TMC

dbest

Pripravnik
24. sep 2007
254
0
16
Enostavno vprašanje na katerega ne najdem odgovora - ali TT na PDA sploh podpira TMC
confused-1.gif
ali samo njihov trafic?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
730
113
www.jernej.org
Ima tvoj PDA FM sprejemnik?

Traffic Message Channel (TMC) is a technology for delivering traffic and travel information to drivers. It is typically digitally coded using the FM-RDS system on conventional FM radio broadcasts.
 

dbest

Pripravnik
24. sep 2007
254
0
16
Ja najbrž ne bi spraševal če ne bi imel TMC sprejemnika. Imam ga pri BTGPS sprejemniku. >Do sedaj ga nisem imel in me TMC ni zanimal. Sedaj pa gledam TT7 in nikjer ne vidim nič o TMCju razen TTjev trafic
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Samo pri nas ti ne bo nič pomagal TMC, ker nobeden ne oddaja tmc sporočil. Lahko ga preizkusiš samo v tujini (Italija,Austria,...)
 

dbest

Pripravnik
24. sep 2007
254
0
16
jao sej vse to vem. sprašujem samo ali TMC dela s TT ali ne, ker pač v TT ne vidim nobenih nastavitev za TMC.
 

dbest

Pripravnik
24. sep 2007
254
0
16
bom jest med prazniki preveril. Ampak se bojim da ne. Verjetno bi bila kje kakšna nastavitev, vsaj on ali off TMC
 

dbest

Pripravnik
24. sep 2007
254
0
16
A komu na TT zdaj še dela TMC? Imam občutek da imamo v slo sedaj samo tmc za garmine?
 

kritik

Pripravnik
3. nov 2008
60
0
6
Citat:
Uporabnik dbest pravi:
A komu na TT zdaj še dela TMC? Imam občutek da imamo v slo sedaj samo tmc za garmine?

Jaz tudi plačujem RTV naročnino in prispevke za uporabo cest in vse možne ostale prispevke, pa mi na TT nič ne koristi.
Na žalost nismo med slovensko GARMIN elito, smo pač tisti, ki podpiramo Evropsko industrijo, ne amerško.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Saj bo delalo, samo pravi morajo zadeve vzet v roke. Za Garmin obstaja krek, za ostale navi programe pa ga še nisem zasledil.

Na TT One XL pri nas TMC ne dela, v Avstriji pa.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.344
2.427
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
krek za Garmin
hysterical-1.gif


ta je pa bosa - resnica je, da je Garmin uredil naročnino s TrafficNav in RadioSI za svoje uporabnike - TT (in še večina drugih ponudnikov navigacij) pa žal ne - se bo treba na le-te obrniti (tj. TT itd) in ne jokat, da se da Garmina "krekat" - "moje" navigacija pa ne
wink-1.gif
 

kritik

Pripravnik
3. nov 2008
60
0
6
Sicer pa mislim, da v SLO ne potrebujem TMC, ker vsak malo bolj resen radio oddaja prometna poročila (res z nekaj zamude, vendar vseeno), meni je bolj pomemno, da imam tovrstne informacije v tujini.
Po pravici povedano TT v Sloveniji sploh ne potrebujem, ker mislim, da kar dobro poznam svojo domovino, v nasprotnem primeru pa vedno srečam človeka, ki govori Slovensko in mi lahko da napotke za željeno smer.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
krek za Garmin
hysterical-1.gif


ta je pa bosa - resnica je, da je Garmin uredil naročnino s TrafficNav in RadioSI za svoje uporabnike - TT (in še večina drugih ponudnikov navigacij) pa žal ne - se bo treba na le-te obrniti (tj. TT itd) in ne jokat, da se da Garmina "krekat" - "moje" navigacija pa ne
wink-1.gif

Boš lahko po 30.4.2010 uporabljal TMC na kakšni 660tki legalno, brez doplačila?
 

PiKi17

Zelenc'
11. dec 2007
8
0
1
A mi zna kdo povedat kaj potrebujem da bom sprejemal TMC sporočila (SLO) na moji napravi TomTom XXL IQ routes. Tujina deluje.
V sloveniji pa ko priklopim TMC anteno se sčasoma pojavi zelen krogec, vendar ni nobenih sporočil. Nobeih zapor, ..., kar mi je malo čudno.

Naprava je uradno posodobljena na vse zadnje popravke. (zemljevidi kupljeni preko tomtom home)