Teniski komolec

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Enkrat sem že skozi dal to nadlogo. Par let nazaj. Pa nisem kaj preveč poskušal sanirat, sem večali manj počival z roko. Pa je enkrat izzvenelo.

Zdaj se je spet začelo. Prepozno sem "postavil" lopar v kot in se je spet "vnelo".
Ali pa ne vnelo. Zdaj sem obrnil celoten internet. Eni pravijo, da ni vnetje, drugi, da je. Vse sem preučil. Od lopatic, do zapestja. Od prehrane do dodatkov ipd.
Trenutno mi je kolegica posodila neko TENS napravico, pa si dajem po pol urce gor, težko po dveh dnevih rečem, ali je kaj pomagala ali ne. Imel sem že 5 fizioterapij, pri poznavalcih, sam si gnetem, grejem, hladim. Ma ni da ni.
Ampak zdi se mi da za en k..... vse skupaj pomaga. Živcira me, ker niti po eni "preizkušeni" zadevi ne morem rečt, da je 1% bolje naslednji dan. Se zbudim in komaj premikam roko. Čez dan se sicer ogreje in je kar OK, ampak recimo kake 2kg pobrat z iztegnjeno roko je mission impossible. Kakšni določeni gibi in koti premikov - boleče kot satan.
Vem, da bo izzvenelo slej ko prej. Samo rad bi, da je to prej, kot slej ko prej:)
Recimo že dober mesec se to dogaja in teh 5 fizio sem imel v tem času. Pa bom nehal, ker dejansko bo na koncu po 3 mesecih izpadlo, kot da mi je fizio pomagala, ampak realno se bo pa zacelilo samo od sebe. Vsaj tako vidim situacijo

Ste imeli kakšne izkušnje, da je kakšna stvar OBČUTNO pomagala, ali je treba enostavno počakat?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sem imel pred leti tega hudiča. Dohtar mi je priporočal nošnjo komolčnika, ki mi je noč in dan grel roko, potem pa še neko mazilo, katerega ime sem pozabil. Kolikor se spomnim, je smrdelo po kafri. V kakem mesecu se je zadeva pozdravila.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Edino, kar je meni pomagalo, so specifične vaje za moč (tega nisi omenil). Trajalo je več kot en mesec, a težav nimam več.

Na splošno opažam, da ljudje take in podobne težave raje rešujejo z mažami, prehrano in drugimi stvarmi, ki pomagajo za en k..., za ustrezno razmigavanje pa nimajo časa, nimajo volje, jim je izpod časti.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Edino, kar je meni pomagalo, so specifične vaje za moč (tega nisi omenil). Trajalo je več kot en mesec, a težav nimam več.

Na splošno opažam, da ljudje take in podobne težave raje rešujejo z mažami, prehrano in drugimi stvarmi, ki pomagajo za en k..., za ustrezno razmigavanje pa nimajo časa, nimajo volje, jim je izpod časti.

Vaj nisem omenil. Sem jih tudi poizkušal delat, pa se mi zdi, da mogoče celo prehitro, ker me je kljub previdnosti in res lahki obremenitvi vseeno bolelo.
Z elastičnimi trakovi, potem pa recimo kakšne ekstenzije, ko si z drugo roko pomagaš dvignit in samo počasi spuščaš. To sem npr delal z 1,5 litrško plastenko.
Zdaj sem se bolj fokusiral na lopatico, oziroma nad lopatico, ko ti kite in mišice grejo v ramo in potem naprej proti komolcu.

Se mi zdi, da je vzrok ravno tu zaradi servisov pri tenisu. Sem nekaj začel eksperimentirat s servisom in od takrat se je začelo slabšat. Potem pa kak zgrešen slice bekend in se je nabiralo in nabiralo in usekalo.

