Tiskalnik in skener

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Success: ali laserc (recimo brotherjeva serija, ki ima poceni tonerje...) ali pa kak epson na flaške. le da ima ta še barvne flaške zraven. že ob nakupu dobiš 3 črne flaške (ali pa dve, odvisno od modela) za 10000 strani. no, pač ob 5 procentni pokritosti pač (kot povsod skoraj :)
epson ima le malce smotani ui za nastavljat, hp ali brother pa boljšega.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Bom nadaljeval kar tukaj, da ne odpiram nove teme.

V roku 1 meseca bom primoran kupiti nov tiskalnik. Bolj ko berem razne forume in teste, manj mi je jasno kaj kupiti, zato bi prosil za pomoč nekoga, ki se na to res spozna.

Kaj potrebujem?
- Printanje (cca 10 strani na dan) & Skeniranje dokumentov (cca nekajkrat na mesec)
- Črno/belo tiskanje
- WiFi povezava
- Naj bo hiter in naj dela
- Logično: Čim cenejše tiskanje
- Budget: cca 200€ +/- 50€

Lepo prosim za pomoč! :)

Lp,S

Jaz imam Samsung Xpress M2885FW. Poceni in dober. Duplex tiskanje, feeder za skeniranje, wifi, NFC ...

https://www.mimovrste.com/laserske-...sung-vecfunkcijska-naprava-express-sl-m2885fw
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Poišči kakšnega MFC Brother - čb laserski, mrežni, po možnosti z wifijem... tonerji so poceni, laserc se ne zasuši, imajo povečini dupleks skeniranje, kak MFC-L2740W ali njegov naslednik je nekje v budgetu in deluje.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
https://www.mimovrste.com/multifunkcijske-naprave/brother-vecfuncijska-napravadcp1622we

tole je ok printer? za domačo uporabo + mesečno 1 račun pa parkat letno pogodbe za biznis. duplex če je ali pa če ni. zahtevana je dobra podpora za linux.

prva izbira je bil hp, ker se je do zdaj izredno dobro obnesel (2300dn, po 16 letih in pol miljona straneh (ne, nisem jih jaz doma naklepal....) so se poslovili podajalci in lahko tiskam samo še po 1 stran, prav tako ne dela več duplex). nekako ne želim ogromnega printerja. drugače sem gledal npr. tole:

https://www.mimovrste.com/laserske-...aserski-tiskalnik-laserjet-pro-m227sdn-g3q74a
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Sem poslusal forum nasvete in tudi jaz kupil brother brizgalno mf napravo za redko uporabo.
sedaj jo ze uspesno uporabljam vsaj 1 leto kot podstavek za roze.
ja, kartuse so se zasusile, ceprav mnogi govorijo da se ne..
tudi prodam, ce koga zanima.

imam sedaj barvnega laserja canona. Dela bp.
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Jst sem kupil č/b laserja Brother za 155€ en teden nazaj. Sicer je kvaliteta prejšnega HP OfficeJet 8600 mnogo boljša (pač višji rang, se razume).

Edinkrat sem klel, ker mi je pisalo No paper, čeprav je bilo papirja dovolj. Po 10min jeze sem ugotovil, da mi je mali zelo spretno porinil igračo iz Kinder jajčka spodaj in zato ni šlo čez :D Drugače pa super nakup :)
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Iščem barvni MFC tiskalnik za družinsko uporabo, dva šoloobvezna otroka. Na trenutnem hp dj3520 je zmanjkalo barve, vendar več ne mislim kupovati novih kartuš, ker je printer poden od podna, zato želim nabaviti nekaj boljšega.

Trenutno imam nagledani tale model:

Si kdo lasti ta tiskalnik in poda mnenje iz prve roke?
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
Officejet je avion v primerjavi z Deskjetom.

Te serije sicer (še) ne poznam (ker je šele dobro ven prišla), precej dobro pa poznam prejšnje serije in so kar trpežne zadeve. Sicer ne vem, zakaj še vedno tlačijo ta mini display, po katerem je zoprno tipkati. Pa upam, da so pri tej seriji kaj izboljšali svoj software za OS, ker je šlo iz serije v serijo na slabše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Clancy

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Da se pritaknem temi: iscem barvni laser MFC za doma, ker nad inkjet MFC sem obupal: vec porabil za resevanje zasusenih kartus kot tiskanje.

HP Color LaserJet Pro MFP M281 ?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Eee. 450€ je komplet XL tonerjev za 2.500 strani 5%. To ni za kupit. Kompatibila ne dela.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Se strinjam. Poceni barvni laserci so 1. počasni, 2. zelo dragi za uporabo. Nadomestni tonerji pa loterija.
Še pri ČB lasercih je enako. Poceni mašince imajo majhne tonerje, ki so dragi, poceni nadomestki pa vprašanje kako vplivajo na tiskalnik na dolgi rok.
 
Nazadnje urejeno:

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Meni je po treh poceni tiskalnikih bilo zadosti, in sem kupil tega:


Zraven dobiš dva kompleta flašk, zadosti za nekaj let tiskanja.
Za zdaj zadovoljen. Upam, da bo upravičil svojo ceno in bo deloval brez težav.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Meni je po treh poceni tiskalnikih bilo zadosti, in sem kupil tega:


Zraven dobiš dva kompleta flašk, zadosti za nekaj let tiskanja.
Za zdaj zadovoljen. Upam, da bo upravičil svojo ceno in bo deloval brez težav.
A imas kaj tezav s zasusenjem ?
No sedaj sem videl, da se da dobit kaj ze za ~300EUR: Epson EcoTank ET-2650
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
jaz mam zdaj že ene 2 leti epson 365 al kaj je že. občasno printanje. sem še na original flaškah in se ne suši.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.144
291
83
Bom klofnu sem svoje muke. Gre za Brother DCPJ105. Nikakor spravit v skeniranju 2 strani v en pdf dokument. Gre sicer prek drkanja na samem skenerju. Muke po... na enovrsticnem zaslonu.Prek prilozenega programa CC4 ne najdem solucije. Sicer naj bi bila opcija multipage pdf v file type nastavitvah. Ne stekam. Za pojasnila hvala.
Ce obstaja res samo resitev preko vrticnega ekrana gre brother v kratkem na borzo oz bolho.
Na predpotomskem canonu mp540 zadeva bp laufala.
Hvala za podane resitve.