Tesla MODEL 3

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Če bi imel auspuh v kabino speljan, ti ne bi bilo vseeno.
Cestni potniški promet (vključno z avtobusi) predstavlja 8% (z besedo: osem) svetovnih CO2 izpustov.
co2.JPG
co2.JPG

Se počutiš plemenito večvrednega s svojim (bodočim?) električnim avtom in uživaš, ko zaničuješ vse, ki mogoče ne kupimo povsem nekritično te CO2 agende? :zavijazocmi:
Saj izrabljene baterije si boš zakopal na vrtu, kajne?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Cestni potniški promet (vključno z avtobusi) predstavlja 8% (z besedo: osem) svetovnih CO2 izpustov.
Poglej priponko 45082Poglej priponko 45082
Se počutiš plemenito večvrednega s svojim (bodočim?) električnim avtom in uživaš, ko zaničuješ vse, ki mogoče ne kupimo povsem nekritično te CO2 agende? :zavijazocmi:
Saj izrabljene baterije si boš zakopal na vrtu, kajne?
Baterije bom prodal za reciklažo Al karkoli že. Odkup je po 450€ na tono. Zakaj bi denar stran metal.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.084
853
113
Ah, nima smisla. Cez nekaj let (zna bit kar kmal) bojo pa ta prvi v vrsti. Vsaj ponavad je tako. Najprej norca brijejo k ne vidjo 5 minut naprej, pol pa vsi pametni etc... Sam pr njih ne bo Tesla znacke, verjetn kej svabskega. Kar je itak nepomembno, vazn da bo strom :) In takrat bojo orgazmi kako je to super, pa oh... Ne bo dolgo, ko bo tako. Sem preprican, vsazga 1x pamet (al pa kaka orenk subvencija) sreca in je pol vse drugac.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Ah, nima smisla. Cez nekaj let (zna bit kar kmal) bojo pa ta prvi v vrsti. Vsaj ponavad je tako. Najprej norca brijejo k ne vidjo 5 minut naprej, pol pa vsi pametni etc... Sam pr njih ne bo Tesla znacke, verjetn kej svabskega. Kar je itak nepomembno, vazn da bo strom :) In takrat bojo orgazmi kako je to super, pa oh... Ne bo dolgo, ko bo tako. Sem preprican, vsazga 1x pamet (al pa kaka orenk subvencija) sreca in je pol vse drugac.
Ne vem ravno, če se ima lahko oseba, ki propad dizla pripisuje Tesli in ne Dieselgateu, za nekaj več in za bolj pametnega od drugih.
Oz. se popravljam, seveda se ima, kaj pravijo dejstva, je pa drugo.

Jaz bom sicer z zanimanjem se spominjal čez 10/15 let na te razprave in goreče zagovarjanje nekaterih. Tako kot se spominjam pusha “eko” dizlov leta 1995 in ultra eko “čistih” bencinarjev okrog leta 2015. Le zakaj imajo ti čisti bencinarji sedaj vsi filtre trdih delcev in ostalo sranje.

Bo že. Se klanjam jasnovidcu in njegovem ultra mnenju, ki temelji na dolgoletnih izkušnjah in znanju. Lool.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: kacajdr

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Zakaj ponavljamo vedno ene in iste debate?

Ve se, koliko in kdaj je EV bolj čist id svojih ICE bratov glede na samo proizvodnjo vozila - po XY prevoženih kilometrih itd, itd...ve se, da če bi vse šibalo na premog smo tam, tam, pa valda ni vsa elektrika na fosilna goriva in podobno..je nekaj bolje, ni pa čudežno.

Več let se vsak mesec dva počita tule ali ja ali ne na štrom :)

In..najbolj eko je, da bi se vsi vozili manj..in tudi ni eko da si prek spleta nabaviš nek ovitek za telefon, ki ti ga dostavi dizlakarski kombi, še prej pa ladja iz Kitajske...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ozze

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
In s tek, ko boš "auspuh napeljal nekomu drugemu v kabino" je zate težava odlaganja izrabljenih baterij rešena :sprasujemse: ?
Današnji "okoljevarstveniki" ste pa res biseri:zavijazocmi:.
Če je kdo biser si ti, se zavedaš koliko vrednih materialov je v 500 kg bateriji? To se bo vse recikliralo, kvečjemu bi lahko rekel da je proces reciklaže energetsko potraten in slab za okolje, same baterije pa niti ne. Razlog zakaj je danes problem reciklirat en odslužen telefon je to, da je v enem telefonu nekih 50 g baterije in se nihče noče ukvarjat s tem "drobižem", ko imaš pa ti 500 kg v enem kosu, za katerega se točno ve kako je sestavljen je pa zgodba malo drugačna.

