Telemach!!!

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
sbb.rs že ponuja mal več uploada ( 8Mbitov) za fizične osebe. Kar je dokatz, da je tehnološko možno več, glede na to da naš Telemach še kar goni, da to ni možno.

Sej Telemach za fizične osebe ponuja tudi 10Mbit/s uploada na coaxu in 220Mbit/s uploada na optiki. Tehnološko je možno marsikaj, vprašanje je, kaj si pripravljen plačat.
 

yogy

Pripravnik
26. jan 2011
128
0
16
Dejstvo je predvsem to, da že DOCSIS 3.0 ponuja večje hitrosti uploada, kaj šele DOCSIS 3.1, ampak Telesmeh to ne gane, ker čakajo, da se jim denar obrne od mobilne telefonije (ki je by the way kupljena samo zato, da povečajo ceno pri prodaji sbb-ja). Po moje mislijo, da bomo tisti, ki bi imeli večji upload postavljali strežnike doma in sejali po 1000 torrentov dnevno.
Dajte mi paket 100/20 pa podpišem za 5 let, ne za dve leti :)
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
XSIDE, vem da ponuja in imam tudi paket z 10 Mbiti na firmo pisan in 6 Mbitov uploada ( pri paketu za fizične osebe). Meni ni problem plačat več, ampak to da si pripravljen plačati več, pa ne moreš dobiti več, ker pač nočejo več ponudit.
@yogy, se še bova načakala, da bova takešen upload imela, razen če pride Telemach pod okrilje UPCja ali koga bolj sposobnega.
 
Nazadnje urejeno:

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
Citat:
Uporabnik yogy pravi:
Dejstvo je predvsem to, da že DOCSIS 3.0 ponuja večje hitrosti uploada, kaj šele DOCSIS 3.1, ampak Telesmeh to ne gane, ker čakajo, da se jim denar obrne od mobilne telefonije (ki je by the way kupljena samo zato, da povečajo ceno pri prodaji sbb-ja). Po moje mislijo, da bomo tisti, ki bi imeli večji upload postavljali strežnike doma in sejali po 1000 torrentov dnevno.
Dajte mi paket 100/20 pa podpišem za 5 let, ne za dve leti :)

Lej sigurno tehnično ni možno povsod, ker na GPONU pa majo trenutno najboljse pakete 220/220;150/150 pa itak je vec ( glej slikco paket 150/150) , medtem ko ti T-2 ponuja na GPON-U trenutno zgolj 100/20( pa še to jim dela samo okol 90 DL-a in se tv-ji zrejo stran v kolker gledas) tko, da ne klicat hudica, Telemach ma pa simetričmne pakete na svoji GPON optiki, če bi se jim je*** za UL. ga sigurn ne bi tok ponujal na GPONU, + tega ne ponujajo ne devajo shit od inbox-a, ampak CALIX-ov GIGACENTER 854G , speedtest je narjen na CALIX-ovem wi-fi-ju ( paket 150/150) TV-ji seveda ne odzirajo stran nič , ker je RF OVERLAY
2569404358.png
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kaj ma kdo Cisco 2120 in mu ga je posodobilo danes?
Nikjer ne najdem, da bi naj kaj posodabljali in zakaj.

Prvo se sploh ni vklopil, ko sem ga pa izklopil iz štroma in nazaj priklopil, potem pa je naenkrat našel posodobitev.
 

mocco

Pripravnik
28. sep 2008
120
0
16
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Kaj ma kdo Cisco 2120 in mu ga je posodobilo danes?
Nikjer ne najdem, da bi naj kaj posodabljali in zakaj.

Prvo se sploh ni vklopil, ko sem ga pa izklopil iz štroma in nazaj priklopil, potem pa je naenkrat našel posodobitev.

posodobitev programske sheme
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Ksz...

Doma imamo že kar nekaj časa napeljano Telekomovo optiko in razmišljam, da bi prestopil k Telemach-u.
Katere pakete imam sploh na razpolago? Ali so to paketi pod "Digitalni trojček GOLD OPTIKA" in "Trojček D3i optika MIX"?
Ali so kakšne omejitve glede hitrosti interneta, ali pa veljajo hitrosti, ki so navedene v Telemachovi brošuri?

Trenutno imamo Modri paket + kabelsko televizijo. V skoraj vseh prostorih imamo napeljan koaksialni kabel.
Na eno televizijo je preko PLC-ja priklopljen Siol Box, ostale televizije pa so priklopljene na kabelsko preko koaksialca.
Kako je pa pri Telemachu rešen prenos slike od modema do televizij? Preko koaksialca, ali preko UTP kabla?

Menda zraven dobiš tudi router. Če na primer routerja ne vzamem, ali je paket cenejši?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če imaš Telekomovo optiko ne moreš imet Telemacha na njej.

Od delilca signala (modem - TV) imaš koax, router je inkluziv take it or leave it.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik sade pravi:
+ tega ne ponujajo ne devajo shit od inbox-a, ampak CALIX-ov GIGACENTER 854G , speedtest je narjen na CALIX-ovem wi-fi-ju ( paket 150/150) TV-ji seveda ne odzirajo stran nič , ker je RF OVERLAY
2569404358.png
Vedno me nasmejijo taki "strokovni" komentarji. Tukaj imaš speedtest narejen z iPhone 6s, ki je preko WiFi-ja povezan na shit od innbox-a (direktno WiFi od innboxa... noben dodaten router). Paket je 500/500 pri T-2.

1766359775.png
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Če imaš Telekomovo optiko ne moreš imet Telemacha na njej.

Od delilca signala (modem - TV) imaš koax, router je inkluziv take it or leave it.

