Tečaj polaganja ploščic

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
E točno to sem hotel napisati, ko je bilo zgoraj omenjeno mašina za 40€. Tista mašina ni vredna niti pol kozarca vode. Oziroma bolj pošteno povedano, plošča za rezanje ni vredna toliko. Jaz sem dal pred leti za mašino cca 180€, pa je bila super šajba gor, potem pa sem kupil šajbe v Bauxxx in sem popizdil poleg, ko sem delal kurilnico in garažo. Krivo reže, kruši, hitro se zvija, skratka sami problemi z njimi.

Boljše je res dat 50€ za šajbo, pa ima človek manj jeze, hitreje mu gre in še dobro se ti zdi.

Šajba je res bolj slaba. Če jo zamenjaš (sem jo), nič ne opleta in pri spodobnih ploščicah nič ne kruši glazure. Sem seveda ne spadajo cenene Bau** ploščice po 10€/m^2. Pa še ena reč je - treba je imet občutek za te reči. Tudi z vrhunskim orodjem je mogoče postrani odrezat in vse okrušit
smirk-1.gif


Rezalnik na poteg, ki lahko reže 35x35 pločice po diagonali je pa... ohoho € (vsaj bil je).
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik ziggy pravi:

Rezalnik na poteg, ki lahko reže 35x35 pločice po diagonali je pa... ohoho € (vsaj bil je).

Cca. 10 let nazaj je bil 100k SIT.

Berem opise polaganja....

Meni je stenske polagal tako, da je eno vrsto (spodnjo) pustil, nabil lašto in začel polagat. To vrsto čisto pri tleh je položil nazadnje.

Je pa res-če je ravno bo vsak amater položil, če so pa neravnine bo pa tudi profi zajebal....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
to tudi mene zanima...vrstni red polaganja

ker tudi ko je pri meni polagal (me ni bilo zraven da bi gledal..sem pa opazil in ga vprašal) je rekel da se pusti na 'coklu' stene eno vrsto frej, ki se jo položi nazadnje.

samo zdaj ne vem ali se najprej položi po tleh, pa potem po stenah..ali je vseeno.

Kako zgleda če polagaš po tlev v diagonalo (kako se lotit, kaj moraš upoštevat...mislim da konce ob stenid elaš na koncu (torej naslednji dan)....prej kaj porišeš po tleh linijo?


itd....

precejej malenkosti (for) ki jih ne moreš vedeti jih pa rabiš če se želiš lotit kot se spodobi.

Spet...kako je z vogali sten - in letvicami...kako jo vpasat - torej pokombinirat z lepilom in ploščico...

A najprej na vogal naflosaš malo lepila, te rnote rvtisneš voganik, ter nato do voganika lepiš ploščico....?

Karantanka..ti si rekla da je fugiranje problematično..tisto se je meni zdelo še najlažje opravilo...narediš fugirno maso, nafilaš noter z lopatico, potem pa vzameš gobico, vedro vode in prebrišeš ploščice - pa si zafugiral.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Moj majster je moral, če je hotel položit moje ploščice kupit novo mašino za rezanje ploščic, saj sem imela dolge po 60 cm. Malo me je sicer grdo gledal a kaj naj mu zdaj jaz pomagam. Če se hoče it biznis mora imet orodje, al naj mu ga še jaz kupim za povrh
tongue-1.gif


Stenske se pa vedno polagajo tako, da se spodnjo vrsto pusti prazno oz. se jo položi nazadnje, seveda je treba upoštevati še kakšen cm za talno ploščico in fugo. To je že ena reč na katero začetnik morda ni pozoren in potem so lahko sitnosti.
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
naravnost ni noben problem polagat, ko pa pride malo bolj kompicirano, bi se pa hitro premislila bit keramičar....
Najhuje je polagat kakšno komplicirano kopalnico, celo v zidanih policah, polno robov in stopničk...



Po enem tednu bi bila brez blazinic na roki in požrto kožo do krvi, ker so skoz vlažne od močenja ploščic in od agresivnih lepil...
@ vincent


Nujno je, da imaš zelo kvaliteten rezalnik ploščic, če polagaš granitogres od 10mm naprej pa tudi vodni cirkular...
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:

Po enem tednu bi bila brez blazinic na roki in požrto kožo do krvi, ker so skoz vlažne od močenja ploščic in od agresivnih lepil...

No glih do krvi ni šlo so ble pa pošteno suhe roke. K me je keramičar videl da z roko fugirno packam, mi je reku da bom dobila krvav prst in da me bo ful peklo.
tongue-1.gif
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
Fugirna masa zgleda blazno mehka, ampak vsebuje droben prah z vezivi, ki so agresivna. kožo ti lahko zbrusijo...
To enostavno lahko poizkusiš z viledo, ki jo po pol ure uporabe uničiš
smile-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Zdajle sem se spomnil in šel pogledat.
cheer.gif


V knjigi Dela v hiši (Popravila in obnavljanje) od TZS iz leta 1995 je podrobno razloženo. Tudi polaganje na neravne podlage, kjer si pomagaš z mrežico.

Vem da sem dal nekaj malega za njo v knjigarni.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Tale ja!

Sicer je malo zastarela ampak je uporabna.

Čeprav sam vem že večino, škodi pa ne kaj prebrat.

Tu sem npr. prebral kako se pravilno zabije žebelj (samo z zapestjem je treba delat, ne s celo roko).
grin1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
sem jo kar naročil
smile-1.gif


13 EURov me ne bo pobralo, mogoče bo pa kaj zanimivega notri...škodit ne more (pa na 450 straneh se sigurno najde kaj uporabnega).
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
off topic ampak vseeno.

V kolikor bo kdo potreboval kakšno keramiko, kopalniško opremo, ipd...


naj sporoči na PM bi lahko morda dobil kaksen % skonta.


LP
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
ksz

Bom kar tole temo uporabil...
Zanima me, kako za vraga bi lahko odstranil fleke od lepila iz keramičnih ploščic. Pač ostanek od sprotnega čiščenja ploščic ob polaganju. Uporabil sem že precej čistil, tudi tisto Murexinovo za odstranjevanje ostankov lepil...
So pa bolj hrapave ploščice, pa teh flekov nikakor ne morem odstranit...
cry12bpy.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Nisem prepričan, če je to edini način, vendar sem pred nekaj tedni videl pri kolegu čiščenje s solno kislino. Pred tem je menda poskušal z vsem mogočim, potem pa so mu svetovali to zelo nevarno snov in je šlo.
Delal je s kompletno zaščitno opremo, vključno z vojaško zaščitno masko...
Torej če boš uporabil SOLNO kislino, se 'pripravi' od vrha glave do prstov na nogah.

LP
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
confused-1.gif

Pa ni nevarno za "razžrtje" ploščic? Razen, če je kislina precej razredčena...
 

_lippy_

Zelenc'
29. jul 2009
25
4
3
Sprva poskusi z razredčeno kislino sprati. Če ne gre, uporabi bolj koncentrirano.
Ko boš odstranil ostanke lepila, pa takoj pobriši z vodo.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
confused-1.gif

Pa ni nevarno za "razžrtje" ploščic? Razen, če je kislina precej razredčena...
Če so ploščice keramične, potem jih solna kislina ne bi smela razžirat. konec koncev se tudi to kislino shranjuje v keramičnih ali steklenih posodah.
Seveda pa prej s kakšnim ostankom ploščic poskušaj, ali pa prej uporabi razredčeno, kakor je svetoval lippy.