Preden pa baterija iz avta sploh gre v reciklažo bo pa še nekaj časa služila svoj second life kot energy storage. Torej baterija, ki je proizvedena danes bo za v reciklažo čez ene 20-30 let, do takrat bo pa služila namenu zmanjševanja CO2. Jasno bodo tudi primerki iz zaletenih vozil ali kakšnega vpoklica, ki bodo prej odslužene ampak to so izjeme, ne pa industrijski standard.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Zakaj ponavljamo vedno ene in iste debate?

Ve se, koliko in kdaj je EV bolj čist id svojih ICE bratov glede na samo proizvodnjo vozila - po XY prevoženih kilometrih itd, itd...ve se, da če bi vse šibalo na premog smo tam, tam, pa valda ni vsa elektrika na fosilna goriva in podobno..je nekaj bolje, ni pa čudežno.

Več let se vsak mesec dva počita tule ali ja ali ne na štrom :)

In..najbolj eko je, da bi se vsi vozili manj..in tudi ni eko da si prek spleta nabaviš nek ovitek za telefon, ki ti ga dostavi dizlakarski kombi, še prej pa ladja iz Kitajske...
Jedrska energija je bila tudi full čista 20 let, dokler ni bilo treba začet razmišljat o odpadkih.

PS: pa sem za elektro vozila.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.084
853
113
Jedrska energija je bila tudi full čista 20 let, dokler ni bilo treba začet razmišljat o odpadkih.

PS: pa sem za elektro vozila.
To je pa odgovor 5-letnika, ko ni vec kaj napisat. Avion tud kaksen sem pa tja dol pade, pa sment, se vedno je najbolj varen nacin prevoza. Se bo treba sprijaznit s fakti pa nehat bluzit, sam da mas svoj prav, ker si ze mal beden s tem.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
To je tipična: največ problemov z električnimi avti majo tisti, ki jih sploh nimajo :)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Vazn da je dizl v penzijo spravla. Po tem se je bojo vsi spomlni: pokazal so da se DA. Za razliko od nategunov je ena sprva 'mala' Tesla tko zašejkala trg in spravla premijske firme v totalen strah. Svabi v paniki kupujejo vse, kar misljo da jim bo pomagalo. Ce to ni uspeh, kaj je pol? Hvala za tako 'premijo', k jo ena Tesla prisil v salto mortale. Pa ne zdej kako nakladam itd... tocno tako je.

V katerem Cicibanu si pa tole prebral?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.084
853
113
Tistem ki ga ne poznas, vec kot ocitno... Mal spremlas stanje, oapzujes kaj dogaja pa ne rabs nobenga cicibana. Ceprav... Mikijev zabavnik mi je bolsi :)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Se mi je zdelo, da nabijaš...
 
Nazadnje uredil moderator:

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.084
853
113
Men se pa zdi, da si en onih k bojo zagovarjal dizel do smrti. Glej, odpri oci, mogoce ti bo jasno kam pes taco moli. Brez Tesle bi dizel res se dolgo prosperiral, tako gre pa v penzijo. Seveda pri nas v tunguziji je se vedno oh in ahh, drugje se pa koncuje. Sam dopovej to nekomu ki vse ve in pozna (v diametru 100km, pol se pa neha). Sej zato pravm, 10-15 let pocakmo, bos takrat povedal kako pa kaj. Ceprav takrat bos en onih ta pametnih s stromarjem :)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Posnetek zaslona 2021-04-30 213443.png


Tako samo, da dobiš občutek, s čem se službeno ukvarjam. In zato lahko z nekaj kompetence rečem, da kvasiš neumnosti...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova