Telesna temperatura....

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
....je trenutno 35.8°C. Zebe me kot cucka. Kaj je to???

redface-1.gif
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
žal je to daleč od musklfibera :/....tisto boli na čist drug način
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Mogoče si premalo jedel oz bil premalo dejaven in je telesna temperatura padla tako nizko. Načeloma ni nič narobe, če se sicer ok počutiš. Malo bolj se obleči pa pojdi se malo razmigat in to redno ponavljaj, dokler se temperatura ne normalizira. Pa probaj pit mrzlo pijačo, ker telo potem bolj dela, da pijačo segreje na pirmerno telesno temeperaturo. (Sicer za tole ne vem, če je ok, ampak pitje toplih napitkov v vročih dneh je zelo priporočljivo, morda za prenizko temperaturo velja isto.) LP
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Smem vprašat, kako si prišel do tega, da imaš 35,8 telesne temperature.


Ker ko mene zebe:

1. Se oblečem.
2. Grem na toplo.
3. Spijem nekaj toplega.

Potem pa dolgo, dolgo nič...

Potem si grem pa merit telesno temperaturo.



Pač očitno je temperatura telesnega jedra padla pod nastavitev telesnega termostata in je telo začelo z mehanizmi za segrevanje (drgetanje). Naredi nekaj od zgoraj naštetega in bo bolje.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
No ja, jaz sem imel 36,0 (v ustih), pa sem kao imel vročino (občutek vročine, vrtoglavica, glavobol)....

Temperatura telesa ima kar širok interval.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
@Jernej

Žal sem ravno prišel v službo, kjer nisem imel možnosti da se še bolj oblečem. Sem pa spil čaj takoj ko sem prišel, vendar se stanje ni kaj dosti poboljšalo. Je pa res, da je bilo v pisarni ca. 19°C, saj je bilo okno odprto na "kip" cel vikend. Temp. pa sem si zmeril s termometrom, kateri deluje, saj si je po 3 mojih merjenjih, katera so odstopala le za 0.1°C tudi sodelavec zmeril temp., vendar pa je imel normalno temp (36.7). Me je pa ta nizka temp. držala vse do kosila, nakar se je potem dvignila na 36.8 in 1x na 37°, tako da sem od jutri dalje na bolniški. Me pa poleg vsega bolijo še mišice in tudi kašelj je suh z bolečinami v prsnem košu. Aja, pa tudi v predelu sinusov ima tako "polni" občutek, tako da bom odležal teh par dni pa je :/
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.479
6.576
113
hehe
wink-1.gif


Pa lahko mrzlo okolje res tako vpliva na znižanje telesne temperature, v tako kratkem času?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.278
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik DMX pravi:
@Jernej

Žal sem ravno prišel v službo, kjer nisem imel možnosti da se še bolj oblečem. Sem pa spil čaj takoj ko sem prišel, vendar se stanje ni kaj dosti poboljšalo. Je pa res, da je bilo v pisarni ca. 19°C, saj je bilo okno odprto na "kip" cel vikend. Temp. pa sem si zmeril s termometrom, kateri deluje, saj si je po 3 mojih merjenjih, katera so odstopala le za 0.1°C tudi sodelavec zmeril temp., vendar pa je imel normalno temp (36.7). Me je pa ta nizka temp. držala vse do kosila, nakar se je potem dvignila na 36.8 in 1x na 37°, tako da sem od jutri dalje na bolniški. Me pa poleg vsega bolijo še mišice in tudi kašelj je suh z bolečinami v prsnem košu. Aja, pa tudi v predelu sinusov ima tako "polni" občutek, tako da bom odležal teh par dni pa je :/

Čak. Zakaj si potem šel na bolniško?