Tesnilo glave motorja Megane 1,9 dci 2004

pro12245

Pripravnik
12. jan 2011
83
1
8
Potrebna je menjava tesnila glave motorja.......na Meganu 1,9 dci/ letnik 2004

Prosim za kakšno priporočilo mehanika v okolici Ljubljane, Domžal, Kamnika

lp Tomaž
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.442
94
48
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
ni neka jeba.
To more vsak mehanik zrihtat

To je res. Vendar pa bi bilo smiselno še pobrusit površino glave. Meni , sicer je bila Reno-Katrca mi je mehanik samo zamenjal tesnilo, ki pa kmalu spet popustila. Šel k drugemu, ki je glavo pobrusil -poravnal, potem je bil pa dobro.
LP
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.915
5.189
113
tudi to bi mogo vsak mehanik preverit če je glava ravna ko dol vzame....
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Se opravičujem za off...
Pa kakšne kkce vi to najemate za storitve? Mislim, najprej mehanik da mi razšraufa motor, potem pa naj glavo vzamm in iščem nekoga da mi jo zbrusi?

Mislim, če je mojster oklican za mehanika bo ja vse sam postoril (ali naredil ali sam oddal zadevo v nadaljno obdelavo) ne pa da se mora naročnik s tem ukvarjati...

Kot da bi dal hišo na ključ zgraditi gradbeniku, potem bi moral pa sam organizirati in iskati izvajalce za posamezna dela...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.203
2.440
113
v lokalni ostariji
glave brusi tudi novak...

ja vedno, ko se glava sname naj bi se jo dal pobrusit... je pa to takoj par € stroška... sej mehaniki imajo svoje "brusilce"
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Vem jaz to in zadnja stvar je, da bom ob menjavi tesnila pri nekem mehankarju sam skakal okoli kje bom zbrusil glavo.
Jebela cesta, naročil sem menjavo tesnila na glavi, naredi kot je potrebno z vsem potrebnim in mi vrni urejeno stanje.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
glave brusi tudi novak...

ja vedno, ko se glava sname naj bi se jo dal pobrusit... je pa to takoj par € stroška... sej mehaniki imajo svoje "brusilce"
smile-1.gif
Ammm, tkole bom reku. Nobenmu se ne da preverjati ravnosti snete glave, še manj pa, da bi jo očistil vse tiste zapečene svinjarije. Zato se brusi "vsako". Jaz je recimo nisem, je bilo pa kar nekaj dela za čiščenje površine, da je bila taka kot je treba. Po menjavi tesnila seveda ni spustila - ni imela vzroka da bi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.915
5.189
113
kaj se neda nobenemu preverjat?
lepo te prosim ravnilo se da gor in vidiš. 5 sekund dela. Brušenje pa ni potrebno pri vsaki glavi. To je bullshit, kaj boš bruso če je glav ravna. če se avto ni pregrel, bo tudi glava ravna.
Tistemu ki pa zapečene svinjarije ne spuca pa itak avto čez en tedn nazaj pripeljejo, ker je spet prepihalo. da glavo in blok spucaš v nulo je dodatnih 5 minut.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Povzemam, kar večina piše in trdi. Itak da ni treba vsake brusit. Si v tem fohu in veš, da so določeni motorji, ki ne rabijo nekih zlorab in kuhanja da jim spusti glava.