Tesla MODEL S

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.081
852
113
Narobe, to je mnenje (ne moje), zapisano v tej temi s strani ostalih. Samo ce ga jaz ponovim ni.ok, ko ga pa 'ta pravi' pa spila? Vids, o tej zaplankanosti pisem. Se pa ne strinjam s limanjem linkov in podobnih enostranskih 'resnic'. To je cisto smetenje. Skratka tu je vse, sam zapisov iz lastnih izkusenj ne. In z aviona se vid, da gre za navadne lemercke.

Pa tud, potem ostali dejansko STE Tesla hejterji? Ce mene oznacis za takega, kaj ste potem ostali. Nimam problem a tem, sam nej se koncno pove bobu bob.
 
Nazadnje urejeno:

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
4 leta na vse, ne 2. Crkuje vse po spisku? Kaj že? In kaj recimo pri audi, bmw (ta dva sta itak “pojem” zanesljivosti) in ostali premium konkurenci manj crkuje? Morda kljuke pri MS, pa še to obstaja izboljšana verzija, ki deluje zanesljivo. Spet se je nekdo pofočkal. :)
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sicer ni nate letelo, ampak ok. Net veliko prenese, papir nima za burek. Sam komu se da iskat pa limat vsako pasjo bombico, skratka ... debila iz sebe delat? Velik bols je iz prve roke pametovat. Mogoce sm cuden ampak se.vedno zagovarjam lastne izkusnje kot fovsijo, zaplankanost, enoumje. Vagen je po defaultu najjaci, Tesla je shit. Pa dajte no... rovtarji...

Ja ravno ti si za enoumje buhtelj! Povsod zdajle glede Tesle IN Muska vidiš samo eno plat zgodbe, ki je tako sicer izredno obsežna na mnogih frontah, da bodo snemali filme enkrat. :)

Ti res stopim na rep s tem linkanjem je pri tebi problem ne pa v vsebini mojih postov. Lahko greš USA pot in pišeš Alter moderatorjem, da nimam pozitivnega mennja o Elonu & Tesli in te moji posti osebno prizadanejo. Če piše še kdo me bodo banali pa boš potem dobro spal? :kiss:
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.361
113
40
Lj
To je samo za baterijo. Za vse ostalo, ki crkuje po spisku, je pa le dve leti garancije z omejitvijo 80 tisoč km.
Audi ima verjetno že osnovni garancijo dve leti brez omejitve km.
Če mislijo prodajati tudi v ZDA, bo pa tudi na baterijo minimum 7 let in 160 tisoč km, ker je to minimalni zakonski standard v ZDA za avtomobilske komponente, ki prinašajo nizke emisije, baterije, hibridni pogon, katalizator, ...
Da ne omenjam, da verjetno nudijo tudi dodatna jamstva in imajo servisno mrežo za to pokrivat. Tako da slabše od Tesle dvomim da bo.

Ni samo baterija, piše "battery and drive unit", se pravi na cel sistem pogona je 8 let. Splošna garancija pa ni 2 ampak 4 leta, kot je nekdo zgoraj že napisal.

Če pa kot Evropejci ne moramo prisiliti (vsaj) Evropske proizvajalce, da ponujajo nam potrošnikom boljšo zaščito, kot pa morajo v Ameriki, potem jaz ne vidim razloga v Evropskih znamkah. Če ima USA določen tak minimalni standard, bi moral biti tu še višji ali enakovreden, ker se vedno hvalimo z zaščito potrošnikov.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Narobe, to je mnenje (ne moje), zapisano v tej temi s strani ostalih. Samo ce ga jaz ponovim ni.ok, ko ga pa 'ta pravi' pa spila? Vids, o tej zaplankanosti pisem. Se pa ne strinjam s limanjem linkov in podobnih enostranskih 'resnic'. To je cisto smetenje. Skratka tu je vse, sam zapisov iz lastnih izkusenj ne. In z aviona se vid, da gre za navadne lemercke.

