Tobak in cigareti

Egonislaw

Fizikalc
12. dec 2007
2.600
-4
38
Mb
www.pkr.com
Zanima me kakšne so vaše izkušnje in kolikšna je razlika če si kadilec sam cigarete izdeluje z rizlami in tobakom, ki se ga kupi v vrečkicah.

Ker cigareti so nenormalno dragi-za 20 cigaretov dam vsak dan 2.35€ al pa še več! Pa ne zdaj z izjavami-nehaj kadit pa bo, ker sem kadilec in mi tak paše.

Kaj pa fajfa? Je že kdo delal računico?


Kolko dobim iz enega zavitka tobaka ven cigaretov?
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.036
399
83
Zvijanje tobaka te bo definitivno manj stalo, pa še dokler se ne boš naučil fino in hitro zvijat boš skadil veliko manj. Se zgodi da se ti ne da oz. imaš samo 3 min časa da ga prižgeš, ali pa med hojo ne moreš itd...Ko se navadiš pa laufa.

Je pa res da ni ravno priročno tole zvijanje, pa še tri stvari poleg vžigalnika moraš sabo nosit. Se hitro zgodi, da kaj kje pozabiš. Zame to ni. Pa sem na istem, vsak dan dam 2.80€ a kaj čmo...

Pipe ti pa ne priporočam. To je tako za gušt bolj. Če si navajen na cigarete jih s pipo ne boš nadomestil.
 

dkivi

Pripravnik
4. jan 2008
835
0
16
ljubljana
tobak te pride ceneje,vsaj v časih ko sem še zvijal old holborna,koliko čikov pa iz enega zavitka narediš je pa seveda odvisno kolikšno količino zvijaš
 

bobrock

Pripravnik
15. sep 2008
124
0
16
Razlike skoraj ni (razen cenovne seveda).

Kupiš si tobak, male rizle in filtre.
Lahko si omisliš še ročni strojček za zvijanje s katerim je zavijanje "šala mala", njegova cena pa je bila svoj čas okoli 2€. Priporočam ti pa tudi, da si kupi tabakero, za shranjevanje izdelanih cigaret.
Cigarete si v naprej zviješ ko imaš čas, jih pospraviš v "tabakero" in to je to.

Pri nakupu tobaka bodi pozoren, saj je tudi pri tobaku v vrečki delitev po vsebnosti nikotina in katrana.
PS: pa še sam si lahko doziraš, s koliko tobaka se boš zadovoljil
smile-1.gif
.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Meni sam tobak za zvijanje ni dovolj, mi ne da tistega pravega nikotinskega okusa po cigareti. Zvil sem 3 pakunge rumenega Samsona in se odločil, da bom ostal na Paramount Gold (2.15€)
smile-1.gif
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Mah, te finte se je šel moj prijatelj in je mislil, da bo manj kadil. Saj je, prvi teden ali pa mogoče mesec. Potem si je pa toliko cigaret zvil vnaprej, da je kadil isto, kot če bi kupil škatlico
smile-1.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Razlika med cigareti in samim tobakom je, v okusu, vonju, tudi med različnimi tobaki se opazi razlika. Kupiš si vse potrebno, tobak, rizle (čim tanjše, za začetek pa kakšne močnejše, da se ti ne strgajo prehitro), filtre in začneš zvijat, prvih deset se ti bo verjetno malo pofakižilo, potem pa v prste že dobiš pravi občutek, koliko tobaka dati, kako tesno zviti ipd. Če nimam nobenega okrog tebe, ki si zvija tobak, malo poglej na youtubu za kakšnimi filmčki, saj se hitro naučiš, da zviješ kolikor toliko spodoben zvitek. Se pa vsekakor pozna na ceni, en paketek tobaka imaš ziher za 50 cigaret, ne vem točno, nikoli ne štejem.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.036
399
83
Citat:
Uporabnik Egonislaw pravi:
A filtri se tudi dajo kupit? Ker kolko sem videl si to trgajo koščke kartončka in si ga zrolajo namesto filtra.

Ne le da se dajo kupit ampak jih moraš kupit. Swan.

swanultra2.jpg
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
V vsaki trafiki dobiš vse potrebno za zvijanje tobaka, tudi filtre, če nimajo točno te, imajo pa kakšne druge.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Čikov v škatli je za približno 20g čistega tobaka, ena vrečka tobaka pa je 25-35g (odvisno od pakiranja). Eni pravijo, da dobijo 3x več čikov iz tega, jaz pa pravim, da si potem rolajo pretanke in če pafneš 5 takih je isto, kot če pafneš 2 iz škatle.

Jaz sem v srednji šoli in na faksu kombiniral, zdaj jih kadim iz škatle, v predalu je pa zmeraj frišna vrečkica tobaka in rizle za vsako eventualijo in vikende.

Dober tobak je Golden Virginia, Samson je po defaultu za moj okus preveč izsušen. Če ti okus kaj pomeni, si itak nabaviš vlažilec. Pri moji porabi čikov (zelo mešana, včasih 5, včasih pa 15) tudi sam razmišljam o vlažilcu za čike, ker po enem dnevu se odprta škatla pozna, če si haklig na žmah in svežino tobaka.

Če hočeš kaditi kot čike, si obvezno nabavi rdeče Rizla papirčke, ki imajo watermarke, da konstantno gori. Če si kak zaprisežen kofetar, ti bo čik iz navadne rizle vmes parkrat ugasnil
 

Baltazar

Pripravnik
17. sep 2007
955
0
16
Moj glas za Golden Virginia, ker je kvaliteten in okusen tobak. So pa rdeče rizle za moj okus najslabše, ravno zato ker prehitro gorijo. Jest mam modre, ali pa modre Smoking.