Tiskalnik za občasno rabo in šolo

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zdravo. Nazadnje sem o tiskalnikih bral pred 15 leti. Spomnim se da so bili na kartuše kao cenejši, pa potem kartuše drage in vedno jo je zmanjkalo, ko si jo rabil. Laserc je dražji, je pa samo črno bel,za moj budget.

Rabim nekaj za občasno rabo, da si sprintan kaj za siht (word, pdf, PowerPoint...), predvsem pa opažam, da bi moji prvošolki prav prišlo za šolo. En kup vaj je na spletu, pobarvank, itd...

Nagibam se k Lasercu, ker vsaj mislim, da bo čb dovolj. Se motim?

Rad bi tudi, da je mogoče printati direkt iz telefona.

Kaj priporočate za nakup?

Tnx
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Jaz sem vzel HP DeskJet 2620 vse v enem. Eden najboljših nakupov. Kartuše so okoli 15eur. XL verzija pa okoli 20eur. Ima ogromno nastavitev, posodabljanje FW, brezžično povezavo, možnost tiskanja iz telefona ali tablice....Ni da ni. Sem pa naletel na dobro ceno v Petrolovi akciji, ki je bil 35eur. Imam še en starejši hp tiskalnik, kjer bi bilo treba kupiti obe kartuši in sta okoli 22eur. Zato se to ni splačalo in sem raje vzel novega in pridobil ogromno več za manj denarja. Kar se pa kasneje nakupa kartuš tiče in če bi rabil več, bom pa zadevo predelal na "zunanje" kartuše ali "cisc" varianta, kot imamo narejeno na vseh službenih tiskalnikih.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
Otroci pa ČB print ne gre skupaj.
Po moje da danes pa že mora večina tiskalnikov omogocat printanje preko wifi in iz gsm (v istem wifi omrežju).
Vsaj moj tri leta star brother to omogoča.
Je pa res da je precej bolj počasen kot predhodnik canon, ni obojestranc, nicd print..... Upam da bo nekaj časa se delal.
Ker tiskalniki so pa res pri meni potrošnja roba.
Z nobenim nisem veliko tiskal, pa noben ni zdržal bistveno več od garancije.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Zdravo. Nazadnje sem o tiskalnikih bral pred 15 leti. Spomnim se da so bili na kartuše kao cenejši, pa potem kartuše drage in vedno jo je zmanjkalo, ko si jo rabil. Laserc je dražji, je pa samo črno bel,za moj budget.

Rabim nekaj za občasno rabo, da si sprintan kaj za siht (word, pdf, PowerPoint...), predvsem pa opažam, da bi moji prvošolki prav prišlo za šolo. En kup vaj je na spletu, pobarvank, itd...

Nagibam se k Lasercu, ker vsaj mislim, da bo čb dovolj. Se motim?

Rad bi tudi, da je mogoče printati direkt iz telefona.

Kaj priporočate za nakup?

Tnx
Ce res ne rabis barvnega pa da bi bilo aio (kopira scenira) potem ze tudi tu omenjeni brother P/P https://www.brother.si/printers/all-in-one-laser/dcp-1622we
Cca 150 eur
ce pa ne rabis aio pa brotherjev laserc cb z wifi ki bo se ene 50eur cenejsi
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.273
2.268
113
1. Barvnega
2. wi fi ni pomemben. nikoli v 3 letih nisem rabil
3. Scan je profi napram telefonu.
4. črnilo gre, ko ga rabiš
5. karkoli. pa za kartušo vprašaj, koliko stane.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
Jaz pa 95% printam preko wifi, ker jenlaptop na drugi lokaciji kot printer.
Sedaj pa itak vecino printam direkt s telefona kjer tudi pregledujem večino.mejlov.
Scan je seveda boljši na scenerju kot na GSM.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
Difinitivno se pozanimaj za ceno kartuš, po možnosti originalnih. Če boš kupil nek poceni printer za 50 evrov ima itak običajno samo "testne, demo" kartuše priložene, katere so za "nekaj" printov....
Ali so meni printerji crkavali zaradi fek kartuš sicer ne morem potrditi, sedaj imam brotherja na flaške, pa da vidim kako dolgo bo zdržal. v treh letih sem spraznil original priložene črnilo, sedaj moram kupiti ( dva šoloobvezna otroka sedaj 2 tedna printata bolj kot prej v celem letu ) nove +, pa skupaj stanejo manj kot 40 evrov, tako da bo za preživeti, če bo spet za tri leta.
 
