Težava s cevjo za vodo

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
Do ene pipe gre vedno manjši tlak vode. Vse skupaj je vezano na bojler, na katerega sta vezani še dve pipi. Ostali dve imata normalen tlak. Žal je vsa napeljava v steni, tako da vse kar je vidno je dovod iz bojlerja v steno in dovod iz stene do pipe. Napako na pipi sem izločil, ker sem cev dal dol in direkt iz ventila sprobal tlak. Švoh.
rolleyes-1.gif

Kaj naredit? A se da dobit kakšno žico s katero greš potem lahko od ventila po cevi? Cevi so plastične (vsaj kolikor vem). Če bi hotel cev menjat bi moral pol stanovanja razbit, tako da to odpade. V skrajnem primeru bom dal pod umivalnik tisti mali grelnik, vendar bi vseeno raje zadevo poštimall, da bi bila tako kot je treba. Čeprav, glede na to, da je ene 10m cevi, bi bil grelnik morda vseeno boljša rešitev, ker je kar treba čakat, da pride topla voda. Tako da gre še kar nekaj vode v nič.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Imaš za pipo priklopiti one kotne ventile v steni? Na nekaterih je notri mrežica (filter) za svinjarijo. Sem imel podoben problem. Ko sem očistil ventil je pa bilo OK.

lp
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
Sem pogledal in nič ne izgleda, da bi bila kakšna mrežica na mestu, ko gre gor cev do pipe.
A to si vzel cel ventil ven? In je bila mrežica na mestu, ko pride gor cev iz zida?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
mrežica je bila v ventilu. Na njem če se prav spomnim je bil "pokrov", ki si ga odviv s ključem. in notri je mrežica...


Aha sem našel sliko! sicer je malce drugačen ampak vseeno
1007635-ventil.jpg
 

Priponke

  • 1007635-ventil.jpg
    1007635-ventil.jpg
    20 KB · Ogledi: 179

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
Heh, dejansko imam točno takega. S te, da se tisti pokrovček pri meni odvije z navadnim izvijačem. Nič, bo treba probat.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Pri tem na tvoji sliki odviješ narebreni gumb na koncu (najbolje s papagajkami) in noter je 100% mrežica, običajno že zarjavelo zabasana
smile-1.gif
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Pri nas imamo pa malo drugačen problem s cevmi, saj nam vode ne požira oz. jo izjemno počasi. Imamo popolnoma novo kopalnico, kjer imamo odtok talnega sifona, odtok iz tuša ter enega iz lijaka, ki se združijo in gredo nato v večjo cev. Problem je, ker voda iz sifona in tuša odteka, medtem ko iz lijaka ne.

Ker lijak ni bil še nikoli rabljen, se ni moglo nabrati las in podobnega smetja, temveč samo kak gradbeni material(izolacija, lepilo za ploščice, selotejp,..). Odtok je bil med gradnjo vedno zalepljen s širokim selotejpom, tako da prej naveden vzrok skoraj izključujemo. Še vedno je možno da je kakšen delavec po nesreči pretrgal selotejp in vrgel kaj not, mislil, da bo že požiralo, ter prikril in zalepil nazaj.

Poskusili smo že z vodnim sesalcem posesat, s cevjo za zalivanje pod pritiskom in z zajlo vendar neuspešno. Ker je vmes kar nekaj kolen, ne vemo ali se zajla zabije v koleno ali pač v kak trd predmet. Na voljo je še kislina in razbijanje stene. Razbijanje pride v poštev na zadnje, s kislino pa nima nihče nobenih izkušenj, še posebaj zato ker ne vemo s čim se ubadamo.

Vem, da ima komunala en stroj z zelo močnim sesalcem, s katerim ponavadi sčistijo kanalizacijo. Menim, da je odtok premajhen za sesalc, ampak se bomo pozanimali, a vseeno me zanima, če imate kakšen nasvet, ker razbijanje ploščic in stene res ni dobra ideja. A se da kje sposodit kamero z lučko, nekaj podobnega kot imajo zdravniki za pregled želodca, mogoče bo lažje, če bomo vedeli kaj je not.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Endoskop bi rabil
smile-1.gif


Talni sifon je običajno pod lijakom; če snameš koleno pod lijakom, ti ne ostane več dosti ovinkov odtoka, le še 2x 90°. Potem poskusi z zajlo,če ne gre skozi, imaš problem in to verjetno gradbeni. Če gre skozi, je problem morda v kolenu lijaka.

Razne kisline in MrMusculo so efektivni samo pri bio zamašitvah - lasje, hrana. Pri resni zamašitvi so neuporabni in pomaga samo fizična prebitev luknje.

Lahko tudi v talnem sifonu ugotoviš, katera luknja je od lijaka in poskusiš z zajlo v nasprotni smeri. Uporabi zajlo, ki jo lahko vrtiš, konec zajle bo preglodal morebitni purpen.

Če je pa "zazidano", pa ne pomaga nič drugega kot razbit steno in slediti odtoku...
crazy1.gif
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Lijak ni dokončno montiran, in smo ga takoj odstranili, ko smo ugotovili, da ne požira in poskusili z zajlo direkt v zid.

Žal nihče ni pomislil da bi lahko imeli resne težave z odtokom, zato je pri gradnji uporabljen takšen sifon, kjer se vsi odtoki(tuš, talni sifon in lijak) zružijo v tleh pod ploščicami, tako da z zajlo iz nasprotne smeri ne gre.

Mogoče pa imajo v zdravstvenem domu kakšen odslužen endoskop, pa ga rade volje posodijo, moram poklicat.

Na misel, da je potrebno razbijat pa me kar zmrazi, upam, da se bo drugače rešilo. Vseeno hvala za nasvete.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Pri tem na tvoji sliki odviješ narebreni gumb na koncu (najbolje s papagajkami) in noter je 100% mrežica, običajno že zarjavelo zabasana
smile-1.gif
Rešeno, hvala obema
nahrung002.gif
. Zanimivo, da ni bilo niti toliko zasvinjano ampak je voda vseeno zgolj še mezela skozi.

Eh, slika je pa bolj švoh, pač telefon...
1008192-slika.JPG
 

Priponke

  • 1008192-slika.JPG
    1008192-slika.JPG
    27,1 KB · Ogledi: 225