Tehnične težave po nadgradnji

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Spodaj še prosim dodajte vrstico na sliki, da ne bo potrebno vedno skrolat čisto gor.Da greš lahko ven iz postov. Potem nikjer ne najdem nastavitve "označi vse teme kot prebrane". Pa če bi se lahko dodala nastavitev naj ne prikazuje avatarjev uporabnikov, če je možno.
Zajeta slika.PNG
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.391
6.553
113
Škoda da se avtomatsko ne nastavi forum kot prebran, ko ga odpreš gor. Mislim podforum, tako je vsaj delovalo na stari platformi.

ali pa moram to kje nastaviti?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.460
113
Na telefonu je nova oblika vsekakor slabše pregledna in štorasta za uporabo. Btw če med pisanjem pride nov prispevek, mi vnosno polje skoraj izgine z zaslona in pišem na slepo
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
Nevem meni lepo kaže forum ko pišem prek mobilnega brskalnika. ;)
 

Priponke

  • Screenshot_20180223-072217.png
    Screenshot_20180223-072217.png
    142,1 KB · Ogledi: 202
  • Všeč mi je
Reactions: MaverickT

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Če mene kdo kaj vpraša, to ni nadgradnja foruma, ampak razgradnja ! Pa brez zamere Maverick :-( ...

Prej je vse delalo v pretpotopnih browserjih in predpotopnih OS-jih, zdaj pa npr.niti v zadnjem 3 leta starem K-Meleonu (WinXPsp2-Lite, Mozilla) ne najbolje in ne vse! in še bolj počasi kot prej !!!

Npr. konkurenčni Slo-Tech https://slo-tech.com/ dela vse in hitro za razliko, da ne govorimo o npr. še hitrejšem Elektronik.si https://www.elektronik.si/phpBB2/index.php (obadva celo BP na Palemoon2.0 ali PortableUsb-Operi 10.63) ali bliskovitem Elektron-u npr. http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=1688 , ki dela celo na dinozavru IE5.01sp2 (vse v Win98seLite) ! V Win98 OS-ju je z zadnjima browserjema npr. star Alter forum (še včeraj) delal npr.meni BP v obeh predpotopnikih (tudi na WinXP) kar v redu , zdej dela samo v oni stari Operi-in to samo read only na Win98se, kjer sem 95% cajta - ja sem jest tudi "dinozaver" zgleda ... Tole pišem, da sploh lahko postam v WinXP + K-Meleon ...

Ni vse najnovejše tudi najbolje, uporablja naj se zadeve nazaj kompatibilne in ni zdravo direkt na glavo skočit.
Stari forum (phpBB), bi se lahko samo malo "spoliralo" in optimiziralo, pa bi bilo Ok. Tako pa je po želji za novo šminkerijo in nekimi uber-alles dodatnimi funkciami se IMHO zgodil forumski "Titanik" ... no ja, sej tudi na Slo-Techu je pred leti zaškripalo, pa je Primož porihtal s časom ... Pa dela zdaj praktično skoraj BP tudi v 10 let starem browserju in 20 let starem OS-ju :) ...

... Ah, bom pač samo bral občasno forum, pa redkokdaj kakšno rekel/napisal ... no problem! :)

Velika večina se z menoj seveda ne bo strinjala in me mogoče celo "popljuvala" ... pa naj bo :) , bom preživel ...

Ps.: samo čistil sem uvožene forum teme in topike (ki sem jih že bral prej-označeval kot prebrano ) dve uri, da so mi ostale samo neprebrane zadeve ... je bilo pač malo dela, ma ni bilo hudega, bolj me je iritirala zame "zmešnjava" in osnovne funkcije, ki nočejo mi delat zdej ...

Fajn se imejte :) ... in hrabro v nove ali stare izzive :) ... nisem zlovoljen in besen :) ....

Samo, kaj je bila potrebna takšna naglica, test sajt bi lahko delal na onem DEV linku par mesecev pred definitivno zamenjavo, ko bi se vse quirke pošlihtalo ...


Motiš se v nekaj stvareh. Pa ti jih bom nekaj naštel.

Stara koda foruma Alter ni bila nikoli phpBB. Izhajala je iz sistema UbbThreads, katerega koda je bila stara tam nekje 20 let. Če bi UbbThreads še razvijali bi ostali na njem. Tako pa smo, zaradi vseh poizkusov hekanj, ki jih ni malo, poiskali najbolj sodobno rešitev oz. z najboljšimi reviewi. Pa ne boš verjel, s tem se je strinjal tudi Primož... Da pa bi vzel osnovo starega foruma in naredil svoj rewrite kode... Sorry, tega časa mi ne bo povrnil nihče + ne bo nikoli tako dobro kot je xenforo.

Včeraj zvečer se je še general iskalni indeks, kar je lahko tudi botrovalo počasnejšemu delovanju.

Verzija dev.alter.si je bila javno dostopna od oktobra 2016.

Zakaj naglica pri prehodu?
- ker smo pred nekaj tedni prejeli mail o odkritih kritičnih ranljivostih
- ker nam je zaradi neustreznih povezav, katere je nato Google rangiral kot duplicirano vsebino, vseskozi padal page rank


Pa še moje mnenje glede starih operacijskih sistemov in brskalnikov: Windows XP je 15 let star operacijski sistem, ki sam po sebi ne podpira niti TLS1.2 enkripcije. Da lahko dandanes obiskuješ spletne strani preko httpsja, moraš imeti na njem nameščen novejši Chrome ali Firefox. Ves stari software je treba patchirat in posodabljat, sicer si hitro lahko tarča kakšne zlonamerne kode. In hvala bogu, da tale sajt ne dela na arhaičnih sistemih, mogoče bo pa kdo zaradi tega poskrbel za nadgradnjo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.422
9.166
113
Tehnično vse pohvala, forum dela ko šus. Ampak grafično bo pa potrebno zadevo dodelat. Barve, potem te nove teme,označbe itd. Tole je pa povsem mimo in nepregledno.

Drugače pa le tako dalje. Naj ne zmanjka zanosa. Mi se pa bomo dalje kregali tu gor :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Pss pa tudi drugje vecinoma z lahkoto. Tukaj sicer zdele ko tole pisem vidim to vrstico katero pisem. A se ne bi dalo skrit vrstice pod naslovno vrstico. Saj ce pises odgovor, te obvestila , zs itd obicajno ne zanimajo.
 

Priponke

  • Screenshot_2018-02-23-08-13-29.jpg
    Screenshot_2018-02-23-08-13-29.jpg
    167 KB · Ogledi: 191

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Ker pisanje in skrolanje po tekstu z eno vidno vrstico je res.....
 

Priponke

  • Screenshot_2018-02-23-08-17-36.jpg
    Screenshot_2018-02-23-08-17-36.jpg
    187,3 KB · Ogledi: 177

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
No ja sej gre .. Sam treba si naštimat
 

Priponke

  • Screenshot_20180223-082047.png
    Screenshot_20180223-082047.png
    113 KB · Ogledi: 195

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
V pokoncnem polozaju imam pa tipkovnico preozko......
Aja, ne da bi me titula fizikalc motila, ampak prej mislim da sem imel drugo? Ali je ta tutula prisla z nadgradnjo?