Pa tud, potem ostali dejansko STE Tesla hejterji? Ce mene oznacis za takega, kaj ste potem ostali. Nimam problem a tem, sam nej se koncno pove bobu bob.
Torej, če te prav razumem, ker nimam Tesle ali kaj drugega, ne smem imeti svojega mnenja jn limati linkov.
A ta link ti je ok, ali ga moram tudi zbrisat:
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Off topic je, ker ni o MS. Drugače pa dober jerk off material za audi haterje. Sam ne spadam med njih, čeprav audija zelo verjetno ne bom nikoli imel.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.081
852
113
Sad: nc ne rabs, delej kar ces. A ti razumes kaj sm napisal al ti res treba narisat? Pisi, limaj kar ces. Ko bos pa kaj od tega imel in napisal iz prve roke, te bom (pa se kdo) tud uposteval. Tko pa pisete, linkate ves trash kar ga je in ste uzaljeni ce vam kdo kaj nazaj napise. Res cool, wau.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.806
606
113
EU
Je pa po drugi strani tudi res, da veliko lastnikov ne prizna javno, da so zgrešili pri nakupu in da je avto slab - ali celo živijo v zanikanju - ter zato še kar terajo svojo zgodbo o dobrem avtomobilu in odličnem nakupu naprej :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Je pa po drugi strani tudi res, da veliko lastnikov ne prizna javno, da so zgrešili pri nakupu in da je avto slab - ali celo živijo v zanikanju - ter zato še kar terajo svojo zgodbo o dobrem avtomobilu in odličnem nakupu naprej :cool:
Žal tipična slovenska manira.
Sad: nc ne rabs, delej kar ces. A ti razumes kaj sm napisal al ti res treba narisat? Pisi, limaj kar ces. Ko bos pa kaj od tega imel in napisal iz prve roke, te bom (pa se kdo) tud uposteval. Tko pa pisete, linkate ves trash kar ga je in ste uzaljeni ce vam kdo kaj nazaj napise. Res cool, wau.
Glej, če nekomu na avtocesti odleti streha (ali kaj že je bilo), potem nima veze, kdo to linka. Ker to ni mnenje, ampak dejstvo.
Če nekdo pokaže v videu, da ima na novem avtu recimo linije za 1 cm sfaljene na obeh straneh, potem tudi to ni mnenje, ampak dejstvo.
A dejstev, se ne sme več limat? Ne rabiš ti mojih linkov brat, pa mojih blebetanj, ampak če so zato zate ta DEJSTVA nepomemba (ker jih linkam jaz, ki tega avta nimam), potem si enostavno bumbar.
Pa jaz nisem nič užaljen, BMK in za Teslo, Audija in še kaj. Ampak to še ne pomeni, da ne smem napisati in linkat DEJSTEV o teh vozilih.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tesla je trenutno top Ameriška patetika, sploh ko Trumpa ni. Nagravžna scena mi je gledat, kako folk pelje ta fake news. Najbolj me moti zgrešeni ekofašizem pri vsem skupaj, zaradi katerega bogatijo miljarderji, raja pa plačuje. Gledam en video nemca uporabo TČ za bazen in tip štrom računa po 37c. :bonk:

Nekaj je svetlih izjem tudi Tesla lastnikov, ki posijejo luč na nebuloze te firme. Pa na avte sem spisal že nekaj postov, kjer sem napisal kaj mi je všeč, ker mi je veliko. Ob razkritju Model 3 sem razmišljal če se prijavim, samo pol itak vemo, da ni nič štimalo pa 3 leta bi čakal na EU avto.

 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Po mojem se preveč sekiraš zaradi ene zelo nepomembne zadeve. Čisto enostavno je: če ima poljuben model Tesle zate več plusov kot minusov, jo pač nabaviš in uživaš, če pa se ti zdi da obstajajo boljši avti, pač nabaviš to, kar je po tvojem mnenju top shit in uživaš v tem.

Jaz bom svojo kot kaže v petek prodal, ker je močnejša in z več opreme v prihodu. Itak nepotrebno, ampak zakaj pa ne? Enkrat živiš. Če bi bil avto zanič, bi ga čimprej z veseljem prodal, požrl bi tudi xy izgubo vrednosti in nikoli več ne pomislil na teslo, tako pa se mi smeje dalje.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Še nekaj v čemer je Tesla dobra je warranty. Kaj boš dobil pri Audiju, najbrž standardno 2 letno garancijo potem pa prst v rit.

Poglej priponko 42530

Pri VAG je 8 let / 160.000 km ... Tako da glih neke prednosti za Teslo ne vidim, sploh če upoštevaš še njihovo znano bogato servisno mrežo in še bolj znani odnos do nezadovoljnih strank ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Koliko mora biti baterija degradirana, da se izvede menjava v teh garancijskih okvirih?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.361
113
40
Lj
Teh 70% bo najbrž prepuščeno vezju od proizvajalca da sporoča? Ker v teoriji bi lahko bile tudi že 50% degradirane pa bo nek VW malo zgoljufal to in sporočil uporabniku da je še 75%.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in afroC

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Pri VAG je 8 let / 160.000 km ... Tako da glih neke prednosti za Teslo ne vidim, sploh če upoštevaš še njihovo znano bogato servisno mrežo in še bolj znani odnos do nezadovoljnih strank ...

Zakaj bi imel proizvajalec, ki proda 1 % količin, ki jih proda VAG servisno delavnico v vsaki vasi? Po mojem ni potrebe po tem. Jaz sem zaradi dveh malenkosti znotraj garancije recimo dobil termin na servisu v roku 2 in 3 dni. Res da 100 km stran, ampak big deal. Večino manjših zadev na terenu v državaj severno in zahodno od Balkana opravi mobilni servis (ranger), verjamem da bo tudi v SLO takoj po odprtju klasičnega tudi mobilni servis kmalu vzpostavljen. Pa še tole: koliko Janezev iz Lj vozi golfe na servis v Trebnje ali pa v MS zaradi 20 EUR nižjega predračuna za menjavo olja? Že jaz poznam vsaj dva. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ne, itak ne, vozijo pa avte, so imeli listprice prd 4 leti v DE 50 jurjev, zdaj pa so s 15k vrednim passatom "za 50 jurjev" glavni na vasi. ;)