Telemach!!!

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Na EON paketih ni conax kartic v osnovi, ampak jih je treba doplačati. Nekateri pa boxov (navadnih in EON) nit nočemo, ker imamo doma uporabnike 90+, ki se jim “taka nova tehnika” “sploh ne dopade”. Pilot od TVja, pa tistih 15-20 programov na prva mesta in je oma srečna.

Bo zdaj v redu? :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: DognerDJ

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
884
84
28
select 1 from dual;
Tudi meni (pa vsaj zaenkrat nisem 90+ ;) ) ni do dodatnih daljincev in škatlic pod televizijo. Trenutno imam 2 conax kartici in v kolikor lahko le-te brez doplačila obdržim na EON premium potem OK, drugače ostajam na Gold Extra.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
EON full+dodatna kartica+razširjena shema je cena popolnoma enaka kot Gold trojka extra. Oba paketa sta v tem primeru enaka. Razlika je samo v hitrosti interneta.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Tudi meni (pa vsaj zaenkrat nisem 90+ ;) ) ni do dodatnih daljincev in škatlic pod televizijo. Trenutno imam 2 conax kartici in v kolikor lahko le-te brez doplačila obdržim na EON premium potem OK, drugače ostajam na Gold Extra.
Tudi meni je super, če ni dodatnih dalincev, ampak realno zadnje čase, če že gledam običajne kanale (večinoma itak serije ali BluRay filmi z NASa, Netflix, YouTube, itd.), razen športa praktično nič več ne gledam v živo. Če ne drugega gledam vsaj za kake pol ure za nazaj, da preskočim reklame (drugače pač ko se mi da oziroma ko imam časa). Tukaj DVB-C+Conax ne pomaga kaj dosti (ga imam pa sam še vedno za backup). No na srečo je tu SmartTV app na primarnem TVju, tako da ravno tako ne rabim dodatnih škatel in dalincev. Na drugem TVju v spalnici, pa HDMI-CEC lepo špila z EON boxom, tako da uporabljam samo dalinec od boxa (edino volume control ni ravno optimalno narejen). Sam box sem pa lepo skril med stenski nosilec in tv, tako da se ga nikjer ne vidi.

Drugače pa kolikor vem imaš lahko brez problem Conax modul in kartico namesto boxa brezplačno. Jaz imam v enem TVju modul še od prej + Smart TV app, na drugem pa EON box.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Zdele sem 15 minut urejal, da mamo PONOVNO izbrišejo iz baze za promocijske namene. Prej so jo buzerirali za mobilno telefonijo, da ji je potekla naročnina, pa da se mora spet vezati. Sem klical in zahteval naj umaknejo soglasje za promocijske namene in nehajo klicati. Zdej jo pa kličejo, da ji bo potekla vezava za fix (Gold trojka extra) in da naj se spet veže na eon. 15 minut sem bil na telefonu, dokler mi niso potrdili, da so jo tokrat pa res izbrisali. :bonk: :bonk: :bonk:

Zdaj ji grem pa iskat drugega ponudnika tako za mobil kot TV.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Saj zato pa vzameš Conax, kjer ti dodelijo 5 dostopov z gsm/ tablico ali pa tudi namenskim Box om za TV, ki deluje na Androidu in ne na Android TV- ju.

Gre tudi v drugem primeru samo ne obvlada ravno vsak in potem imaš z dodatnim nakupom škatlice za 40 eur še EON , oziroma bolje več za ta Android box, da potem gor še kaj drugega teče , npr. igre ..., vendar top izbire so tam cca 140 eur...

Sedaj pa če si zelo napreden si ukineš sploh TV, dostop, plačuješ samo internet in imaš eno od 5 ih kod prijatelja, ki je na Telemachu in ti dela vse prav enako, kot onim z EON setupboxom...... celo tako daleč gre vse to, da ko oni vidijo napravo v sistemu in če jo prepoznajo, kot Android TV box se da tako napravo shecati, da se predstavi, kot npr Huawei Andoid GSM, ali pa tudi če so zelo pametni in se gredo v to vojno na koncu deliš povezavo iz tablice ali gsm- a na tv , gre preverjeno celo v HD načinu .......

