Tehnične težave po nadgradnji

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Nisem bral vsega, ...pogrešam...

1. Ne vidiš, kdaj je bil uporabnik nazadnje aktiven (uporabno, če nekomu pišeš zs, če slučajno ni že 3 mesece neaktiven)
2. Preveliki fonti premalo vsega na eni strani, posledično malce nepregledno
3. Že omenjeno, ni v oklepaju št. neprebranih sporočil pri temah
4. Tudi že nekdo omenil, ne vidi se komu odgovarjaš, če ni citirano



1. Vidiš, če uporabnik eksplicitno ne nastavi, da želi imeti informacijo o tem, kdaj je bil zadnjič na forumu, skrito. Kot recimo ti.

pscr.png


3. Ta možnost ne bo izvedljiva, ker takšen pregled upočasnjuje stran - ob vsakem listanju tem v forumu je potrebno nato zraven pridružiti še tabelo z objavami, pogledati kateri je v temi zadnje neprebrano sporočilo in prešteti, koliko je novih. Glede na to, da funkcionalnost ni out-of-the-box razvijalci že vedo zakaj temu ni tako.

4. To je posledica tega da XenForo nima threaded načina, temveč zgolj flat. Je pa stvar iz mojega vidika bolje rešena z možnostjo mentiona z @... Torej če napišem [afna]pleXwriter [afna] zamenjaš z @, pa se točno ve, za koga gre in še on dobi obvestilo, da je omenjen.
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Kako nastavim, da mi ni treba vsakič na novo skriti forumov? Recimo skrijem forum Z vročega asfalta a se mi pokaže naslednjič, ko zalaufam alter. Na starem forumu je to delalo bp.

Bomo poskušali nekaj narediti na to temo oz najti možnost, kako narediti možnost izbire priljubljenih forumov, glede na to, da vas je več izrazilo željo po tem.

Aja pa še tole Maverick - tista oznaka "všeč mi je" desno spodaj pri vsaki objavi - daj prosim uredi, da je zraven tudi opcija "ni mi všeč". Zdaj se le-ta pojavi šele ko nekaj označiš kot da ti je všeč ampak menim, da bi bilo fino imeti opcijo izraziti nestrinjanje s postom že takoj in ne da najprej klikneš "všeč mi je" zato, da potem lahko klikneš "ni mi všeč" in zaključiš tako, kot da nisi ničesar naredil :)

Žal XenForo, tako kot Facebook nima funkcinalnosti "ni mi všeč". Ni mi všeč v tem primeru pomeni samo to, da svoj všeček razveljaviš.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.638
14.341
113
@Mav - aha aha, tako torej. Škoda no ampak bomo preživeli :p Hvala za obrazložitev :)
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Še moje:
1. Ko preberem podforum, dam BACK mi ne osveži da je prebrano
2. Ne zapomni si da imam "fullscreen mode"
3. Pogrešam črto zadnjega obiska (med spiski tem)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.833
113
Bi se dalo malo bolj razločit (bolj poboldat) prebrane in neprebrane teme pri temnem skinu? Zdaj moram res s sokoljim očesom gledat, da opazim razliko. Oznaka "novo" je pa očitno bolj ko ne random oz. nisem uspel pogruntat njenega pomena.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ker so mi šla obvestila na mail na jetra, sem jih odkljukal, ampak jih še kar prejemam. Je treba še kje kaj odkljukati razen v Nastavitvah pod profilom?
Jaz sem odkljukal:
  • Samodejno opazuj teme, ki jih ustvariš…
      • in prejmi obvestila preko e-pošte
  • Samodejno opazuj teme v katerih si udeležen…
      • in prejmi obvestila preko e-pošte
      • in
      • odgovori na opazovano temo
      • od takrat ne prejemam več.
Ah, še kar prihajajo???
Enkrat pridejo, drugič ne, tretjič jih pa vrže pod vsiljeno pošto. Pa vse iz iste teme???
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Ah, še kar prihajajo???
Enkrat pridejo, drugič ne, tretjič jih pa vrže pod vsiljeno pošto. Pa vse iz iste teme???


Stvar smo raziskali. Zadeva je taka:

Ko v profilnih nastavitvah nastaviš, da ne želiš prejmati e-pošte ob novih odgovorih, to velja zgolj za teme, v katerih še nisi sodeloval. Na tiste, v katerih pa si že sodeloval pa si še "naročen" oz jih opazuješ. Ampak brez skrbi, tudi iz tistih se lahko odjaviš. To narediš tako, da zgoraj v menuju izbereš "Opazovano" in nato obkljukaš vse teme (spodaj imaš checkbox za izbiro vseh) in nato izbereš opcijo "Onemogoči obveščanje preko e pošte". S tem si se je rešil.


Kje najdeš "opazovano":
pscr-opazovano-1.png

Kako nastaviš, da ne prejemaš več mailov ob odgovorih:
pscr-opazovano-2.png
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Živjo,

v tej temi se zbirajo tehnične težave, katere ste opazili po nadgradnji Alterja. Kar se bo dalo bomo poskušali rešiti.

Ena pohvala ... (da ne bo samo teženje, kaj pogrešamo in česa ni ...:)) ... ker posamezni forumi ostanejo označeni kot neprebrani, če res niso prebrane vse teme in če ne klikneš zgoraj desno Označi forum kot prebran), sem začela brati forum v "Neprebrani prispevki", kjer pač odprem samo, kar me zanima :) In naletim na tole fino zadevico :cool: - glej sliko.

Saj bo počasi, se bomo vsega navadili:cheer:

nepreb-prispevki.jpeg
 
  • Všeč mi je
Reactions: MaverickT