Test pomivalnih strojev

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Imam tudi pomivalni stroj Miele.Ravno je dopolnil 3 leta.Da snoč,k je pomival.Brez napak.Naj tako tud ostane. :zmaga:

Da je pa katastrofa od servisa.Se pa nebi strinjal.Tako organiziran servis,kot ga ime Miele...še nisem doživel.Kapo dol.Kar rečejo,se držijo tega.Če ne bodo uspel recimo prit danes.Pokličejo,se opravičijo in se dogovoriš za naslednji termin.Da vam povem izkušnjo z servisom od Gorenja.Sosedi crknu pomivalc.Kliče na servis v Gorenje.Se oglasi in nasmeji neka gospa.In odgovori,da bo doooolgo čakala na servis.In res je minilo 4 tedne da so se przibal...:mad::eek::rolleyes:
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
No takole... Miele žal ni več tisto, kar je bil. Kvaliteta je možno padla. Še več, zadnje pol leta pa je katastrofa, ker imajo težave z dobavo nadomestnih delov zaradi Covid in so našli neke nadomestne dobavitelje, ki pa kvalitete ne dosegajo.

Pa no ni rekla kazala, ali pa mnenje na podlagi enega izdelka. Sem v zadnje pol leta kupil dve kuhinji pri dveh različnih “premium” mizarjih, ki sta oba zaprisežena Mieleu in sta mi oba povedala isto zgodbo. Menda imata toliko klicev razočaranih strank, kot jih včasih nista imela v desetih letih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
No takole... Miele žal ni več tisto, kar je bil. Kvaliteta je možno padla. Še več, zadnje pol leta pa je katastrofa, ker imajo težave z dobavo nadomestnih delov zaradi Covid in so našli neke nadomestne dobavitelje, ki pa kvalitete ne dosegajo.

Pa no ni rekla kazala, ali pa mnenje na podlagi enega izdelka. Sem v zadnje pol leta kupil dve kuhinji pri dveh različnih “premium” mizarjih, ki sta oba zaprisežena Mieleu in sta mi oba povedala isto zgodbo. Menda imata toliko klicev razočaranih strank, kot jih včasih nista imela v desetih letih.
Vse je možno.Ta Corona, je res vse zdrmala...Pr men,hvala bogu...zaenkrat vsi aparati delujejo brez problema...trkam po lesu :zmaga:
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
kako je z rezervnimi deli pri ostalih?

sprašujem ker bom začel iskat nov pralni stroj, Candy vem da je katastrofa, po 1-2 tedna vedno čakal na nov del
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
kako je z rezervnimi deli pri ostalih?

sprašujem ker bom začel iskat nov pralni stroj, Candy vem da je katastrofa, po 1-2 tedna vedno čakal na nov del
Po mojem mišljenju,Mislim da pr znamkah kot so Miele,Bosch,Aeg,Elektrolux.Ni dolge čakalne dobe.Se pa vseeno lahko pred nakupom pozanimaš,pr pooblaščenem serviserju oz sedežu podjetja.Če pride do zmešnjave...da se veš kam obrnat in jih držat za besedo...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.766
2.646
113
Beseda dan danes bolj malo velja. Saj ko kupuješ ti vse obljublajo, ko pa kaj reklamiraš ali rabiš rezerni del pa nikjer nobenega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Bomo videli, je rekel slep....
Trenutno še uporabljamo 12 let stara sušilec in pralni stroj Gorenje brez omembe vredne težave. Pa je na forumu kar popluvana znamka. Sedaj sem vzel komplet Miele. Če bo šlo enako dobro, bom zelo zadovoljen. Je pa pri nas zadeva zelo v pogonu, ker so štirje otroci....
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Bomo videli, je rekel slep....
Trenutno še uporabljamo 12 let stara sušilec in pralni stroj Gorenje brez omembe vredne težave. Pa je na forumu kar popluvana znamka. Sedaj sem vzel komplet Miele. Če bo šlo enako dobro, bom zelo zadovoljen. Je pa pri nas zadeva zelo v pogonu, ker so štirje otroci....
A si uzel z Twindos?In kter model pralnega stroja?Jst mam WCR 860 WPS :zmaga:
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Imam tudi pomivalni stroj Miele.Ravno je dopolnil 3 leta.Da snoč,k je pomival.Brez napak.Naj tako tud ostane. :zmaga:

Da je pa katastrofa od servisa.Se pa nebi strinjal.Tako organiziran servis,kot ga ime Miele...še nisem doživel.Kapo dol.Kar rečejo,se držijo tega.Če ne bodo uspel recimo prit danes.Pokličejo,se opravičijo in se dogovoriš za naslednji termin.Da vam povem izkušnjo z servisom od Gorenja.Sosedi crknu pomivalc.Kliče na servis v Gorenje.Se oglasi in nasmeji neka gospa.In odgovori,da bo doooolgo čakala na servis.In res je minilo 4 tedne da so se przibal...:mad::eek::rolleyes:

Stari, miele je tak dober, da ne bi smel sploh o servisu razmišljat. crkne beko za 300, ne pa miele !
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Po mojem mišljenju,Mislim da pr znamkah kot so Miele,Bosch,Aeg,Elektrolux.Ni dolge čakalne dobe.Se pa vseeno lahko pred nakupom pozanimaš,pr pooblaščenem serviserju oz sedežu podjetja.Če pride do zmešnjave...da se veš kam obrnat in jih držat za besedo...
ko se boš pozanimal, a misliš da ti bo pošteno povedal, da pri njih rezervne dele čakaš par tednov? itak.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
ko se boš pozanimal, a misliš da ti bo pošteno povedal, da pri njih rezervne dele čakaš par tednov? itak.
Pr Miele...ti povem da se ne grejo takih igric.Da bi zavajal folk...rekli eno nardil pa drugo...Jih ima Švaba pod kontrolo...kako sodelujejo z strankami itd...Tak da si ne upajo privoščit takih igric...
 
Bomo videli, je rekel slep....
Trenutno še uporabljamo 12 let stara sušilec in pralni stroj Gorenje brez omembe vredne težave. Pa je na forumu kar popluvana znamka. Sedaj sem vzel komplet Miele. Če bo šlo enako dobro, bom zelo zadovoljen. Je pa pri nas zadeva zelo v pogonu, ker so štirje otroci....

saj starejša gorenjeva tehnika še nekak dela, težava je kar je novejših izdelkov. izdelava obup, kupuje se vse po spisku (pomivalci, nekateri proalci (hisense))itd

evo primer nakupa noname zadeve (verjento kak kitajc midea ali kaj takega)
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Če danes kupuješ stroj, ti nič ne koristi informacija, kako je trenutno z rezervnimi deli. Zanima te, kako bo čez 5+ let. Vsaj normalno bi bilo tako in pri meni je tudi bilo, čeprav sem imel zmeraj gospodinjske stroje neke nižje kvalitete (bosch, gorenje, beko, elektrolux, candy).
Danes ne moreš vedeti, če se ne bo čez N let Miele odločil, da je slovenski trg tako mizeren, da na njem ne bo več prisoten. Večina ostalih proizvajalcev pa do takrat lahko zgine tudi s svetovnega trga.
Kupiš pač tisto, kar se kupiti da, ima funkcije, ki so tebi pomembne in ti je všeč. Gospodinjski stroj ni traktor, ki bo delal 30+ let in boš rabil rezervne dele dolgo, dolgo ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in luciano