Tehnični pregled v tujini

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.437
113
Citat:
Uporabnik frisk pravi:
Ali lahko opravim tehnični pregled vozila v tujini (Lux) in potem v Slo pošljem dokumente pooblaščeni osebi (npr. bratu), ki bi mi podaljšal registracijo in dokumente poslal nazaj?

Zna se zgoditi, da bom od oktobra do konca decembra v Luxemburgu, registracija mi pa poteče 21.12. (tri dni pred vrnitvijo v Slo
smirk-1.gif
) in se ne bi rad 1000 km vozil z neregistriranim avtom.

Kakšna druga varianta? Začasne tablice?

Tako ali tako si že v prekršku ker bi se lahko vozil v Luxenburgu max.6 mesecev z Slo tablicami.
priden.gif


http://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/registration/taxes/luxembourg/index_de.htm
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.018
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Ni težav, ampak zavarovalničar nikoli ne zahteva potrdila o opravljenem tehničnem. Vse na enem mestu: ja praktično, vendar do denarnice ne ravno najprijaznejše.

Tako je, k meni pride zavarovalničar vedno pred tehničnim plačam in to je to, tehnični ponavadi pride na isti dan ali kakšen dan kasneje in to zato ker pozabim
redface-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik frisk pravi:
Ali lahko opravim tehnični pregled vozila v tujini (Lux) in potem v Slo pošljem dokumente pooblaščeni osebi (npr. bratu), ki bi mi podaljšal registracijo in dokumente poslal nazaj?

Zna se zgoditi, da bom od oktobra do konca decembra v Luxemburgu, registracija mi pa poteče 21.12. (tri dni pred vrnitvijo v Slo
smirk-1.gif
) in se ne bi rad 1000 km vozil z neregistriranim avtom.

Kakšna druga varianta? Začasne tablice?

Uredi si zavarovanje, tehničnega pa naredi takoj ko prideš domov. Registracijo lahko podaljšaš še 1 mesec po datumu ki ti piše na prometni...sicer si v prekršku, ampak kazen je 500 € kar je ceneje ce das avto na tovornjak, skoraj ceneje ce se vozis gor in dol...in to je to...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.437
113
Da te pa kdo fizično ustavi v Nemčiji če ravno ne delaš pizdarije pa je tak kot bi zadel na lotu.
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Pozdravljeni,

Zaradi enostavnosti bi kupil skuter 50ccm v Sloveniji in ga potem peljal v Hrvaško in ga tam uporabljal naslednja leta. Mogoče kdo ve ali je možno tam opravljati tehnicne preglede vsako leto,ker mi ni da bi ga vozil vsako leto nazaj v Slovenijo?

Ali je nujno po 6 mesecih narediti uvoz na Hrvaskem in ga potem tam registritati z njihovo tablico?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ne moreš tam opravljati pregleda in pri nas imeti registrirano.
Glede drugega vprašanja. Hrvaška finančna strogo nadzoruje na podlagi prijav.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Meni so na tehnicnih avtokrka rekli da lahko tehnicni opravim na Hrvaskem in pri njih samo podaljsam.
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Saj zato sprašujem, tukaj zraven so neki švedi in imajo skuterje s švedsko tablico že leta. Zavarovanje urejajo na daljavo, tehnični pa moram vprašat...ali ga sploh delajo.

Bom se pozanimal na tehničnih pregledih. Bo še najbolj verodostojen podatek
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zanimivo. Na spletni strani avtokrke imajo zapis.

Katera dokazila moram prinesti, če želim opraviti tehnični pregled v tujini (EU)? Natisni
Predložiti morate dokazilo o opravljenem tehničnem pregledu vozila v eni od držav članic EU, ki ni starejše od 30 dni od dneva poteka veljavnosti prometnega dovoljenja. Dokazilo o tehničnem pregledu mora biti uradno prevedeno.

Ravno v junija se je znanec, ki je bil v Nemčiji in mu zaradi korone ni bilo hodit domov, zanimal, da bi tehničnega naredil v Nemčiji, zavarovanje pa nadaljavo, pa potem še prometno preko euprave. Pa so mu celo po telefonu na upravni enoti rekli, da to ni možno ...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Kolega ima 125 ccm skuter v HR na morju. Tehnični v RH velja pri nas, za sodni prevod je pa odvisno od birokrata. Njemu niso komplicirali, ker je bilo vse napisano, tako da slovenec razume, verjetno bi bilo v nemškem jeziku drugače. Drugače je pa vpis hrvaškega tehničnega pri registarciji v SLO cca 16 eur. Pa še nekaj je iz lista tehničnega pregleda mora biti razvidno, da so zavore OK, če tega podatka ni na papirju, ti pri nas ne priznajo tehničnega. Dela vsako leto v Senju, kjer sploh nimajo valjčkov za bremze. Samo na roke proba in napiše da so OK. pri nas to velja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Sem dobil pisni odgovor od tehničnih pregledov, da tehnični pregled opravljen v EU, velja tudi v SI. Tudi kar se tiče uradnega prevoda, baje ni potrebno, dokler sta si jezika podobna. Verjamem,da bi bilo drugače če bi izpit delal v Romuniji npr.