KAkšne vaje pa si ti delal? Si poleg nadlahti jačal tudi lopatice - npr kot veslanje, da delaš kontra sklecom npr?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Nimam pojma več, ker je tega že okoli 8 let, bila je neka danska stran (v angleščini) z vajami za rehabilitacijo, večinoma delo z elastičnimi trakovi. Za rehabilitacijo sem rabil kar nekaj mesecev (ne samo enega, kot sem gor napisal), da je bilo v redu, sem pa šel zelo na počasi, torej napredovanje na težjo vajo ali več ponovitev samo takrat, ko ni absolutno nobene bolečine več pri določeni vaji.
Saj teh vaj ima youtube malo morje, sem pa že takrat ugotovil, da je treba močno "spustiti standarde" in iti čisto od začetka, kot da bi bil 80 let star fotr. Kakršnokoli hitenje pri vnetih vezeh se samo še bolj maščuje. Ko se to rehabilitira, pa štartaš na jačanje drugih delov telesa.

Sicer pa priporočam, da greš na privat k kakemu izkušenemu športnemu fizioterapevtu, če še nisi šel (nekdo, ki se ukvarja predvsem s športniki).
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Nimam pojma več, ker je tega že okoli 8 let, bila je neka danska stran (v angleščini) z vajami za rehabilitacijo, večinoma delo z elastičnimi trakovi. Za rehabilitacijo sem rabil kar nekaj mesecev (ne samo enega, kot sem gor napisal), da je bilo v redu, sem pa šel zelo na počasi, torej napredovanje na težjo vajo ali več ponovitev samo takrat, ko ni absolutno nobene bolečine več pri določeni vaji.
Saj teh vaj ima youtube malo morje, sem pa že takrat ugotovil, da je treba močno "spustiti standarde" in iti čisto od začetka, kot da bi bil 80 let star fotr. Kakršnokoli hitenje pri vnetih vezeh se samo še bolj maščuje. Ko se to rehabilitira, pa štartaš na jačanje drugih delov telesa.

Sicer pa priporočam, da greš na privat k kakemu izkušenemu športnemu fizioterapevtu, če še nisi šel (nekdo, ki se ukvarja predvsem s športniki).

Mah sem šel tudi k izkušenim, samo nekako mi je bilo to kar metanje denarja stran. Vem točno zakaj se mi je to zgodilo, tako kot praviš, je tudi polno literature po internetu. Pa si mislilm, ok, da zmečem v enem mesecu 300-400eur, in da bi bilo vsaj 10% bolje. Pa pač ni. Zdaj po enem mesecu brez tenisa, mi pa itak gre počasi na bolje. S terapijami ali brez. Počasi s trakovi delam, pa kakšne vaje, ki se zdi, da mi pašejo.
Vprašal sem bolj v smislu, ali je neka "bližnjica" do saniranja, pa vidim, da bo šlo spet počasi.
Tako kot mi terapevti pregnetejo, si lahko sam, edino tiste naprave, ki so na bazi nekega magnetnega delovanja baje malo pospešujejo celjenje tkiva. Koliko je pa to hitreje, je pa spet težko rečt.
Stari smo že, pa počasi regeneracija poteka:p:p
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz sem (sicer za koleno) za fiziota zmetal 400 evrov v enem letu, pa je bilo neprimerljivo bolje, dejansko me je postavil na noge. Pa res dober fizio najde dejanski vzrok za poškodbo (večina se s tem ne ubada). Vse kar je moj naredil je, da je vedno menjaval vaje, ki sem jih moral redno delati (4-5x na teden v fitnesu), nekaj pa tudi masaže. Vaje pa take, da so me v fitnesu pogosto čudno gledali, kot da sem baba. Tisti magnetki ipd pa nima nekega posebnega vpliva, se strinjam.
Žal pa karkoli je narobe, traja dolgo časa, da se zaceli, tudi če nisi zelo star.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Stanje se je začelo počasi popravljat. Zjutraj me precej manj boli, roka je manj zategnjena.
Precej si "razbijam" vozle. Imam eno gumijasto skokico in ko se nasloniš gor in začneš premikat gor,dol,levo,desno je kar za zobe stisnit.
Enkrat vmes sem probal igrat tenis, totalno zmehčano in nalahko. Nisem niti enkrat začutil bolečine vmes. Precej vaj delam. Predvsem tudi za ramenski obroč in lopatice. Stabilizacija v glavnem. Vidim, kako sem zategnjen. Normalno, da potem neka stvar naj....
Recimo, da je nekje 3 mesece minilo, da je sploh začelo na bolje it. Zdaj pa vsak dan vaje in počasi v normalen tempo. Pa bo pol leta naokoli.
:mad::mad: