Telemach!!!

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Sam priklop je simple... kar je treba potem urediti, se itak vse dogaja na njihovi strani... Na samem boxu ni tehnik nastavil nicesar... samo MAC adreso je prepisal in vnesel preko tablice v njihov sistem... Potem je klical nekoga, da so na njihovi strani to uredili... Res da sam priklop mogoce nekomu oredstavlja “vesolsko tehnologijo”... samo nismo vsi taki... A zal kot kaze moznosti samopriklopa ni... Bolj je problem, ker kot kaze nimajo dovolj tehnikov po terenu... Ker pri Telekomu ali T-2 je vedno nekdo orisel... vcasih celo isti dan, v najslabsem primeu v nekaj dneh... No za Telekom vem, da so se glede tega tudi v zadnjem casu pokvarili, zato sem pa z niimi prekinil in takrat vzel se internet preko EVJ (trojcek)...

Ravno taki, ki mislijo, da znajo, so največji problem. Vrjamem pa, da v resnici 99,99% uporabnikov nima doma niti klešč za konektorje gor stisnit na coax, kaj šele inštrumenta za narest ustrezne meritve in znanja, da poračuna, koliko signala mora pripeljat v objekt in kakšne razdelilce more uporabit, da ga bo na vsakem koncu dovolj in hkrati ne preveč. Pa vrjamem, da tudi malo ljudi loči med razdelci in ve, katere je potrebno zamenjat, da bo deloval povratni pas recimo.

Ko so k meni prišli priklopit prvi box z ogledom za nazaj, je stari box na istem mestu deloval BP (seveda je imel samo ogled v živo prek DVB-C), na novem se pa enostavno ni pobral modem, ki je potreben za delovanje ogleda za nazaj. Je pa potem tehnik pregledal celo napeljalo, posikal in zmenjal vse razdelelci, ki niso bili primerni, in potem je delovalo tako kot je treba. Prav veliko ljudi tega sigurno ne bi sami počeli, samo klicali bi, da box ne dela.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ok... ce gre za nov priklop je druga... tukaj gre samo zato, da je zamenjal eno skatlo z drugo...torej so vsi kabli in konektorji ze bili... in te sem vse sam naredil... Edino prejsnji dekoder zanogled nazaj je imel navadne coax vtice, ta D3 box pa ima te novejse (F konektor ali kako se imenujejo)... Pa prejsnji dekoder je imel ogled nazaj preko interneta, ta D3 pa ima preko kabelskega signala... Ampak kolikor berem, imajo Eon box itak spet na tak nacin, kot sem imel prej... torej preko interneta... Torej bi lahko ze takoj prinesel Eon box in ne bi bilo treba nic cakat drugega tehnika ... ko naj bil nek pogodbenik... ta je bil direkt od Telemacha...
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Prav veliko ljudi tega sigurno ne bi sami počeli, samo klicali bi, da box ne dela.
In bi tehnik prišel - kot pride danes - in bi vsi vedeli, zakaj računa, ne pa da se govori, da gre za oderuške prakse (ne glede na to, ali gre ali ne).

Pa tudi ocena o 99,99% uporabnikov, ki ne znajo nič, je močno pretirana. Podcenjevanje soljudi je pač ... pustimo. Nova stanovanja so že standardno opremljena z vso potrebno napeljavo in ustreznimi razdelilci, tako da so plug'n'pray.

Po drugi strani tudi s prihodom tehnika ni zagotovljeno, da ne bo uporabnik takoj po odhodu (saj tehnikov menda ne namestijo za stalno?) zamenjal po svoje. Tako da neko diagnostiko vseeno morajo imeti.

To, da mora vse naredit tehnik, je tako bodisi slab sistem, ali pa zagotavljanje večjega prometa in morda celo dobička.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Zdravo,

Ve kdo, če je pri paketu EON LIGHT vključena EON Smart TV aplikacija, ali je za doplačilo?
Na strani ni razvidno, je pa drugačen predznak, kot pri ostalih dveh paketih.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Zdravo,

Ve kdo, če je pri paketu EON LIGHT vključena EON Smart TV aplikacija, ali je za doplačilo?
Na strani ni razvidno, je pa drugačen predznak, kot pri ostalih dveh paketih.


Izgleda da je na voljo samo za doplacilo ... Vsaj tako je razvidno iz cenika

httCenik-fiksnih-storitev-16-12-2019-aktualni-paketi_23F130C1.png


Koliko pa je doplacila pa nisem nasel v ceniku ...
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Imam EON light pa mi piše takole:
---------------------------------
Aplikacija za vaš TV
Smart TV
AKTIVIRAJ
-----------------------------------
če pa ej to plačljivo pa nisem spraševal na Telemachu
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Js pri EON light (vzel lani junija) imam smart tv aplikacijo, je pa možno, da so kaj spreminjali pakete.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
v opisu paketa je, na ceniku ga ni
zaenkrat ga vključujejo tudi v eon light paket, s tem da sem ga jaz moral aktivirati s pomočjo njihove tehnične podpore. na strani moj.telemach je napisalo "neznano napako"
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Imamo kake tri leta star LG televizor in sedaj smo prešli na EON Light. Gledati skušamo preko aplikacije. Ali je normalno, da se aplikacija nalaga skoraj eno minuto?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Hm, kaj pa je potem krivo? Saj LG nima tako švoh procesorja. Filmi s ključka se trenutno naložijo in brezhibno predvajajo
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.784
6.069
113
Kaj pa jaz vem... mogoče ima premalo rama... Pa tudi to sta dva različna OS-a. Jaz sem zaenkrat zadovoljen za EON appom. Edino včasih v top špici prometa parkrat zašteka za kaki 2 sekundi, potem pa gre dalje. Običajno je to med 19 in 20 uro. Ampak ne vsak dan.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Imam LG iz 2017 (B7) in se app naloži v parih sekundah (ali pa še prej, pa še to samo ob prvem startu, potem se itak odpre instantno). Verjetno na kakšnem slabšem modelu in počasni liniji traja malo dlje, ampak nikakor ne sme trajati minuto, kaj šele dlje. V tem primeru more bit nekaj narobe.

Zna pa LG določene stvari cacheirati tudi če app odinstašliraš, sem ga moral enkrat iz elektrike izklopit, ko sem se nekaj igral z DNSi, da je potem refreshal cache.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ta TV je pri osebi, za katero skrbim. Mislim, da je 47LV serija. EON aplikacija je bila že naložena, tehnik jo je samo registriral. Opazil pa sem, da se ni hotela updatati. Jo bom poskusil deinstalirati in instalirati na novo in upam, da bo kaj bolje. Ali se pri ponovni instalaciji registracija izgubi?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Kot sem napisal, je bila EON aplikacija na televizorju nameščena že po defaultu in bi zato verjetno morala delovati, kot je treba.