Tiskalnik Brother DCP-330C-->POMOČ!!

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16
Pozdravljeni!

V Merkurju sem kupu tiskalnik Brother DCP-330C, ki je sedaj star okoli 3 mesece. Spraznila se mi je RUMENA kartuša že po 2 mescih, na kar tiskalnika začuda niti nisem veliko uporabljal. LCD zaslon, mi je kazu, da moram kartušo zamenjat, nakar sem tudi jo. Ko sem jo zamenjal, mi baraba napiše, da je sedaj prazna še modra in rdeča. Zakaj, mi ni mogu javit takoj, da so prazne 3 kartuše.OK...........pač moram še enkrat v trgovino in imam še enkrat isti strošk bencina in tut vem, da so proizvajalci tiskalnikov barabe in ko prodajajo, prodajo na pol prazne kartuše, da jih čimprej zamenjaš.

Zj pa GLAVNO VPRAŠANJE: Imel sem 3 tiskalnike prej in vsak mi je printu, četudi mu je zmanjkala 1 kartuša al pa celo 2 od treh možnih kartuš. Ta pa noče tiskat, pa sem probu že vse živo.Ka nej še probam, da bo tisku, pa tut če je samo črna barva POLNA.
Ali je ta tiskalnik tako narejen, da morajo biti polne vse 4 barve naenkrat. Za mene je to čista bedarija, saj se nikoli barve ne porabljajo premosorazmerno, ker zarad tega, bom mogu vsak mesc po drugo kartušo.

PROSIM ZA POMOČ
confused-1.gif


Še fotka tega jajca:

330c.jpg
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Žal je očitno narejen tako, da ne dela brez vseh (dragih) kartuš.

Sicer pa poskusi v gonilniku vklopiti črnobeli izpis.
 

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Žal je očitno narejen tako, da ne dela brez vseh (dragih) kartuš.

Sicer pa poskusi v gonilniku vklopiti črnobeli izpis.

Kak je pa to možno?
confused-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Tole sem našel za tvoj printer :

Title:
Can I print using only the black ink cartridge when the Colour cartridges have run out?
Description:

No, your Brother machine is designed to stop ALL printing operations when any of the ink cartridges are empty. This is to ensure the life of the print head and maintain premium print quality. If the unit were to continue printing, print jobs and cleaning cycles would suck air from the empty cartridge and damage the print head. The only way to continue printing is to replace the empty ink cartridge(s).

( v prevodu : požrešni ekonomisti so tako zasnovali tiskalnik, da ga boš sčasoma preplačal z nakupi kartuš )
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kaj pa da ga prelisičiš in mu daš nazaj noter staro kartušo. a ve da je res prazna?
 

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Tole sem našel za tvoj printer :

Title:
Can I print using only the black ink cartridge when the Colour cartridges have run out?


Description:

No, your Brother machine is designed to stop ALL printing operations when any of the ink cartridges are empty. This is to ensure the life of the print head and maintain premium print quality. If the unit were to continue printing, print jobs and cleaning cycles would suck air from the empty cartridge and damage the print head. The only way to continue printing is to replace the empty ink cartridge(s).

( v prevodu : požrešni ekonomisti so tako zasnovali tiskalnik, da ga boš sčasoma preplačal z nakupi kartuš )

MAH ja se ti pravm, da so to BARABE na m3................sam tak gledajo, da boš čimveč zapravil za potrošni material,kot je vrednsot celotne zadeve. NESRAMNI BIROKRATI.

P.S.: Hvala za pomoč,zj mi je jasni zakaj ne printa
frown-1.gif
 

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
kaj pa da ga prelisičiš in mu daš nazaj noter staro kartušo. a ve da je res prazna?

Hja zgleda, da je to že bolj napredn tiskalnik, ki je opremljen tudi z LCD zaslonom in takoj, če mu kaj ne paše napiše in slikovno pokaže, kaj je problem.Mah probu sem že vse, z resetiranjem,puljenjem kablov,z odvzemom kartuš in je tut tle prec skužu, da manjkajo, tut če sem dal nazaj prazno, je prec napisal, da so prazne in da treba jih zamenjat. Hja vidi se da smo v EVROPI, kjer nas birokracija ter ožemanje do zadnjega centa čezdalje bolj zbližuje z našim strahom, da bomo na koncu živeli samo še od trave in listja.Vse se je podražilo in vse se dela tako, da čimvečkrat stvari kupiš. Tut avtomobili so držal in še držijo po 15 let. Sedaj nov avtomobil ne zdrži 3 lete in ga moraš polovico zamenjat
bonk.gif
.Groza....vse je le proizvod, z hitrim potekom roka.

LP