Nazadnje urejeno:

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Sam sem mel vseskozi hp ( pac pri koritu) ampak iskreno tale brother je superca, pa laserc omenjen original toner 35 eur, ker ja drugace je tako pri teh low cost da konti zmanjka kartus je bols it nov printer kup kot pa nove kartuse(original) no kompatibilne so druga zgodba ( ce delajo na doticnem zaradi zascite s cipi proizvajalcev)
Wifi danes je must po moje ( ker laptop prenasas printer pa ne) pa ce bo za solo bo hitr kje kaj za skopirat in skenirat
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kaj pa inknet multifunkcijski? Razmišljam, da bo vseeno rabila barve, skener pa to. Sorry vem, da si zmisljujem, odkrivam kaj zares rabi.

Kakor sem gledal so Canon, HP in Brother največkrat omenjeni. Izbire je pa ogromno.

Obvezno pa brezžični, pa da manj nevarnosti zasusitve glave, pa da niso kartuše predrage.nekako tako.

Ima kdo kakšno priporočilo?
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Jaz sem v preteklosti imel že tri budget printerje. To niti za družinsko uporabo ne sfolgaš kupovati kartuš, ki so še drage ko pes, plus tega, so ti printerji glasni in zelo počasni.
Ker vem, da bosta otroka iz leta v leto vedno več printala, mi je lani poleti bilo dovolj in sem kupil Epsona L6170 na flaške.
Zraven se dobita dva kompleta flašk. Prvi komplet barv, ob prvi uporabi do vrha vliješ v posodice, drugi enaki komplet, pa imaš za rezervo. Do sedaj smo sprintali cca 500 listov in nekje 10 fotografij. Trenutno je črna barva nekje na 75%, barvne pa se skoraj niti ne pozna, da bi kaj manjkale. Z prejšnjim budget AIO hp printerjem, en komplet kartuš nebi bil dovolj za toliko sprintanih strani.

V predal gre 250 listov. Zelo enostavno in hitro lahko preko wi-fi printaš z telefona ali prenosnika. Mimogrede naj omenim, da je kakovost fotografij na ravni tistih, ki jih daš razviti pri fotografu.
Printer res da ni bil poceni, ampak mi ni niti malo žal, še posebej sedaj, ko se za šolo mora res dosti tiskati.
Treba je upoštevati, da sta zraven dva kompleta flašk in si z barvo preskrbljen za nekaj let, kar bi za kartuše v tem obdobju zmetal ne ravno malo denarja. Plus tega, pa mi sedaj ni več potrebno razmišljati, ali bom kaj printal ali ne, da slučajno nebi šlo preveč barve.

Edino kar sem zaj... je to, da sem vzel z avtomatskim podajalnikom. Ne vem kaj me je takrat prijelo. Ga nisem uporabil 3x. Tisti brez podajalnika, model L6160 je za cca. 50€ cenejši.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
Kaj pa inknet multifunkcijski? Razmišljam, da bo vseeno rabila barve, skener pa to. Sorry vem, da si zmisljujem, odkrivam kaj zares rabi.

Kakor sem gledal so Canon, HP in Brother največkrat omenjeni. Izbire je pa ogromno.

Obvezno pa brezžični, pa da manj nevarnosti zasusitve glave, pa da niso kartuše predrage.nekako tako.