Hmm... me en njihov že en čas kliče in z zagotovostjo trdi, da je na mojem naslovu možno imeti Telemach na Telekom optiki in menda lahko imam paket Optika gold trojka extra, ali Gold trojka premium.
Sem pa šel v meni najbližjo Telemachovo poslovalnico in so mi povedali, da lahko imam le pakete pod Trojček D3i optika Mix. Sedaj pa bodi pameten. Mi res ni jasno, kako lahko pride do tako nasprotujočih si informacij.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Clancy pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Če imaš Telekomovo optiko ne moreš imet Telemacha na njej.

Od delilca signala (modem - TV) imaš koax, router je inkluziv take it or leave it.

Hmm... me en njihov že en čas kliče in z zagotovostjo trdi, da je na mojem naslovu možno imeti Telemach na Telekom optiki in menda lahko imam paket Optika gold trojka extra, ali Gold trojka premium.
Sem pa šel v meni najbližjo Telemachovo poslovalnico in so mi povedali, da lahko imam le pakete pod Trojček D3i optika Mix. Sedaj pa bodi pameten.

Kolikor vem, je možno imet Telemach tudi na Telekomovi optiki, ne vem pa če povsod ali samo določene lokacije. Je pa v tem primeru po mojem IPTV (torej UTP do televizij oziroma STB-jev), ker imajo zakupljen bitni tok (ni RF overlaya kot na njihovi lastni optiki, kjer gre do televizij potem coax). Razen, če imaš poleg Telekomove optike na voljo tudi Telemachovo lastno optiko (nekatri bloki v LJ vem, da imajo oboje).
 

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
MIKROHARD:


Da te ne bo preveč "nasmejal" , innbox-i so **** napram Calix-om 854G , pa nisem mislu zarad wi-fi-ja, ampak več drugih stvari( lahka vec v kakem drugem topicu al pa privat)... Pri t-2 je pa sploh še dodaten biser ta da nimas niti user dostopa , ampak mors prek horizonta dostopat, razn ce nisi cist pr koritu......

 
Nazadnje urejeno:

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:

Kolikor vem, je možno imet Telemach tudi na Telekomovi optiki, ne vem pa če povsod ali samo določene lokacije. Je pa v tem primeru po mojem IPTV (torej UTP do televizij oziroma STB-jev), ker imajo zakupljen bitni tok (ni RF overlaya kot na njihovi lastni optiki, kjer gre do televizij potem coax). Razen, če imaš poleg Telekomove optike na voljo tudi Telemachovo lastno optiko (nekatri bloki v LJ vem, da imajo oboje).

Ne, imamo samo Telekomovo optiko in nič drugega.
Če je tako, da je potrebno imeti UTP do STB-jev, potem je to zame bolj slaba opcija. Možnost IPTV imam samo na eni televiziji, pa še to samo preko elektrike (PLC). Super bi bilo, če bi tudi Telemach imel opcijo modema, ki pretvori signal in gre naprej po hiši po koaksialcih do televizije.
Škoda, tipson preko telefona mi ponuja res dobro ponudbo. Bi po več kot petnajstih letih pri Telekomu, presedlal komplet k Telemachu plus štiri mobilne številke.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
OK pardon, sem bil prepričan, da ni šans povezat Tlelekom s Tlelemachom. V MB večinoma to ni možno.
 

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
Citat:
Uporabnik Clancy pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:

Kolikor vem, je možno imet Telemach tudi na Telekomovi optiki, ne vem pa če povsod ali samo določene lokacije. Je pa v tem primeru po mojem IPTV (torej UTP do televizij oziroma STB-jev), ker imajo zakupljen bitni tok (ni RF overlaya kot na njihovi lastni optiki, kjer gre do televizij potem coax). Razen, če imaš poleg Telekomove optike na voljo tudi Telemachovo lastno optiko (nekatri bloki v LJ vem, da imajo oboje).

Ne, imamo samo Telekomovo optiko in nič drugega.
Če je tako, da je potrebno imeti UTP do STB-jev, potem je to zame bolj slaba opcija. Možnost IPTV imam samo na eni televiziji, pa še to samo preko elektrike (PLC). Super bi bilo, če bi tudi Telemach imel opcijo modema, ki pretvori signal in gre naprej po hiši po koaksialcih do televizije.
Škoda, tipson preko telefona mi ponuja res dobro ponudbo. Bi po več kot petnajstih letih pri Telekomu, presedlal komplet k Telemachu plus štiri mobilne številke.

EDIT: RF overlay je sigurno na TELEMACHOVI GPON OPTIKI ( njihovi lastni), če kje Telemach ponuja storitve na optiki drugih ponudnikov, pa prever raje na telemachu,...

 
Nazadnje urejeno:

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Ce prav razumem, tam kjer je ta RF overlay je mozno gledati 3 digitalne TV-je in "neomejeno" analognih TV-jev, kot na koaxu?
Tam kjer pa ni RF overlaya, pa lahko imas samo max. 3 digitalne TV-je?
 
Nazadnje urejeno:

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
Citat:
Uporabnik Flash pravi:
Ce prav razumem, tam kjer je ta RF overlay je mozno gledati 3 digitalne TV-je in "neomejeno" analognih TV-jev, kot na koaxu?
Tam kjer pa ni RF overlaya, pa lahko imas samo max. 3 digitalne TV-je?

Če ni RF overlaya nimaš analogne in digitalne(DVB-C) kabelske televizije ........

Lahko pa mas IPTV prek stb-ja
 

ales74

Fizikalc
3. nov 2012
471
37
28
okolica MB
na telekom optiki lahko imaš samo pakete d3i optika mix kjer imaš iptv

na ošo pa poleg paketov z iptv ( d3i ošo mix ) ponujajo tudi pakete z dvb-c ( d3 ošo mix ).