Telemach!!!

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Najnovejse verzije EON BOXov nimajo vec coax.
Kolikor vem, samo tisti, ki so namenjeni uporabnikom v drugih omrežjih, ki že sedaj niso imeli coaxa za live (recimo če vzameš Telemach paket v Telekomovem omrežju). Samo da so do sedaj imeli samo en box, ki je bil različno skonfiguriran, sedaj pa imajo tudi box, ki je brez DVB-C tunerja.

Če si na Telemachovem omrežju, ne glede na to, ali imaš fiber ali coax, gre live preko DVB-C. Sem tudi sam na Telemachovi optiki in imam Kaon box z DVB-C za live.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Nadgradili smo paket na EON Pemium in dobili EON box. Sedaj je pa problem, da ko prestaviš na tv v živo ne predvaja nič. Če hočeš gledat, moraš previti malo nazaj.

Kolikor se spomnim debat tukaj, bi naj box predvajal v živo preko dvb-c, za nazaj pa preko interneta? To bi pojasnilo, zakaj ne dela v živo. Box namreč sploh nima koaksjalnega vhoda! Zanima me, če je kje kaka nastavitev, da bi v živo takoj predvajal preko internet-a. Tako kot to dela v smart tv aplikaciji?
Čakaj, prišli so ti priklopit box in zadeva v štartu sploh ni delala. Kaj je pa tehnik rekel?

Box brez DVB-C tunerja načeloma dobiš samo v tujem omrežju in potem mora tudi live delovat brez coaxa. Pa si res dobil ta boks namesto tega? Si slučajno na Telekomovem omrežju ali kakšnem OŠOtu kjer ni DVB-Cja?
 

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Novi EON boxi nimajo več konektorja za priklop koaxa.Na supportu morajo samo pravilno vpisati box in potem dela tudi on line program bp.Ni potrebno previjati nazaj.Pa tu ni pomembno ali imaš koax ali optiko.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Novi EON boxi nimajo več konektorja za priklop koaxa.Na supportu morajo samo pravilno vpisati box in potem dela tudi on line program bp.Ni potrebno previjati nazaj.Pa tu ni pomembno ali imaš koax ali optiko.
Sej tudi Kaon, ki ima vgrajen DVB-C tuner, je lahko sprovisionan tako, da gre vse preko IP. Samo mi je čudno, da bi naročnikom na njihovem omrežju dajali SDMC box, ki nima DVB-C, ker jim to dela več prometa na omrežju in (zaenkrat) odpadejo tudi 4K kanali itd., ki so trenutno DVB-C only (razen če se je nedavno kaj spremenilo.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
A ti potem gledanje TV odžira internetno povezavo? Ali je vklopljen v ločene porte na modemu, ki gredo v notranje Telemach omrežje, kot so D3 boxi?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Čakaj, prišli so ti priklopit box in zadeva v štartu sploh ni delala. Kaj je pa tehnik rekel?

Box brez DVB-C tunerja načeloma dobiš samo v tujem omrežju in potem mora tudi live delovat brez coaxa. Pa si res dobil ta boks namesto tega? Si slučajno na Telekomovem omrežju ali kakšnem OŠOtu kjer ni DVB-Cja?
Jaz nisem bil doma. To je v sestrinem stanovanju. Ko sem prišel domov sem videl, da box nima coax vhoda. Drugače imamo preko coax internet.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ja če nima DVB-C tunerja potem je SDMC all IP box, nisem pa vedel oziroma mi je čudno, da jih dajejo tudi na svojem omrežju (tudi sestri, ki je nedolgo nazaj menjala so dali še hibridnega Kaona, čeprav so že dajali SDMCja na drugih omrežjih). Kolikor vem ni bil ravno mišljeno (verjetno že imajo svoje razloge), ampak če ga ima potem more tudi live delartčez IP. Naj pokliče na podporo, očitno nekaj ni ok.



A ti potem gledanje TV odžira internetno povezavo? Ali je vklopljen v ločene porte na modemu, ki gredo v notranje Telemach omrežje, kot so D3 boxi?

Priklopljen je na iste porte kot ostale naprave, ampakni ni nujno da odžira, kolikor vem ima promet za box drugačen QoS. Je pa res da pri 500Mb/s niti ne opaziš.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Mogoce bi se dalo "nastavit" kaj, ko drzis on/off, das kabel not in prides v tovarniske nastavitve?
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Če ni več coaxa na EON boxu, pomeni da zadeva deluje z nekim časovnim zamikom? Kolikšen je in je moteč? Na appih je ta bil ta za moje pojme ogromen.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Kratki pritisk na tipko nazaj in dela. Verjetno neopazno.
S pritiskom nazaj greš v CUTV in gledaš posnetek, kar ima še večji delay napram liveu.

Box, ki nima DVB-C tunerja (SDMC), pa predvaja tudi live preko IP (enako kot SmartTV aplikacija, no pa tudi Kaon box, če je tako nastavljen) in ne rabiš nič nazaj pritiskat. Je pa tu še vedno nekaj dodatnega zamika zaradi samega HLSa, tam nekje dobrih 20s napram DVB-Cju in o tem vrjetno govori Lucijan. Malo je tudi odvisno v katerem trenutku prestaviš kanal.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Me zanima, kaj mi bo povedal, ko prinese nov box. Zdaj je to ze tretji box, pa en smart tv imamo. Upam, da ne bo komplikacij (sicer imamo vedno najvisji paket ze od casov Kabel TVja).