Ima kdo kakšno priporočilo?
Moj brother ti bo predrag
200 evrov kot vidim. https://www.mimovrste.com/brizgalni-tiskalniki/brother-multifunkcijska-naprava-dcp-t000w-ib kot pred tremi leti
Dela tri leta,na original priloženo barvo(ki pa je ni več veliko), če bo še nekaj časa delal bom zadovoljen.
Je pa v primerjavi s Canon mx925 bistveno bolj počasen, manj funkcij... Samo canoni so večinoma shodili prvo leto po garanciji.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Moj brother ti bo predrag
200 evrov kot vidim. https://www.mimovrste.com/brizgalni-tiskalniki/brother-multifunkcijska-naprava-dcp-t000w-ib kot pred tremi leti
Dela tri leta,na original priloženo barvo(ki pa je ni več veliko), če bo še nekaj časa delal bom zadovoljen.
Je pa v primerjavi s Canon mx925 bistveno bolj počasen, manj funkcij... Samo canoni so večinoma shodili prvo leto po garanciji.
Raje kupim preverjeno zadevo kot pa da prihranim 50 eur. Če je res vaule4money dober.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
Raje kupim preverjeno zadevo kot pa da prihranim 50 eur. Če je res vaule4money dober.
Glej, to je moje mnenje. Nisem pa nek ekspert, je pa res da od leta 2000 naprej dvomim da sem imel.kak mfc printer bistveno več kot tri leta. Tako da,zaenkrat jemljem to kot potrošno robo.
Pred leti sem že razmišljal da bi nabavil.nelaj rabljenega pol profi,pa potem pristanem vedno na novem..
Tisti printerji za 50 evrov in manj so pa res po načelu enkratne uporabe najbrž.jaz sem vseeno nekajkrat mesečno nekaj strani sprintal,
Sem šel gledat, skupaj je 2015 strani, precej je bilo tudi slik na navadn.papirju (vrtec, šola, pobarvanke....)
Zato je (poleg občasnega čiščenja najbrž) tudi popljuval v 2k strani črnila za 6k strani. (Kap po normativih v flaski). Mislim da se upošteva 5% pokritost za eno stran, preveri. Ampak če stiskana 5 strani fotk, je to na koncu požrlo za 100 strani črnila ;)
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Ko kupujem printer (mora bit, se ga pa ne rabi toliko kot včasih), upoštevam iz izkušenj
  1. pljuvalniki se zasušijo in ko ga po nekem času nujno potrebuješ, se začne čistiti, kar traja. Pa barva gre za to v prazno
  2. majhni modeli imajo papir na odprtem podajalniku in če stoji, se zapraši in umaže boben. Ne poznam otrok, ki bi preverili vrhnji list papirja pa mal spihal prah in lase, če se je kaj nabralo
Zato kupim laserski tiskalnik in to tak, kjer je kaseta za papir zaprta. Dodatno skušam poizvedeti, če mi šteje strani papirja - sem imel osnovnega samsunga, je štel in ko je šlo do nazivne kapacitete tonerja, ni hotel več. (Jasno, če bi hotel natisniti tistih 1500 strani popolnoma črnih, bi po 50ih odnehal, v to smer se ni naprezal.) Je pa to vedno težje.

Brother zveni v redu. Imam hp-ja pa sem dokaj ravnodušen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Kaj pa inknet multifunkcijski? Razmišljam, da bo vseeno rabila barve, skener pa to. Sorry vem, da si zmisljujem, odkrivam kaj zares rabi.

Kakor sem gledal so Canon, HP in Brother največkrat omenjeni. Izbire je pa ogromno.

Obvezno pa brezžični, pa da manj nevarnosti zasusitve glave, pa da niso kartuše predrage.nekako tako.

Ima kdo kakšno priporočilo?

Priporočilo sem ti že zgoraj povedal, pa se očitno niti ne potrudiš, da bi zadevo sam preveril!

Ti bom pomagal;

Kartuše pa sam googlaj, ker so cene od 11eur naprej pa nekje do 20eur, če vzameš XL verzijo. Ceneje pa res ne boš dobil.