Tipka za vklop, napajalnik ali kaj drugega?

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Ponavadi računalnik ugasnem zjutraj, ko grem v službo, od popoldneva do jutra pa je prižgan, čez vikende pa non stop.
Zdajle se mi dva dni zapored pojavlja problem, da ko pritisnem tipko za vklop, lučka zagori, ventilatorji se zaženejo, vendar po kakšnih 3 sekundah vse skupaj ugasne, utihne, potem pa se ponovno prižge. Ta situacija se ponavlja, niti ne vem, kako mi je uspelo potem vse skupaj prižgati.
Bi lahko bila kriva tipka za vklop, napajalnik ali celo plata? ALi kaj drugega?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Hec je v tem, da ko je računalnik enkrat prižgan in windowsi postavljeni, vse deluje brez problema.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sem imel podobne simptome. Reset biosa je pomagal. Moreš po googlat kako se to nardi za tvojo plato.

še prej pa res preveri baterijo, kot je @numy rekel.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Že res, da je računalnik star par let, ampak če bi šla baterija, bi se tudi bios postavil na default nastavitve... sem pogledal v bios, pa vse izgleda normalno.
Imam še knjižico od plate, tako da bom reset biosa tam notri.
Ma hecno je to, da zafrkava samo vklop, ko enkrat deluje, pa deluje super brez kakršnihkoli problemov.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Take probleme v 80% primerov reši menjava napajalnika. Pri nas v službi imamo vedno vdaj dva nova napajalnika na lagru.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Sem imel isto pri Gigabyte plati (stara 5 let kot pri tebi). Crknila plata, ni bil napajalnik. Reset biosa ali menjava baterije bo pomagalo, ampak ti lahko povem, ko tudi to ne bo, potem je problem plata.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Eh torej sranje v vsakem primeru.... če se prav spomnim, sem v tejle škatli enkrat že menjal napajlnik, pred kakimi dvemi leti. Takrat je počilo in vrglo varovalko ven, ko je razneslo kondenzator.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Najceneje in najmanj te boli, da menjaš baterijo v štartu. Po tem ugotavljaš dalje. Glede na to, da že "10 let" tweekanje po biosu ni več toliko aktualno, verjetno reseta biosa niti na opaziš
smile-1.gif
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Dvomim, da bi šla baterija...ker potem bi se bios ob vsakičnem zagonu postavil na default in nekaterih stvari sploh nebi zaznal.
Zdaj ga zaenkrat niti ne ugašam več, ko je enkrat prižgan, vse dela brez težav.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
3 tedne je bil PC prižgan, delal je brez problema, zdaj pa se mi je v dveh dneh že parkrat resetiral med delom.
Nič, popoldne ga bom odprl, najprej resetiral bios, pregledal za morebitnimi napihnjenimi kondenzatorji, Upam, da je napajalnik, ker če je plata, bo treba zamenjati cel sistem.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik scorpion pravi:
Ponavadi računalnik ugasnem zjutraj, ko grem v službo, od popoldneva do jutra pa je prižgan, čez vikende pa non stop.
Zdajle se mi dva dni zapored pojavlja problem, da ko pritisnem tipko za vklop, lučka zagori, ventilatorji se zaženejo, vendar po kakšnih 3 sekundah vse skupaj ugasne, utihne, potem pa se ponovno prižge. Ta situacija se ponavlja, niti ne vem, kako mi je uspelo potem vse skupaj prižgati.
Bi lahko bila kriva tipka za vklop, napajalnik ali celo plata? ALi kaj drugega?

Mel pred časom podobne scene, napajanil je odšel.
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.588
8
38
da izkoristim kar tole temo.
Kako nastaviti da se računalnik ne vklopi samodejno ko ga priklopiš na elektriko?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.882
3.912
113
V BIOSU poišči opcijo "(Restore on) AC power loss" (tako je na večini intlovih plat, drugje je lahko kako drugače poimenovano) in nastavi na "power on" (opcije so še power off - default, last state - če je bil računalnik prižgan ko se je odklopilo Ac potem se pobere, če je bil ugasnjen se ne).
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.588
8
38
hvala.

Kako se pa nastavi da na začetku ram ne prešteva oz. preverja?