Konec koncev TV slovenija že ponuja poln internetni dostop, torej kdo bo nekoč še rabil plačevati za poseben TV dostop....
 
Nazadnje urejeno:
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Saj zato pa vzameš Conax, kjer ti dodelijo 5 dostopov z gsm/ tablico ali pa tudi namenskim Box om za TV, ki deluje na Androidu in ne na Android TV- ju.

Gre tudi v drugem primeru samo ne obvlada ravno vsak in potem imaš z dodatnim nakupom škatlice za 40 eur še EON , oziroma bolje več za ta Android box, da potem gor še kaj drugega teče , npr. igre ..., vendar top izbire so tam cca 140 eur...

Sedaj pa če si zelo napreden si ukineš sploh TV, dostop, plačuješ samo internet in imaš eno od 5 ih kod prijatelja, ki je na Telemachu in ti dela vse prav enako, kot onim z EON setupboxom...... celo tako daleč gre vse to, da ko oni vidijo napravo v sistemu in če jo prepoznajo, kot Android TV box se da tako napravo shecati, da se predstavi, kot npr Huawei Andoid GSM, ali pa tudi če so zelo pametni in se gredo v to vojno na koncu deliš povezavo iz tablice ali gsm- a na tv , gre preverjeno celo v HD načinu .......

Konec koncev TV slovenija že ponuja poln internetni dostop, torej kdo bo nekoč še rabil plačevati za poseben TV dostop....
No, tale predlog mi diši malce po goljufiji.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
No, tale predlog mi diši malce po goljufiji.

Citiraj ZAKAJ, saj imaš že vse programe TV Slovenija na internetu, pa milion drugih, da ne govorimo o radijskih internetnih postajah, kjer ni, da ga ne bi bilo.....

Povej, kaj ti tukaj kaj diši po čemu, po goljufiji z strani kabelskih ponudnikov TV ja ali kaj...., ja saj oni samo hočejo dobro služiti za ostalo jim je vseeno.....

Dokler plačuješ RTV prispevek tu ne more nič dišati ...... po čemer koli..... to so le tvoje domneve....
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
884
84
28
select 1 from dual;
No danes pa nov obrat... Me kličejo spet (ker zadnjič nisem mogel govoriti) in jih vprašam kako dolgo je potem 25% popust na EON Premium... In odgovor, Ne ne gospod samo isto ceno plačujete 12 mesecev (se pravi 3,5€ prihranka mesečno). Lahko pa se vežem pod Gold Trojka Extra in dobim 25% popust, čeprav tam nisem več poslušal ker očitno en telefonist govori tako, drugi tako.

5450 Ker verjetno delaš pri TM, lahko dobim konkretno informacijo kaka je akcija za obstoječe (nevezane) naročnike Gold Trojka (Extra) pri prehodu na Eon oz. če obdržimo obstoječi paket. Hvala
 
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Citiraj ZAKAJ, saj imaš že vse programe TV Slovenija na internetu, pa milion drugih, da ne govorimo o radijskih internetnih postajah, kjer ni, da ga ne bi bilo.....

Povej, kaj ti tukaj kaj diši po čemu, po goljufiji z strani kabelskih ponudnikov TV ja ali kaj...., ja saj oni samo hočejo dobro služiti za ostalo jim je vseeno.....

Dokler plačuješ RTV prispevek tu ne more nič dišati ...... po čemer koli..... to so le tvoje domneve....
Matofill, nimam namena polemizirati v nedogled. Le to še napišem: prvič, RTV prispevek se plačuje samo za slovenske državne programe (RTV1, RTV2, RTV3, mogoče tudi TV Koper) in državne radijske programe. Drugič, če uporabiš "prijateljevo kodo", to diši po goljufiji, pa če ti je všeč ali pa ne. Ne vem pa, kaj pomenijo te dolge kače pikic v tvojem komentarju.
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
No danes pa nov obrat... Me kličejo spet (ker zadnjič nisem mogel govoriti) in jih vprašam kako dolgo je potem 25% popust na EON Premium... In odgovor, Ne ne gospod samo isto ceno plačujete 12 mesecev (se pravi 3,5€ prihranka mesečno). Lahko pa se vežem pod Gold Trojka Extra in dobim 25% popust, čeprav tam nisem več poslušal ker očitno en telefonist govori tako, drugi tako.

