Tipka za vklop, napajalnik ali kaj drugega?

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Danes sem vzel napajalnik ven, vstavil drugega, za katerega pa nisem bil prepričan, ali dela ali ne (enega mi je enkrat skurilo in zgleda da je ravno ta). Nič se ni zgodilo...
Nato sem ponovno vstavil originalni napajalnik, zvezal vse skupaj in prižgal. Zanimivo, tokrat se je vse skupaj prižgalo brez resetiranja. Zdaj bom videl, kaj se bo dogajalo. Na plati ni videti nobenega napihnjenega kondenzatorja... Sem pa z zadnje stani plate odstranil tri USB kable, ki so bili namenjeni za priklop zunanjih diskov, ampak mislim da to nebi smelo biti vzrok, saj ni bilo nič priklopljeno na njih,
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik scorpion pravi:
3 tedne je bil PC prižgan, delal je brez problema, zdaj pa se mi je v dveh dneh že parkrat resetiral med delom.

Oki, nov simptom... s kakim namenom se resetira - dobiš blue screen (ali tega ni več in moraš poiskat dump file)?

Pred ranga pol leta se mi je začel računalnik (mac) trokirat med delom in se ali rebootal ali freeznil... izkazalo se je, da je kriv disk - daj za vsak primer poglej SMART parametre (potegni in poženi HDTUNE). Poženi Health test in poglej, če je kateri parameter "crititical".

lp
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Pri meni je bil banalen primer, da se je hladilnik procesorja losal na enem koncu in je računalnik naključno zmrzoval, se resetiral... pa prvi pogled se sploh ni videlo, šele ko sem z roko probal, se je videlo, da se maje. Morda je tudi pri tebi kaj takega? LP
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Nekaj dni je bil PC prižgan, delal je brez težav. Zdaj pa se med delom spet resetira. Kot bi zmanjkalo elektrike, vendar se po resetu normalno postavi v stanje delovanja. Resetiral sem bios z jumperjem, zdaj pa se sploh ne prižge več. Vse mrtvo. Zdaj grem po nov napajalnik, če to ni krivo, bo treba novo kišto.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Še dobro, da je BB odprt, kupim napajalnik za 30 €, ga priključim, kišta zalaufa, ne delajo pa monitorji. Vzamem ven grafično, malo spucam, dam nazaj noter in sedaj je končno zalaufalo. Torej kriv je bil napajalnik... vsaj upam, da ni še kaj drugega.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Saj pri napajalniku za 30€ bo kmalu spet kaj crknilo zaradi zanič štroma.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Sploh ni res! Uporabil se že kar nekaj takih napajalnikov in so se popolnoma v redu obnesli. Lahko pa naletiš na kakšnega slabega - ampak to se lahko zgodi tudi pri dražjih variantah.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Itak ima 2 leti garancije, tako da se ne sekiram preveč. Saj tudi ta, ki je bil zdaj notri (kupil sem že sestavljeno kišto, verjetno ni bil prav drag. Zdržal je pa kar nekaj let.