Telemach / internet

akinorev

Zelenc'
23. dec 2020
20
0
1
Problem me muči že 1/2 leta in sicer imam probleme z izpadom Interneta. Naročen imam EON paket pri Telemach-u, dostop je preko coax omrežja v centru kraja in nedaleč stran od njihovih vozlišč (1 km, kjer imajo novo Cisco opremo). Izpadi se pojavljajo naključno (od enega tedna, do meseca). Na modemu (Ubee) gorijo vrhnje 3 lućke / power, DS, US , ON LINE utripa , četrta utripa in spodnji dve tudi obačno utripajo. Večkra so mi že zamenjali model (to je že 4 model, tudi proizvajalci so različni). Opazil sem, da problem lahko rešim tako, da izključim coax in power in potem čez 1/2 minute kabla vključim nazaj. Iz tega lahko sklepma , da se je pri menjavah modemov izvršil isti proces (pri menjavi so se izključili tudi kabli in je potem normalno začelo delovati). Hišna instalacija je bila preverjena, hitrosti oz. testi coax kabla v hiši so odlični in brez problema. Ima še kdo kakršno koli idejo, ker preko supporta ne dobi nič uporabnega ? TV je vključen direktno na coax in dela brez problema. Za storitev paketa EON imam priključen UTP iz modema na TV in na TV EON aplikacijo. Prosim, za kakšen namig, kaj še lahko storim ? Občutek imam, da občasno pride nekaj po omrežju in mi "zjeba" modem ....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Marsikdo rešuje to s stikalno uro, tako da ti ponoči ko spite za pol ure izključi modem - po moje coax nima veze s tem. Večkrat pa je težava v vtičnici in/ali delilcu signala modem/TV.
 
  • Všeč mi je
Reactions: akinorev

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
ugibam - ti mogoče kaj "pade" napetost, pa modem "počepne".. lučke ti sicer gorijo, dela pa več ne. Zamenjaj vtičnico / prikopi modem preko kakšnega UPS.
 
  • Všeč mi je
Reactions: akinorev

akinorev

Zelenc'
23. dec 2020
20
0
1
ugibam - ti mogoče kaj "pade" napetost, pa modem "počepne".. lučke ti sicer gorijo, dela pa več ne. Zamenjaj vtičnico / prikopi modem preko kakšnega UPS.
Nekaj v povezavi s tem kar omejaš se tudi meni mota po glavi, vendar ali ne bi bilo v tem primeru dovolj , da samo izključim modem iz power (naredim te vrste reset) ? Kolikor sem spoznal, sem moral izključiti še coax , da se je pobralo. Je pa tako , da je to težko testirati oz. ponoviti in si "obsojen" na dogodek, ko pač pride.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Navadna stikalna ura za 3€ iz vsakega bau/lifer.

Nam je na centrali od elektra zajebavalo, tako da ups nebi bil rešitev, ker jim je tam not pol nekaj od Telemacha skurilo.
Veliko bi pomagala tvoja lokacija. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: akinorev

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Digitalna mora imeti za nastavitev čim več gumbov. Imam eno s samo štirimi gumbi. Vsaki gumb ima več funkcij in sčasoma pozabim katere so to. Ker se mi navodila ne da iskati, stoji vtaknjena v zakotno stensko dozo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: akinorev

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Digitalna mora imeti za nastavitev čim več gumbov. Imam eno s samo štirimi gumbi. Vsaki gumb ima več funkcij in sčasoma pozabim katere so to. Ker se mi navodila ne da iskati, stoji vtaknjena v zakotno stensko dozo.
Ja saj on jo bo enkrat nastavil in pozabil na njo.

Jaz jih imam ene 5 komadov - bolj ali manj enakih - za novoletne lučke po bajti in pol se vsakega decembra (na novo) učim nastavitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: akinorev

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
kar se spomnim TV in internet delata na različnih spektrih/kanalih (ne vem kako temu rečejo).. sem že imel primer, ko mi je TV delala normalno - pa sem moral modem resetirat, da sem dobil internet nazaj.

modem maš pa vezan na kaksen ruter? mogoče ti pa tisti pade - in se pobere, ko resetiras modem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: akinorev

akinorev

Zelenc'
23. dec 2020
20
0
1
kar se spomnim TV in internet delata na različnih spektrih/kanalih (ne vem kako temu rečejo).. sem že imel primer, ko mi je TV delala normalno - pa sem moral modem resetirat, da sem dobil internet nazaj.

modem maš pa vezan na kaksen ruter? mogoče ti pa tisti pade - in se pobere, ko resetiras modem?
Ne modem je samo, ker uporabljam kar wi-fi od tega modema , ni potrebe za dodaten router (oziroma kar se tiče wifi signala je zadeva še kar ok).
 

