Terenci na terenu

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Saga se nadaljuje. Po enem mesecu še vedno brez vozila, vmes so crknile še nekatere ostale stvari. Pravi terenec :):
Dobili zamenjavo, ki jo je “strokovnjak” na servisu onesposobil .
Ni kaj, za v Saharo. Oz. do prve avtovleke.
ma takih je 3/4 novih avtov - pač preveč nepotrebne navlake na in v motorju, vse za ceno ekoloških norm
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.226
2.053
113
SV SLO
Pa še zanimivost. Poglejte si kaj počne Tesla s konkurenco. Ta je razvijala 4x4 pogone več kot 60-70 let pa so zdaj pikico pred Teslo, ki se je začela z avti ukvarjati pred 20 leti. Prav neverjetno....

 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Pa še zanimivost. Poglejte si kaj počne Tesla s konkurenco. Ta je razvijala 4x4 pogone več kot 60-70 let pa so zdaj pikico pred Teslo, ki se je začela z avti ukvarjati pred 20 leti. Prav neverjetno....

Neverjetno? Na vsako kolo svoj elektromotor. Noben pogon ne prekaša tega. To ni nobena genialnost iz pogonov.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
S prototipi so prevozili celo Južno Ameriko od juga gor, Srednjo Ameriko do Los Angeles-a tudi po cestah ki od cest nimajo niti za c.
ja so prevozili, so imeli zraven rivian mehanike in šraufali cele noči. Večkrat pa polnili s tvornjaki ICE na vleko. Tako gre ja. še vedno trdim da bo tole eksotika, dokler pač ne bo.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Jst vidim na fotki 3 stvari ki imajo večjo vrednost od tega zastarelega motorja! :fredi:
Sicer razumem sarkazem, a če primerjam ta motor, ki je na sliki (s temi prevoženimi kilometri), lahko mirno rečemo, da je tukaj v Evropi, vreden vsaj dvakrat več, kot bi bila skupna vrednost obeh Optima akumulatorjev (cca 450€) in Webasto Thermo Top C grelca (cca 1.000€). Realna cena bi bila še najbrž višja, ker težko najdeš motor s tako malo kilometri v Evropi, večina jih ima 400k+.

Najboljsi, najbolj vzdrzljiv motor v LC je bil 4.2 DIZEL. Vrstni sestvaljnik, 2 ventila na cilinder, turbina, IC. 160-200KM
Pomojem je romex celo pravo sliko nalimal

LC motor o katerem govoriš je model 1HD-T (4.2, 12V, turbo, 164KM).
Na sliki je Toyotin 1HZ motor, enak kot prej omenjen, le da je brez turbine, tako da ima le 129KM. Tak motor ima vgrajen večina Landcruiserjev serije 7, ki se prodajo na bližnji vzhod in Afriko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Third time lucky, maybe... :).
Že tretji Land Rover Defender in so tudi na tem dobili lučke z napakami :). Ob izklopu in ponovnem zagonu, so sicer izginile.
 
  • Haha
Reactions: sajkek

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ne vem, vse skup je že malo smešno. Kaj nihče več ne zna avta brez las vegas efekta naredit? Bemu mast, da je na konc dačia še najboljša izbira.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Ali pa en oldschool terenec narejen pred letom 2000 v kombinaciji s popolno obnovo in morda še s kakšno nadgradnjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba in map

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Ne vem, vse skup je že malo smešno. Kaj nihče več ne zna avta brez las vegas efekta naredit? Bemu mast, da je na konc dačia še najboljša izbira.
Morda bi v tej temi to še šlo čez (terenci za v gozd :)), ampak jaz si recimo ne predstavljam več se vozit v avtu letnika 2000 40.000km letno. So avtomobili z vidika varnosti in udobja kar konkretno napredovali, čeprav so na nekaterih drugih področjih nazadovali.
Recimo, če samo pomislim, da bi se vozil brez dobro delujočih asistenčnih sistemov, se mi že obrača. Saj bi šlo (oz. občasno mora it :)), ampak je pa to le hud luksuz, ko se enkrat navadiš, pa tudi varnostni vidik ni zanemarljiv.
Recimo tudi sprva brezvezni sistem samodejnega preklopa dolgih/kratkih luči, precej pogrešam, ko vozim avta, ki tega nima. Loool.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in jonny77

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
To maš popolnoma prav, ampak tudi osebni avti za dolge proge, ne samo terenci so čedalje bolj bugasti. Ni ga avta, da ga nebi še v garanciji šraufal. Vsepousod nekaj sveti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Evo prvi link, se pa "vozi" k meni že dva meseca. Ima tudi bencince.


Če rabiš takoj in brez carine pa pod 700€:

A je kaj pametnega nadomestka za VAG eberspracherje v sharanih? Niti pet let ne drži, niti ni nekih struckotov ki bi to za pameten denar popravljali. Menjava za novega, enakega ne pride v poštev. Predrago, pa najbrž bo pri meni vsaj še enkrat crknil.
Če bi ga lahko na daljinca prozil, da bi se vsedel v topel avto, zakon
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A je kaj pametnega nadomestka za VAG eberspracherje v sharanih? Niti pet let ne drži, niti ni nekih struckotov ki bi to za pameten denar popravljali. Menjava za novega, enakega ne pride v poštev. Predrago, pa najbrž bo pri meni vsaj še enkrat crknil.
Če bi ga lahko na daljinca prozil, da bi se vsedel v topel avto, zakon
A jih ni polno na e-bayu, bolhi? Jaz sem pred leti točno tako kupil.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Najbrž take "kvalitete"kot moj? Če je original. Je pa res, da je zadeva bolj kompleksna kot neka trotel ziher in lahko crkne več zadev. Od elektronike, črpalke, svečke..... Zdaj kaj je crknilo in to.menjati je pa večja umetnost. Lani je električar nekaj po testerju saril in s kladivom preko izvijača po črpalki udaril in je delal dan ali dva.