Telemach!!!

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Pojma nimam, zgleda vse po starem, tv tud kaže oddaje spodaj, časovnica se pomika, sam delat pa ne, black screen.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Update 2 (30.10.2021 ob 00.30)
Iz Telemacha so sporočili, da so težavo rešili. Šlo pa je za težave v napajanju, ki so povzročile izpad storitev EON po Sloveniji.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Update 2 (30.10.2021 ob 00.30)
Iz Telemacha so sporočili, da so težavo rešili. Šlo pa je za težave v napajanju, ki so povzročile izpad storitev EON po Sloveniji.
Kakšna težava v napajanju, to so preklopili na
zeleno elektriko od sončnih elektrarn?
Mogoče se je snažilka spotaknila na napajalni kabel, ko je pometala tla. :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Odkar pomnim, sem bil pri Telemachu. Ker pa sem pred kratkim šel na 4 tv v hiši in je vse štekalo, sem bil prisiljen iti na optiko pri Telekomu. Tako sem se odločil, da bom cca. 2 meseca poskusno imel kar oba operaterja, Telekom preko optike in Telemach preko kabla. Vmes sem si par dni nazaj dal še prestaviti telefonsko številko. Nakar danes poskušam gledati tv preko Telemacha in ne dela. Ko sem klical na info, so mi rekli, da so me izklopili, ker grem drugam??? Pa kdo hudiča jim je rekel, da grem drugam? A ne smem imeti v hiši dveh operaterjev?Za povrh pa mi bodo storitev računali dokler ne vrnem opreme. Se pravi, storutev ne deluje, računali pa bodo! Jaz sem naročil samo prestavitev številke in ne odklop!!!
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Odkar pomnim, sem bil pri Telemachu. Ker pa sem pred kratkim šel na 4 tv v hiši in je vse štekalo, sem bil prisiljen iti na optiko pri Telekomu. Tako sem se odločil, da bom cca. 2 meseca poskusno imel kar oba operaterja, Telekom preko optike in Telemach preko kabla. Vmes sem si par dni nazaj dal še prestaviti telefonsko številko. Nakar danes poskušam gledati tv preko Telemacha in ne dela. Ko sem klical na info, so mi rekli, da so me izklopili, ker grem drugam??? Pa kdo hudiča jim je rekel, da grem drugam? A ne smem imeti v hiši dveh operaterjev?Za povrh pa mi bodo storitev računali dokler ne vrnem opreme. Se pravi, storutev ne deluje, računali pa bodo! Jaz sem naročil samo prestavitev številke in ne odklop!!!
Imel sem velike težave, ko sem odhajal od Telemacha. Mislim, da se je vleklo kakšna dva meseca in sicer tako dolgo, dokler nisem napisal pisma generalnemu direktorju. Potem so se pa stvari zelo hitro uredile.
 

5450

Fizikalc
28. feb 2018
286
35
28
Šmarje pri Jelšah
Odkar pomnim, sem bil pri Telemachu. Ker pa sem pred kratkim šel na 4 tv v hiši in je vse štekalo, sem bil prisiljen iti na optiko pri Telekomu. Tako sem se odločil, da bom cca. 2 meseca poskusno imel kar oba operaterja, Telekom preko optike in Telemach preko kabla. Vmes sem si par dni nazaj dal še prestaviti telefonsko številko. Nakar danes poskušam gledati tv preko Telemacha in ne dela. Ko sem klical na info, so mi rekli, da so me izklopili, ker grem drugam??? Pa kdo hudiča jim je rekel, da grem drugam? A ne smem imeti v hiši dveh operaterjev?Za povrh pa mi bodo storitev računali dokler ne vrnem opreme. Se pravi, storutev ne deluje, računali pa bodo! Jaz sem naročil samo prestavitev številke in ne odklop!!!
To je seveda dezinfomracija. Če se ti pogodba prekine, je to zahteval operater kamor si prenašal številko. Mogoče po defaultu, ker nisi eksplicitno zahteval ohranitev pogodbe na Telemachu.

Tako da preden klamfaš neumnosti, preveri dejstva.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
No jest sem pred nekaj leti gsm številko prenašal iz telekoma na T2, izrecno sem zahteval ohranitev naročnine pri telekomu, ker sem imel še 3 obroke telefona za odplačat. To je tudi obkljukala deklica pri T2 na obrazcu. Telekom je vseeno veselo naročnino prekinil. Nisem se pizdil, tistih nekaj evrov sem plačal za 3 obroke. Nato večkrat preveril ali se je kdo kje zmotil. Na obrazcu je bilo pravilno obkljukano. Zdej ali je namerno ali nenamerno telekom predčasno prekinil. Ne vem.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
To je seveda dezinfomracija. Če se ti pogodba prekine, je to zahteval operater kamor si prenašal številko. Mogoče po defaultu, ker nisi eksplicitno zahteval ohranitev pogodbe na Telemachu.

Tako da preden klamfaš neumnosti, preveri dejstva.
Zakaj pa naj bi zahteval, da ohranim razmerje???? In ne ti meni o dezinformacijah!!! Zahteval sem samo prenos številke in to je to. Če bi hotel kaj drugega, pa bi to tudi povedal.
 

5450

Fizikalc
28. feb 2018
286
35
28
Šmarje pri Jelšah
Če si želel tako? Praviš, da je Telemach prekinjen. Sam od sebe se ne prekine.

Prekinjeno je zaradi tega, ker ob prenosu fiksne številke nisi zahteval ohranitev pogodbe na Telemachu. To vse ureja novi operater in ne Telemach.

Tak da pokliči tistega, ki ti je na Telekomu urejal, ker je on zafrknil.

Ne vem, kako lahko drugače razložim. In preden se repenčiš, kot rečeno, preveri dejstva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
poglej na MNP obrazec, ima lepo obkljukano "prekinitev razmerja pri operaterju dajalcu"...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Zakaj pa naj bi zahteval, da ohranim razmerje???? In ne ti meni o dezinformacijah!!! Zahteval sem samo prenos številke in to je to. Če bi hotel kaj drugega, pa bi to tudi povedal.
Verjemi, da staremu operaterju (v tvojem primeru Telemachu) ni v interesu, da mu prenehaš nosit denar. Ampak če ti novega operaterja pooblastiš, da v tvojem imenu pri starem operaterju uredi prenos/prekenitev, in potem oni prekinitev zahtevajo, je stari operater primoran to tudi udejaniti. In kolikor vem, moraš pri prenosu vedno izbrati bodisi ohranitev starega razmerje (kjer ti potem stari operater dodeli novo številko) ali pa prekinitev. Vsaj jaz sem moral vedno izbrati in tudi podpisati papirje. Žal stari operater ne more vedet, če če je šlo pri tebi res za eksplicitno zahtevo po prekinitvni, nesporazum z operaterjem, površno branje ali nekaj tretjega niti ni njihova stvar.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Verjemi, da staremu operaterju (v tvojem primeru Telemachu) ni v interesu, da mu prenehaš nosit denar. Ampak če ti novega operaterja pooblastiš, da v tvojem imenu pri starem operaterju uredi prenos/prekenitev, in potem oni prekinitev zahtevajo, je stari operater primoran to tudi udejaniti. In kolikor vem, moraš pri prenosu vedno izbrati bodisi ohranitev starega razmerje (kjer ti potem stari operater dodeli novo številko) ali pa prekinitev. Vsaj jaz sem moral vedno izbrati in tudi podpisati papirje. Žal stari operater ne more vedet, če če je šlo pri tebi res za eksplicitno zahtevo po prekinitvni, nesporazum z operaterjem, površno branje ali nekaj tretjega niti ni njihova stvar.
Glede na to, da so meni enkrat zavrnili prenos, ker se kao podpis ni ujemal na njihovi in novi pogodbi, bi si upal trditi, da stari operater dobi poskenirane vse dokumente. ;)