Kateri barvni laser tiskalnik?

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Kupujem barvni laserski tiskalnik.

Na kaj moram pazit? A moram pazit na toner, ali so povsod barve tako, da jih kupim posamično? Kateri model, proizvajalec je dober, izkušnje? Načeloma priporočajo Lexmarka, kaj pa Samsungi, drugi?

Rabim za domačo in poslovno rabo, ne tiskam veliko. Lahko je tudi multifunkcijska naprava, čeprav skener že imam.
Fajn bi bilo nekaj manjšega, da lahko dam na pisalno mizo ali pa pod pisalno mizo.

Hvala.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
No... mi imamo enega starejšega, ampak tole mislim da je samo nova/prenovljena serija (moj je clp300). Po pol leta imamo že kar nekaj natisnjenega, notri še kar originalne tonerje in sem vesel da tak dolgo držijo. Za izpis teksta ne opaziš, če tiskaš na draft kvaliteti, kar resnično pohitri zadevo, pa tudi špara toner. Lahko pogledam koliko je že natisnjenih strani, če te zanima za info...
Mislim, da je bil dober nakup
smile-1.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Pri barvnih laserjih pazi na tonerje. Recimo pri Minolti je priložen toner samo za 1500 printov, ostali pa za 4500. Tako da te naj nizka cena novih ne zavede.

Drugače pa prodam enega Konica Minolta 2500. Porabljeni so samo priloženi tonerji, potem smo ga zamenjali za "enakega" z LAN priklopom. Prodam po polovični ceni novega.

Je pa to bolj profi zadeva kot kak Samsung clp 3xx
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Glede velikosti bi mi bil perfekten tale CLP-315. Sama cena tiskalnika se mi zdi ful nizka.

Zmotilo me je samo to, da so tonerji po 40 eur/1000 strani.

Kakšna pa je kvaliteta izpisa? Bi bil primeren za npr. tiskanje letakov?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
No, takole... pri dobrih 1300 printih je bilo 300 barvnih, ostalo črnobelo. (za točne številke bom probal jutri slikat printout podatkov) Preostanek tonerja je nekako tak: 80% barvnih in 50% črnega. Notri imam pa še kar originalne tonerje, ki naj bi imeli 75% napolnjenosti originalnih. S tem da je bilo kar nekaj whoops-ov, ker je cimru začelo (ko je printal nek pdf) ven metati čisto črne liste, kar je pomoje požrlo kar precej tonerja
grin1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Citat:
Uporabnik Patsy pravi:
Glede velikosti bi mi bil perfekten tale CLP-315. Sama cena tiskalnika se mi zdi ful nizka.

Zmotilo me je samo to, da so tonerji po 40 eur/1000 strani.

Kakšna pa je kvaliteta izpisa? Bi bil primeren za npr. tiskanje letakov?

to ti je drago???????? kartuše so tok pa naredijo pol manj strani....pa še počasneje in manj kvalitetno.
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Ja. Zdaj uporabljam ČB tiskalnik, toner 35 eur (2500 strani). 1 toner imam skoraj za celo leto, čeprav precej tiskam.
smile-1.gif


Takih ne delajo več. Neuničljivi HP LJ 1100A.
wink-1.gif
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Citat:
Uporabnik Patsy pravi:
Ja. Zdaj uporabljam ČB tiskalnik, toner 35 eur (2500 strani). 1 toner imam skoraj za celo leto, čeprav precej tiskam.
smile-1.gif


Takih ne delajo več. Neuničljivi HP LJ 1100A.
wink-1.gif

;-)
ko se že važite: hp lj 4100, toner 35 EUR, zdrži pa 13000 čb strani. pa kak močnejši model ima zagotovo še cenejši toner....
aja hp4100 se dobi že za 100 eur....

lp, M
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Važič! :) Kaj pa kakšen predlog za barvni laserski, ki zdrži toliko?

Ponudbe je kar nekaj, jaz pa še čisto neodločena.
sprasujem se.gif
:
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Računica je vsaj zame zelo preprosta: izberem model tiskalnika (vseeno ali je barvni ali čb), ki ima najcenejši toner, deljeno na normirano količino strani.
Seveda pa ne pozabim pogledati, kaj vse je potrebno menjavati pri tiskalniku (eni samo toner, drugi toner in razvijalno enoto, tretji še silikonski valj...) Potem pa se za ceno strani tako dobijo ponavadi bolj realne številke.
Seveda pa je vse odvisno od količine strani, ki se bodo tiskale.
Pa zame še en zelo pomemben podatek, ali obstaja in koliko stane neoriginalen toner.
 

prisma

Pripravnik
27. jan 2008
33
0
6
Enak printer je Samsung CLP-300. Samsung ima samo obliko drugačno. Tiska dobro, tonerji so pa po cca 40,00Eur/kom. Spača pa se vzeti komplet tonerje ki te pride cca 135,00 Eur.
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Hvala, sem se že odločila - pa tudi že kupila.
wink-1.gif
HP LJ CM1312nfi. 5pik.si
Malo dražji, ampak baje je kvaliteta tiska super, tonerji pa tudi niso tako hudo dragi.
Poleg tega HP-jeve tonerje hitro začnejo 'ponarejat' tako, da upam, da kmalu pridejo na trg cenejši.

Za Samsung in Xerox se nisem odločila, ker so ocene po tujih forumih slabe. Upam, da sem se prav odločila.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Mah, men je že oblika všeč, taka mal nenavadna. Verjemi, da za tisto, kar doma rabimo, je skoraj vsak dober. Jaz imam Samsunga CLX 2160 (multipraktik) in je čist OK.
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Na nemškem eBayu sem pogledala filmček o printerju in baje ima neko saver funkcijo, ki naj bi super šparala z tonerjem. Drugače pa nč bat: se da tudi iz tujine tonerje ceneje dobit. Ti tonerji še niso najdražji - Lexmarkovi so še dražji.
Za ČB printanje imam pa za backup moj stari HP.
 
Nazadnje urejeno:

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Napaka HP-ja je samo v tem, da so pri nas skoraj 1x dražji kot v nemčiji na primer. Tako tiskalniki kot tonerji. Govorimo seveda o originalih.