Tema ki je odletela kot prejšnja vlada

27. jan 2022
4.801
1.737
113
Nič drugače, kot drugje po svetu. Pasovna proizvodnja se vedno prodaja dolgoročno, več let v naprej.
Nas je pa v tem koncu EU fajn pojebala suša, zato smo morali uvažati več, kot ponavadi
Ni nas suša, ampak vse, naši viri elektrike so 20% vezani na vodo, to je (lahko) problem. Pa še NEK smo imeli remont, ter pomanjkanje lignita v TEŠ.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.963
5.158
113
Ni nas suša, ampak vse, naši viri elektrike so 20% vezani na vodo, to je (lahko) problem. Pa še NEK smo imeli remont, ter pomanjkanje lignita v TEŠ.

Vrhunski meneđerji bi morali znati predvidovati. Lahko se predvidi zmanjšanj vodostaja rek v poletnem času, kar zmanjša proizvodnjo v HE in hlajenje NEKa. Predvidi se remonte elektrarn. TEŠ pa je res bil nesrečni skupek okoliščin.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in MrDaco

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.720
113
kod Džej-Zija
Nič drugače, kot drugje po svetu. Pasovna proizvodnja se vedno prodaja dolgoročno, več let v naprej.
Nas je pa v tem koncu EU fajn pojebala suša, zato smo morali uvažati več, kot ponavadi
Vse lepo in prav, ampak da so prodali štrom iz NEKa v času, ko je bil vnaprej PREDVIDEN redni remont, je pa kriminal, za katerega bi nekdo moral odgovarjat.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Vadim Pa saj to smo že - a nismo?
NEK ima predvidene remonte za več mesecev/let vnaprej, suša v Evropi je lahko delno predvidljiva - pri trenutni smo se vsi zaklali.
Kar pa se TEŠa in RLV pa ne ti meni o skupku NESREČNIH okoliščin - tam smo načrtno ustvarili tako stanje!

mosseero kolikor sem jaz razumel se proda letna proizvodnja NEKa in ta je tudi v letih remonta +- enaka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
TEŠ pa je res bil nesrečni skupek okoliščin.

TEŠ je posledica ekofašizma. Medtem ko Nemčija gradi nove elektrarne na lignit se naši zaletavajo v zaprtje, torej niti premogovnik niti TEŠ nimata neke dolgoročne strategije delovanja. Seveda ekofašisti razen panelov in ventilatorjev ne ponujajo virov, ki bi nadomestili proizvodnjo iz TEŠ. Glasni pa so, sploh, ko gre cena elektrike gor, ker ni dovolj proizvodnje in jo je treba kupovati zunaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Morgoth in sixpower

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.963
5.158
113
Nek podor je bil v rudniku pri nas - to je ta nesrečna okoliščina.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Nek podor je bil v rudniku pri nas - to je ta nesrečna okoliščina.
Ja to je edina "nesrečna" okoliščina - predvidljiva glih toliko kot suša v Evropi.

Kot pravi Gavran, če ne bi težili z zaprtjem TEŠa že 10 let, bi ta imel normalen razvoj in tudi podor v enem delu ne bi ogrozil celotnega izkopa, ker bi bil novi horizont že odprt - to kar bodo sedaj delali dve leti.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Ja to je edina "nesrečna" okoliščina - predvidljiva glih toliko kot suša v Evropi.

Kot pravi Gavran, če ne bi težili z zaprtjem TEŠa že 10 let, bi ta imel normalen razvoj in tudi podor v enem delu ne bi ogrozil celotnega izkopa, ker bi bil novi horizont že odprt - to kar bodo sedaj delali dve leti.

Tako je. Kako je videti odvisnost od uvoza, lepo vidimo na položnicah (pustimo trgovske bedarije). TEŠ enostavno ne smemo zapreti pred zagonom nove nuklearke, ker izpadov nimamo s čim nadomestiti. Torej čimprej odprtje nove 1G nuklearke z istočasno pripravo za še en 1G blok, potem pa lahko teš zapremo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pozabljaš pa, da je do krize delal TEŠ z enormno izgubo. Sedaj, ko bi lahko delal z odličnim dobičkom, pa ni premoga. Do zagona nove nuklearke bo pa minilo najmanj 15 let.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Dolgoročna poceni prodaja električne energije. Kratkotočno jo pa drago uvažamo. Vse z namenom prikaza dobička in izplačila njegov nagrade. Ta je sicer šla v maloro, ampak zajebal je pa nas.
:sprasujemse::sprasujemse::sprasujemse:
Kaj zdj je kriv, k si pocen elektriko imel al je kriv k maš drago?
Kr neki blizite.
Pa kolk vem je ponudnikov več, al je imel vse on pod kontrolo?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.720
113
kod Džej-Zija
Vadim Pa saj to smo že - a nismo?
NEK ima predvidene remonte za več mesecev/let vnaprej, suša v Evropi je lahko delno predvidljiva - pri trenutni smo se vsi zaklali.
Kar pa se TEŠa in RLV pa ne ti meni o skupku NESREČNIH okoliščin - tam smo načrtno ustvarili tako stanje!

mosseero kolikor sem jaz razumel se proda letna proizvodnja NEKa in ta je tudi v letih remonta +- enaka.
Ampak potem se v planu predvidi izpad štroma za tisti mesec in proda tisto, kar je na razpolago.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc