tole presega vse, prazniki in delo!

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
kozarec pa ti imas realno probleme... kar ne mores mimo zaljenja...

dragi moj... zadnjic sem bil v nedeljo v trgovini hmm a ves da se ne spomnim kdaj... ker ne hodim ob nedeljah v trgovino... mi je pa vsec da so odprte... ampak cisto zaradi "obcutka varnosti"...

no ja saj bos odrastel pa bos morda kaksno stvar drugace videl...

nimam pa nic proti tvojim mnenju... lepo da ga imas... samo zakaj se moras pa ti spotakniti ob mojega?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ne spomnim se, da bi ti kje napisala "da naj te nič ne brigajo reči, ki se te ne tičejo" (če poenostavim).



Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:

kaj ena druzina pocne oz kaj bi morala poceti ni tvoja briga nit se nimas kej ukvarjat s tem...




Ja, najbrž je res težko vprašanje, kdo je tu odrasel, kdo pa ni.
smirk-1.gif


In kdo koga žali in želi utišati in kdo ne.



Aja,...



"khem."
smirk-1.gif




Lep pozdrav in nasvidenje (ali pa tudi ne) kje drugje.



Pa upam, da boš malo bolj optimističen, kot si zdaj - ker resnično in dobronamerno mislim, da sam sebe uničiješ s tem ciničnim pesimizmom.

(BTW: to je moje mnenje ("upam, da....", "mislim, da...."), da ne bo spet brezveznih nesporazumov. Kaj boš naredil, je pa seveda tvoja stvar.).
 
Nazadnje urejeno:

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Jaz pa menim, da folk kar naj dela med prazniki, saj tako nekateri hoče(m)jo... Delam na Šmartinski 152 pa ne moreš v Špara po sendvič ker je taka gužva da ponucaš več časa kot če greš kam jest - govorim za med tednom... Zgleda ko da folk ne bi imel kaj drugega za počet...
Ni gužva samo med vikendom, mogoče je malce poudarka ampak med tednom ni nič bolje z gužvo...
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:

BTW - 20-30 let nazaj so bile trgovine veliko bolj nagravžno odprte (največ do 19h, sobote največ do 13h), pa so nas starši vseeno uspeli očitno čudežno spravit gor, čeprav so delali do 16h (kot jih tudi danes večina dela - vsaj če sodim po nori gužvi na cesti, ki štarta že ob 15h, naravnost podivja pa ob 16h). In še vseeno smo uspeli hoditi tudi na obšolske dejavnosti..

Isto sem lansko leto napisal na mobisuxu(vsi prizadeti),stem da so starsi recimo se gradili,medtem ko danes kofetkajo na vsakem vogalu ker se je potrebno nujno z celim svetom zment in poment in posledicno so full zasedeni in nimajo casa za vse.

Zakaj se pa nekateri repencijo,pomojem da zato ker si niso sposobni zorganizirat opravil 5minut prej in samo cakajo na trenutek potrebe in takrat nastane problem.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
nekateri se vtikajo v to kaj bo morala druzina pocet.. kako bi morala prezivljat nedelje... ampak te pravice nima anben...

najprej morajo vsi pred svojim pragom popucat pa poskrbet da bojo ziveli tako kot bi morali drugi...

jaz se ne obremenjujem s tem koliko druzin je v nedeljo v shoping centru niti kako bi morali prezivljti zivljenje... naj delajo kar jim pase...
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
jaz se s tem vec ne obremenjujem. folk je nacelno fukjen. Naj dela kar hoce, zaradi mene se lahko cele dneve v gostilanah puši, najeda pa jamra kolk nima casa, magari v soboto in nedeljo.

Da nekdo dela vec kot je potrebno, zakonsko določeno itd, je čisto sam kriv. ČISTO SAM. Zaradi mene lahko delate 24 ur na dan, sam ce mi bo kdo zaradi tega osebno jamral pa tezil, kolk je bogi...pa ce bom imel hudo slab dan, jih bo pa sprva verbalno fasal
grin1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Torej JAZ osebno tega šopinga ne razumem in se mi - priznam in se kesam - zdi neumno.
In potem, ko ti kdo (ker ne razumeš) poskuša pojasnit svojo plat medalje (recimo to, da sem mi ob med koncem službe in časom, ko gre otrok spat, tega ne počnem, ker sem raje z otrokom, kasneje se mi pač ne da v trgovino, sobote so pri mas čas za izlete, ne pa šoping, torej ostane le še nedelja, dopoldne v trgovino, potem pa kavica, obiski ...), taistega proglasiš za neumnega (ker pač še enkrat napišeš, da je to neumno), je pa vse v redu? Nič me ne moti, da zagovarjaš, da po tvojem nedelja ni čas za nakupe, me pa moti, da nekaoga, ki misli nasprotno, takoj razglasiš za neumnega, neorganiziranega ali lenega.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ja, se strinjam, da bi se dalo to narediti bolje. Torej manj žaljivo. Ampak včasih ne gre. Ker bi morala skočiti iz kože. To pa ne znam.
wink-1.gif




Ampak ne glede na to, da nekoga proglasim za vse našteto, GA NE ŽELIM UTIŠATI.

(stavkov "to pa tebe ne briga", "te nima kaj brigati", "se nimaš kaj vtikati v druge",... pri meni ne boš našel).



Ker ima vsak pravico kaj reči. Neumnega ali pametnega. Pa zato še ne mislim, da se s svojo izjavo vmešava v življenje drugih.



BTW - Tudi "kozarec je spet pametna" je žalitev. A kaj čmo. Življenje je prekratko, da bi se zato sekirala, ker se nekdo skašlja. Naj se.
wink-1.gif
Ker ni s tem nič narobe.



(spet veliko kokodakam
bonk.gif
Itak je stvar passe.)



PS: Kot kaže sem odkurila tvoje Banovce (izgleda, da trenutno nisem na ignore
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Kar se tiče dela na vasi tudi ob praznikih in nedeljah. Moraš se zavedat, da večina ljudi, ki imajo kmetije, tudi dela. To posledično pomeni, da izkoriščajo vsak prosti dan za delo, prav tako so pa odvisni od lepega vremena. In je pač treba delat.

Aja, hvala bogu, da so bencinske črpalke odprte non stop
grin1.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Osebno mi je (teoretično) vseeno kdaj ljudje nakupujejo - saj je to njihova izbira.

Me pa (upravičeno) skrbi kam nas vse to vodi. Tu se strinjam s kozarčico (lol), da skupno družinsko zapravljanje časa v nakupovalnih središčih verjetno ni najboljše izkoriščen prosti čas. Pa ne me napast, da je to odločitev posameznika, ker temu ne oporekam. Upam si pa trditi, da spremembe navad in razvoj potrošniške družbe negativno vplivajo na vse. In potem še ljudje narobe predstavljajo svoje stanje.

Primer:
Par je v 70 letih imel dva odtroka. Politična in gospodarska situacija v Sloveniji je bila precej drugačna kot danes, živelo se je drugače kot danes. V 80-tih so morali za kruh in za pralni prašek in še za marsikaj drugega čakati v vrsti ob točno določenih urah. In to zaradi dveh razlogov - ker nečesa ni bilo za dobiti in ker so se tako prodajali tudi cenejši artikli. Doma je družina imela le najnujnejše, hrana se je kupovala dnevno po potrebi in po zmožnosti. Družina je čez vikende in včasih tudi ob popoldnevij čas preživljala z izleti v naravo, obiski znancev... Denarja je bilo dovolj le za preživetje in za enomesečen dopust čez poletje.

Danes so otroci odrasli, imajo svoje otroke, par je še vedno zaposlen in živita sama. Razmah potrošniške družbe je privedel do tega, da je hiša polna stvari, ki se ne potrebujejo, da sta hladilnik in skrinja vedno prepolna in jih je potrebno periodično "čistiti". Čez vikende sta večinoma doma, ker ni denarja. Namesto izleza se gre morda v trgovino. Denarja je dosti le za preživetje, o enomesečnem dopustu lahko le sanjata (kljub temu, da sta sedaj le dva).

(to je dano kot primer in se lahko preslika na marsikatero družino v Sloveniji)

Kaj se je spremenilo?
Večina bo odgovorila, da so cene prehitele plače, da je sedaj življenje dražje, da je bil tisti čas toliko boljši.
To seveda sploh ni res. Če bi družina še naprej živela na isti način bi imela veliko kvalitetnejše življenje kot prej. Pa čeprav ima sedaj moderno televizijo, čeprav ima v uporabi mobitele, se naokoli vozi z boljšim avtom. A potrošništvo ljudi nauči/navadi na brezsmiselno zapravljanje.

In prav zaradi tega sem za to, da se ob nedeljah trgovine zaprejo. In tudi ob sobotah bi bilo zadosti, da so odprte le do 13.00 - kot včasih. Kar naenkrat bi ljudje imeli več denarja. Kar naenkrat bi ljudje imeli več časa. Tudi zdravstveno stanje celotne populacije bi se verjetno izboljšalo... Potrošništvo ni nikomur prineslo nič dobrega.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Včasih se je treba ustavit - ni treba vsega imet (nič ni narobe, če nimamo najnovejše makine, najnovejšega PDA ali kaj podobnega). Zato ni treba noret s šihtom samo zato, da bomo to imeli.



Ker se pa potem pogosto zgodi, da imaš denar, pa nimaš časa.

Ali pa imaš denar, pa potem misliš, da ga moraš nujno zapraviti zato, da kupiš točno neko reč, za katero je sosedova Mariči rekla, da je pa zadnji hit mode.



In potem ti življenje poteka v konstantnem bezljanju iz enega konca na drugi.
stupid-1.gif




PS: Tole zgoraj ni opravičilo za kup študentov, zakaj niso študirali.
ne-ne-1.gif
 
Nazadnje urejeno: