Telemach!!!

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
No, ena pohvalna. Mene so sicer ekspresno hitro odklopili (onemogočili odhodne in dohodne storitve), ker si zadeve še nisem uspel urediti na trajnik. Bil je petek, letel sem s tistim UPN potrdilom na TM center. Niso mi mogli zagotoviti, da bo zadeva porihtana še isti dan, pa je bila. Dobra urica in telefon je zopet delal. Tudi ko sem klical zaradi določene napake, je bila gospa s klicnega centra izjemno prijazna in hitro sva uredila zadevo.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
... in si pridržujejo pravico spreminjati le-tega, vem. Kar pa ne spremeni dejstva, da je stranka upravičeno nezadovoljna, ker kvaliteta storitev (v tem primeru nabor programov) pada, cena pa temu ne sledi, in tudi kakšne druge kompenzacije ni.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Mi lahko nekdo pove ki je na Telemachu kako je kaj zadovoljen s storitvami?
Včeraj je nekdo pač hodu okoli in promoviral Telemach - mislim da je bil paket Gold Trojka Extra, hitrost je sicer omenjal 110/40 Mbps (optika) + če vzamem mobilno je prvi let 5,5€ potem pa 13€ (vse neomejeno pa 30gb prenosa podatkov). Zadeva skoraj polovico cenejša (za 2 leti) kot trenutno plačujem na Telekomu.

Telemach naj bi uporabljal Telekomovo optiko (tako mi je bilo rečeno)? Kako je z mobilnim omrežjem? Kako ste zadovoljni z delovanjem Telemach-a? Mi lahko nekdo mal pove same izkušnje z njimi? Pa hvala!:nazdravje:
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Ravno to je težava ker je tok strani pa vmes enkup bedarij napisanih....

Sej če je pretežko napisat, bom pač primoran prebirat 678 strani...
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Verjetno ga bo vsak, ki je ŠE pri Telemachu hvalil, čeprav ni vse tako lepo kot izgleda. Toda saj drugje ni nič boljše. Neke stvari so boljše pri Telekomu druge pri A1... Veliko pa je odvisno od lokacije. Za ta denar je kar v redu, čeprav, če bi kdo ponudil za isto ceno isto storitev grem takoj drugam, toda trenutno ni te možnosti.:confused:
Moraš pa vprašat bolj konkretno kaj točno te zanima, ker ta tvoja vprašanja so preveč splošna tako, da na to je brez veze odgovarjat in pa seveda lokacija za katero te zanima, ker ni povsod enako.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Ja glede na to da je na vseh teh straneh veliko omenjenega kako stvari nagajajo/ne delujejo, njihov support v k***u,... me zanimajo splošne izkušnje.
Drugače pa okolica Kranja. Bolj konkretno težko vprašam, ker me zanimajo res bolj splošne stvari (izkušnje trenutnih/bivših uporabnikov). Na Telekomu smo že od začetka, paket Modri imamo dobre dve leti in do sedaj nobenih problemov (razn 1 teden ni delal ogled nazaj). Po opisih tukaj gor sodeče bi lahko sklepal da kaj takega na Telemachu ne morem pričakovati?
Privarčevana razlika bi v dveh letih znesla okoli 500€ za podobne zadeve (kar precej denarja), ampak me slabše delovanje storitev pač odvrača od zamenjave in rajše požalvam 500€ in da imam mir - to me najbolj skrbi.
Če malo karikiram: pri elektriki zamenjaš dobavitelja pa boš še vseeno dobival ''isto'' elektriko oz. se spremeni samo številka na računu. Pri ponudnikih TV/telekomunikacijskih storitev pa to verjetno ne morem reči?o_O
 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
284
87
28
Ze dolgo casa na TM trojcek conax kartica in nobenih problemov. Isto mobilna. Ce slucajno kje ni mobilnega signala imas gostovanje na Telekomu.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja glede na to da je na vseh teh straneh veliko omenjenega kako stvari nagajajo/ne delujejo, njihov support v k***u,... me zanimajo splošne izkušnje.
Drugače pa okolica Kranja. Bolj konkretno težko vprašam, ker me zanimajo res bolj splošne stvari (izkušnje trenutnih/bivših uporabnikov). Na Telekomu smo že od začetka, paket Modri imamo dobre dve leti in do sedaj nobenih problemov (razn 1 teden ni delal ogled nazaj). Po opisih tukaj gor sodeče bi lahko sklepal da kaj takega na Telemachu ne morem pričakovati?
Privarčevana razlika bi v dveh letih znesla okoli 500€ za podobne zadeve (kar precej denarja), ampak me slabše delovanje storitev pač odvrača od zamenjave in rajše požalvam 500€ in da imam mir - to me najbolj skrbi.
Če malo karikiram: pri elektriki zamenjaš dobavitelja pa boš še vseeno dobival ''isto'' elektriko oz. se spremeni samo številka na računu. Pri ponudnikih TV/telekomunikacijskih storitev pa to verjetno ne morem reči?o_O

Jaz ti predlagam, da ostaneš tam kjer si! Sprašuješ namreč ali naj greš iz Kia-e na Hunday-a.

Drugače pa praktično enake izkušnje kot frog55 na 5 priključkih v MB in okolici.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Verjetno je res veliko odvisno od lokacije. Jaz lahko rečem da v skupno 20 letih na telemachu in vseh njihovih predhodnikih ni bilo nikoli nekih težav.
Internet šiba vedno s konstantno hitrostjo, optika dela v nulo dobro, kabelska tv vedno brez najmanjšega problema, EON pa je druga zgodba. Na smart tv dela zelo dobro, na android telefonih porazno. iOS sem zadnjič hotel sprobat in ni delalo sploh - tema.
Kar se mobilnega omrežja tiče, uporabljam ob aprila, zaenkrat brez pripomb.
Če je prihranek tako velik, kot si napisal, bi jaz menjal takoj.
Kar pa se kritik tiče, imajo ogromno uporabnikov. Če se jih 5% razburja po forumih, je to številčno ogromno ljudi, procentualno pa nič
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Ja dobesedno nekaj takega, ampak 500€ pa tudi ni tako majhen denar, če zadeva funkcionira seveda.
No tuki pa zna nastat manjši problem: uporabljamo eno televizijo (starši cca 60 let sta stara) TV ni neki ''smart'' presežek... jaz TV-ja (zaenkrat) nimam - mogoče v bodoče. Uporabljam, takrat ko potrebujem TVIN na laptop-u ali na Iphonu (TVIN tukaj deluje brez problema). Če prav razumem je EON ubistvu kot neka knjižnica filmov, serij,...?

Ja pri Telemachu uporaba samega televizorja (ogled nazaj, opis trenutne oddaje/filma, ...) enostavna? Saj veste - starejša garda ni ravno prilagodljiva oz. ne mara nekih hudih sprememb:oops:
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
EON je tv za nazaj. Če nimaš smart tv, ne moreš gor dat EON. Torej odpade ogled za nazaj.
EON na mobilnih napravah dela ok, stream na tv pa ni nek presežek zanesljivosti
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bolj natančno EON je aplikacija za ogled TV. V živo in nazaj! Smart TV ni pogoj - lahko gledaš preko box-a in tam deluje zanesljivo. ;)
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Tole je podatek na Telemachovi strani: Funkcija Ogled nazaj na digitalnih sprejemnikih omogoča ogled vsebin do 3 dni nazaj, v storitvi EON pa ogled vsebin do 7 dni nazaj.

Oglej nazaj 3 dni je nekako sprejemljiv, ker trenutni TV sigurno ne bo podpiral EON-a; če to kar so napisali drži seveda?
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Glej, če si v večjem mestu kot je recimo Kranj na odprti lokaciji z dobrim dostopom za kabelsko, optično ali mobilno povezavo potem sploh ni vprašanje. Telemach se je na takih krajih v primerjavi iz časov Tuš mobila bistveno popravil in je na nivoju Telekoma, A1, T2... seveda pa so cene bistveno nižje predvsem v mobilnih storitvah, že prej v fiksnih storitvah ni bilo ne vem kakšnih problemov, kar se pa tiče mobilnih storitev so pa itak naredili skok naprej. Seveda pa se najdejo problemi kot povsod drugje in pa kot je bilo že rečeno odvisno od lokacije.
Kar se tiče EONa ni pogoj smart TV. Gledaš ga lahko kot je bilo rečeno preko različnih boxov, preko PCja-prenosnika priklopljenega na TV, skratka možnosti je veliko, pa še bolj tekoče ti bo delalo kot preko raznih jeftinih smart TVjih, potem pa jokanje preko forumov zakaj ne dela to zakaj ono.
Seveda sama uporaba(enostavno ali ne) pa ni odvisna samo od Telemacha temveč kot je rečeno od določenih boxov, znamke TVja itd
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Povej kaj več.

krofica: Kakšen paket pa je to 110/40 Mbps (optika), glede na to, da takega paketa uradno v ponudbi sploh nimajo. Gold Trojka Extra Optika je 150/150.
 
Nazadnje urejeno:

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Super. Na D3 je bil spored bolj slovenjen - ali pa si ga vsaj videl manj, ker je bilo tako zelo počasi. Na EON je za vsak kanal posebej veliko ugibanja, ali je naslov srbski ali slovenski (z l ali ł); ko pogledaš opis, je bolj jasno. Zraven naslova filma navedejo tri igralce - to so tisti, ki jih že v špici odstrelijo, potem pa vedi, ali se splača gledat ali ne. Športni kanali pa so za Fužine 100% srbsko opisani, v latinici.