Tečaj polaganja ploščic

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Bom poskusil, pa da vidim...
zmaga.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
In še enkrat, čeprav so stare gospodinje čiščenja s solno kislino precej obvladale:

- dobro se zaščiti, predvsem oči, pa tudi dihala.
- če se boš pošprical po navadni obleki bo ta za v smeti.
- če ti pride kislina na golo kožo, takoj spiraj z veliko vode
 

_lippy_

Zelenc'
29. jul 2009
25
4
3
Tehnično solno kislino (mislim, da je cca. 30%) boš našel v vsaki bolj specializirani tehnični trgovini. Jo pa dobiš v 1 L plastični steklenici za nekaj evrov.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
merkur prodaje 20 % mešungo...tako da na splošno ni hudega. Fino je geldat da ne špricen v oči, ter da je prepih...pa ni panike. Bi pa jaz naprejp robal na kakem odpadku teiste ploščice kako se obnese.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Nisem še uspel prit do trgovine, da bi kupil solno kislino, vem pa, da jo imata obe trgovini v mojem okolišu... Imam kar nekaj popackanih ostankov ploščic, pa bom na njih stestiral, potem pa na terasi.
Danes je petek, pa mi enostavno ni za tole packanje s kislino. Bom počakal do jutri...
zmaga.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Evo, pa je očiščeno...
cheer.gif

V glavnem, šel sem slučajno v Bauhaus-a, videl Keranet Liquido od proizvajalca Mapei, ga kupil, z gobico nanesel na ploščice, pustil nekaj minut učinkovat, ga splaknil z vodo (jaz sem uporabil kar kerherja), počakal da se ploščice posušijo, in videl, da ni ne duha ne sluha o kakšnih madežih.
Tole "cementno mleko" in nekaj manjših ostankov lepila sem brez težav odstranil.
Enak efekt bi pa dosegel tudi s solno kislino, kot je bilo predlagano.

Je pa tale Keranet v bistvu 15% - 20% amidosulfonska kislina, če to komu kaj pove.
tongue-1.gif


Toliko, če bo kdo imel podobne težave....