Ali se da "popraviti" kartušo za HP?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Imam neoriginalne kartuše za HP ink jet tiskalnik. Do sedaj (več kot tri leta) je bilo vedno vse OK. Sedaj pa mi javlja naslednjo napako:
-cartrige(s) problem
The following cartridge has a problem: Tri-color Ink Cartridge
Refer to printer documentation.

Utripa lučka za barvno kartušo in se na da printat (niti s črno samo teksta). Ta kartuša je v tiskalniku dva meseca in je do sedaj delala normalno in je skoraj še polna.

Našel sem neka navodila, kako očistiti kontakte na kartuši in tiskalniku, vendar niti to ne pomaga.
Ali se da kako usposobiti to kartušo? Mogoče pri firmah, kjer se ukvarjajo s ponovnim polnjenjem kartuš, pa da nekako resetirajo kontakte?
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Poišči program, ki "napeesdi" printer, da ima novo kartušo.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Poišči program, ki "napeesdi" printer, da ima novo kartušo.

Sem nekaj iskal, ampak našel samo zadeve, ko računalnik javlja nepravilen nivo barve v kartuši, ampak še vedno se da tiskati.
Meni pa sploh nič ne javi v zvezi s količino barve, ampak napiše da je z barvno kartušo "problem".

Imaš kakšen predlog, kateri program?
 

pazok

Pripravnik
10. apr 2008
580
10
18
Imam podobno težavo!Kakšen nasvet
sprasujem se.gif

Photosmart C4180
Preiskusil vse finte,vendar ne pali.
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Sem preiskal, zgleda da obstaja SSC Service Utility le za Epsona, ker za HP nisem našel nič.

Za poskusit bi bilo z drugo kartušo, ker če je datum na čipu stare kartuše izven uporabe, ne bo šlo nikakor, razen če bi zamenjal čipe na kartušah (če se to sploh da, odvisno od kartuše).
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Recimo včasih pomaga iz spodnje strani vroča voda na šobe da kaplja ....pa nikar kake vate zraven...samo popivnajte potem z papirno brisačo in nikar z vato, ker gre v šobe ..............
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Daj še model printerja napiši.

Photosmart C3180. Kartuša pa je HP 383.
No, nekje sem imel še prvotno originalno kartušo, sicer zasušeno, ampak sem jo zrihtal. Z injekcijo sem prečrpal barvo iz nedelujoče kartuše v staro originalno. Sedaj jo tiskalnik normalno zazna, javi samo, da ne more določiti nivoja črnila. Ampak tiskalnik vseeno tiska. Testna stran je kar v redu. Če bo tako, bo OK, v nasprotnem pa moram kupiti novo kartušo.