akinorev

Zelenc'
23. dec 2020
20
0
1
ugibam - ti mogoče kaj "pade" napetost, pa modem "počepne".. lučke ti sicer gorijo, dela pa več ne. Zamenjaj vtičnico / prikopi modem preko kakšnega UPS.
Nisem ziher (bolj ne kot da), da se modem pobere že če se samo power izključi / vključi, kajti ponavadi je pomagalo še izključiti / vključiti coax. Vprašanje na katerega ne znam odgovoriti je ali je možno , da pride kakšna "motnja" po coax kablu, če je to možno, potem verjetno UPS ne bi rešil težavo ....Ne vem mogoče se motim.
 

akinorev

Zelenc'
23. dec 2020
20
0
1
Ja saj on jo bo enkrat nastavil in pozabil na njo.

Jaz jih imam ene 5 komadov - bolj ali manj enakih - za novoletne lučke po bajti in pol se vsakega decembra (na novo) učim nastavitev.
Tale reset ne vem če bo pomagu (samo elektrike) , ker iz izkušenj sodeč moram izključiti / vključiti tudi coax. Mgoče bi blo bolj logičn UPS varianta. Situacija na modemu , ko ne dela pa je taka:
1608719462985.png
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.426
858
113
Ce ti izklop/vklop napajanja ne pomaga, potem je problem na njihovi strani.
sem imel enake probleme, pa je pomagala samo menjava modema.

Niso ravno biser kakovosti ti modemi. Do sedaj so mi menjavali ze tri tipe, vsi so nehali delovati.

lahko pa napisem, kaj vse ti nalozi serviser za preverjati, ko ne dela
- naredi akos test. Ostali testi ne veljajo.
- za njih je dovolj da wifi na modemu dela na polno
- a uporabljas napajalnik, ki je bil prilozen
- tudi, ali imas zadaj svoj modem, ki ni na enakem obsegu ip naslovov. Baje jih je to kar veliko matralo pri vzpostavitvi povezave (recimo telemach modem na 192.168.0.x, tvoj modem na 192.168.1.x)
- je morda prevroce v prstoru, kjer je modem


itd..
 

akinorev

Zelenc'
23. dec 2020
20
0
1
Ce ti izklop/vklop napajanja ne pomaga, potem je problem na njihovi strani.
sem imel enake probleme, pa je pomagala samo menjava modema.

Niso ravno biser kakovosti ti modemi. Do sedaj so mi menjavali ze tri tipe, vsi so nehali delovati.

lahko pa napisem, kaj vse ti nalozi serviser za preverjati, ko ne dela
- naredi akos test. Ostali testi ne veljajo.
- za njih je dovolj da wifi na modemu dela na polno
- a uporabljas napajalnik, ki je bil prilozen
- tudi, ali imas zadaj svoj modem, ki ni na enakem obsegu ip naslovov. Baje jih je to kar veliko matralo pri vzpostavitvi povezave (recimo telemach modem na 192.168.0.x, tvoj modem na 192.168.1.x)
- je morda prevroce v prstoru, kjer je modem


itd..
Sej modeme so že tut menjal: Cisco, Technicolor, sedaj Ubee ....
 
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Ce ti izklop/vklop napajanja ne pomaga, potem je problem na njihovi strani.
sem imel enake probleme, pa je pomagala samo menjava modema.

Niso ravno biser kakovosti ti modemi. Do sedaj so mi menjavali ze tri tipe, vsi so nehali delovati.

lahko pa napisem, kaj vse ti nalozi serviser za preverjati, ko ne dela
- naredi akos test. Ostali testi ne veljajo.
- za njih je dovolj da wifi na modemu dela na polno
- a uporabljas napajalnik, ki je bil prilozen
- tudi, ali imas zadaj svoj modem, ki ni na enakem obsegu ip naslovov. Baje jih je to kar veliko matralo pri vzpostavitvi povezave (recimo telemach modem na 192.168.0.x, tvoj modem na 192.168.1.x)
- je morda prevroce v prstoru, kjer je modem


itd..
Ja eni so res pravljičarji:)
 
  • Všeč mi je
Reactions: akinorev

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Nevem no, pri tastarih sem mel v zadnjih 20 letih na coaxu najprej Thomsona, kasneje Arissa, potem Ciscota in sedaj Ubee. Mogoče sem še kakšnega pozabil ampak menjali so uglavnm ob dvigu hitrosti (nazadnje Ciscota oz Technicolor za Ubee ko je šlo na 600/60), sicer pa kar se spomnim je en napajalnik odletel, to je pa to. Tako da tako slabi že ne morejo bit te modemi, bi prej rekel da gre za težavo bolj lokalne narave, če imate nonstop težave in vsakodnevno resetitate opremo. To definitivno ni normalno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: akinorev