5450 Ker verjetno delaš pri TM, lahko dobim konkretno informacijo kaka je akcija za obstoječe (nevezane) naročnike Gold Trojka (Extra) pri prehodu na Eon oz. če obdržimo obstoječi paket. Hvala

Tudi mene so klicali, da če se vežem na Gold Extra Trojka, dobim 25% popust, samo ne vem kako dolgo velja popust, na dve leti vezave. Če je tako, ok, ker neke močne alternative nimam za menjavo operaterja. Premium paket mi je preveč, rabim pa dve kartici, kar sta v Extra paket vključeni. Hitrost Interneta pa mi itak ustreza, še preveč...
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

25% popust je za eno leto - 12m. V 24m vezave je to 100€ manj kot če ostaneš na GET. Govorim, če greš na EON Premium (to sem jaz storil). S tem da pridobiš več programov HD in HBO paket + hitrejši net + 12m brezplačne naročnine za novega naročnika mobilne telefonije + ostane ti D3 sprejemnik + EON Box + nekaj manjših ugodnosti, ki niso vredni omembe.
Če greš na EON Full imaš v 24 mesecih 309 € manj s tem, da imaš manj programov kot sedaj - hitrejši internet(manj kot na Premium) doplačaš ne vem koliko že za dodatno kartico, mislim da je 3€.
Če ostaneš pač ostaneš toda prej ali slej bodo GET pakete skenslal. Tako da če gledaš dolgoročno 24m se ti v vsakem primeru splača.

Aja sorry + to da ti gre nekaj živcev in par dni in skakanja ene parkrat v poslovalnico, da ti to uredijo kot je treba posebej, če urejaš več stvari na enkrat je to prehuda za njih in ni šanse, da ti v prvo vse uredijo kot je treba. Še to se sedaj bojim kaj bo s preklopom EON paketa, ker bo potrebna nova inštalacija tako da se kar bojim, kaj in kdaj bo to vse skupaj urejeno.
OK naj bo 5450 izjema ;) čeprav osebno z njim še nisem imel opravkov.
 
Nazadnje uredil moderator:
2. okt 2007
3.575
2.028
113
Čudi me to, da mi kar pogodbo prek oGLS pošljejo v podpis. Ne rabim jaz nikamor hodit. Nekaj mi tukaj "smrdi".

Meni je Gold Extra dovolj, EON Full + kartica pa tudi, ne zanimajo nas HBO in ostala sranja, ker jih tudi sedaj v tem paketu ni. Itak malo gledamo TV.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Čudi me to, da mi kar pogodbo prek oGLS pošljejo v podpis. Ne rabim jaz nikamor hodit. Nekaj mi tukaj "smrdi".

Meni je Gold Extra dovolj, EON Full + kartica pa tudi, ne zanimajo nas HBO in ostala sranja, ker jih tudi sedaj v tem paketu ni. Itak malo gledamo TV.
Kje pa živiš, da ne moreš osebno do najbližje poslovalnice?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

kaksne teorije zarot .

telemach (in ostali) placujejo provizijo posrednikom. po posti direktno od telemacha provizije ni. zate niti ni pomembno.
podpisana pogodba po posti je tebi le v plus. imas stirinajst (14) dnevni rok da odpoves pogodbo/vezavo

podpora/zaledje je pa povsod cudna/raznolika/razlicne razlage. telemach ne izstopa prevec od slo povprecja.

casi, ko je telekom bil oh in sploh..... so minili. vsi so enaki nateg.ni.