Televizijski ponudniki

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
torej, že pred časom sem prav tu spraševal po najboljšem ponudniku TV storitev. vzel bi samo TV paket, zadnjič sem videl, da ima Amis nekaj prenovljeno, SiOL menda dobro dela ...

kako pa je dejansko trenutno stanje - ne kdo ponuja najboljše, temveč čimbolj, kdo nudi čimbolj stabilne TV storitve?

plus, še dodatno vprašanje, glede na to, da smo tik pred preklopom na digitalno - kje najhitreje do vkopa storitev - se pravi, jaz se danes zmislim, kdaj sem priklopljen?
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Vsi imajo stabilno delovanje ,če imaš interno inštalacijo (kable) urejeno.Ali je to : amis ,t-2 ,siol ,tuštelekom ...
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Kar se IPTV tiče je najkakovostnejši T2, ki ne komprimira. Siolova slika je (še vedno= opazno slabša. Zanesljivost pa tudi ni problem.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Če sploh ima možnost kabelskega ponudnika .Večina jih ima adsl , vdsl ...Kabelska je boljša rešitev v tem primeru ja.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
optika pred vrati?
tongue-1.gif


nimam pojma, kako se to upravlja s tem, vem, da nima tovrstna TV blage z preklopom na digitalno, ampak - imam sobno anteno, navadno anteno in ali - kupim digiTV pretvornik, ali pa si uredim kablsko/net televizijo ...
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Kot razumem imaš analogno tv preko antene. verjetno imaš navaden crt katodni tv. Sedaj moraš kupiti tisti pretvornik dvb-t digi( ni nujno da ima oznako digi, bo dovolj da je oznaka dvb-t mpeg4) oziroma lcd televizijo(ki ima že vgrajen dvb-t mpeg4 pretvornik). S tem pretvornikom boš dobil nekoliko boljšo sliko kot sedaj in večjo izbiro programov. Če ti pa še to ne bo dovolj, pa se priklopi na kabelsko ali ip (tv t-2, siol..), kjer boš imel več izbire. Povprašaj koliko te bi recimo stal priključek na telemachu. Izbira bo večja, pa tudi posebej boš plačeval mesečno naročnino za kabelsko ali ip tv. Če boš pretvornik kupil za anteno, kot dosedaj, bo vsa stvar boljša..boš imel slo123,pop, kanalA,tv3,pink,infoTv, vaš kanal, če si iz (okolice)Lj, še sloHD, pa še nekaj kanalov bodo v prihodnje dodali.
 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
okej, v LJ so pa ponudniki kabelske kdo? UPC Telemach?
nisem se nikoli ukvarjal s tem, tko da tle sem res švoh ...
tongue-1.gif
Jaz sem v LJ in imam Telemachov trojček DTV 3.0M+.
Televiziji sta stari manj kot leto, zato imam v obeh samo Conax kartico.
Prej sem imel njihov analogni paket, v začetku avgusta sem kar po mailu naročil prehod (bil je ponedeljek, v sredo zjutraj so že prišli zmontirat).
Nimam nobenih pripomb, sem in tja kdaj se naredi, da tv signal ven pade, samo prestavim kanal višje ali nižje in zadeva deluje.
 

1107

Pripravnik
13. avg 2008
161
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Dushan pravi:
Kolikor vem je v LJ edini ponudnik kabelske Telemach. Lahko pa da se motim...

Ni samo Telemach v Lj. Je še nakaj manjših operaterjev; KRS Brinje, KRS Štepanjsko naselje, KRS na Jami pa še ene 2.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Je pa zanimivo, kako se je pri nas IPTV napihoval, kako kul da je. Sedaj pa zgleda, da se spet vsi oziramo po kabelskih ponudnikih, ki ocitno se vedno ponujajo tisto nekaj, da "nas prepricajo". Preprostost uporabe, dobra kvaliteta, moznos priklopa na vec TVjev brez da se ti zniza internetna hitrost, nic kockanja v primerjavi s kaksnim IPTVjem malce dlje od centrale, ...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če imaš optiko pred vrati, kaj potem sploh razmišljaš:)?
Dvomim, da ti je tv po prioriteti pred internetom. Za dnevnik in kak film ali pa dokumentarc je pa vsak ponudnik vredu in tudi zanesljiv, če seveda ne zahtevaš preveč;)
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
Je pa zanimivo, kako se je pri nas IPTV napihoval, kako kul da je. Sedaj pa zgleda, da se spet vsi oziramo po kabelskih ponudnikih, ki ocitno se vedno ponujajo tisto nekaj, da "nas prepricajo". Preprostost uporabe, dobra kvaliteta, moznos priklopa na vec TVjev brez da se ti zniza internetna hitrost, nic kockanja v primerjavi s kaksnim IPTVjem malce dlje od centrale, ...
IPTV je za marsikoga daleč najuporabnejša rešiev. parice pride marsikam kjer koaksialca ni. Pri nas je v kabelski nekih 40 ničvrednih programov. Na IPTV pa je vsaj nekaj uporabnega zraven.
Najveæja prednost IPTV pa mi je možnost upravljanja prek tipkovnice in/ali miške ter seveda integracija v PC namizje.
Kar se kakovosti tiče pa je Siolov trenutni mpeg4 boljši kot tisto kar dobimo prek kabla če je predvajan prek PC. Pred uradne opreme, ki jo seveda velika večina uporablja pa ni blesteč.
Napihovanja pa se zazna toliko kolikor predvsem Telekom zmeče za reklamo in v zadnjem času tudi Amis.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Pač lokalna občinska varianta, ki je ostala praktično pri tistem kar je bilo ob izgradnji.