznike izkoristit za delo doma. Kmet je pa itaq odvisen od vremena, tak da jih čisto razumem.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
In cemu potem praznik in dela prost dan? A ni lazje imeti minuto molka za trubarja in naprej gas?
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Očitno ne poznaš dela kmetov in ne tistih, ki majo konec leta 35 dni neizkoriščenega dopusta in 200 nad ur. Sem vsekakor zato, da se spuštujejo prazniki in se takrat naj ne dela, ampak kdor je pač primoran v to oz. rad dela, pa naj.
 

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
Ja seveda je to DRŽAVNI praznik! A prva knjiga res ni vredna praznika? Pa ne samo knjiga, s tem se je začelo opismenjevanje, izobraževanje in DVIG NARODNE ZAVESTI. To je bil mogoče prvi korak do samostojne Slovenije.

Res žalostno, kak odnos imamo Slovenci do praznikov. Grem stavit da nas večina ne zna o vsakem prazniku povedati vsaj enega stavka. Nujno rabimo domovinsko/državljansko vzgojo v šolah.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
mene sploh ne moti, da so trgovine in vse ostalo odprto dans ... v bolnici tud vsi normalno delajo ne glede na praznike
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Hmm, samo da ne bo ta domovinska/državljanska vzgoja potem koga vzpodbudila k ideji o verouku. Pa saj se vsega naučijo v šolah, mogoče ne v strnjenem predmetu, ampak vseeno. Nisem ravno liberalec, me pa porast nacionalizma mal skrbi. Saj če vse ostane na ravni, kot je je kul ... Mislim, da bi Sloveniji koristila ena vojna - tako da se malo zbudimo kot narod in ne bo potrebno da otroci od pouka k malici odkorakajo s stegnjeno roko pred sabo.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Država jamra, a ni niti na svojih mestih izobesila zastav. Jebe se ji za "naše" praznike.

V Ameriki je kult zastave dosti bolj poudarjen. Kako bodo pa potem ljudje bili drugačni.


Še na Hrvaškem je zastava veliko bolj pomembna kot pri nas.
 

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
Citat:
Uporabnik AfterEight pravi:
Hmm, samo da ne bo ta domovinska/državljanska vzgoja potem koga vzpodbudila k ideji o verouku. Pa saj se vsega naučijo v šolah, mogoče ne v strnjenem predmetu, ampak vseeno. Nisem ravno liberalec, me pa porast nacionalizma mal skrbi. Saj če vse ostane na ravni, kot je je kul ... Mislim, da bi Sloveniji koristila ena vojna - tako da se malo zbudimo kot narod in ne bo potrebno da otroci od pouka k malici odkorakajo s stegnjeno roko pred sabo.

Verouk nima kaj iskati v šoli in mislim da se to omenja samo kot provociranje vrha RKC, ki se je jasno izrekla, da hoče verouk v svojih "hramih". Ne vidim zveze med veroukom in domovinsko vzgojo.

Domovinska vzgoja pa ni to, da se učenci naučijo po vrsti našteti barve zastave (česar ne znajo), opisati grb, praznike itd.; to je državljanska.

Domovinska mora naučiti ceniti svoj narod, državo, simbole itd. Seveda pa učenci pri tem nikakor ne smejo dobiti občutka večvrednosti. Potem je mnogo bolje, da take vzgoje ni.