T2:Siol TV

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran


Kupil sem si LCD tv 94 cm Philips 37PFL7332
Kao najboljši TV z Pixlev plis HD 2 tehnologijo….

Včeraj so mi priklopili T2 in morem reči, da sem zelo razočaran nad sliko.
Slika je zelo pikčasta in podobna sliki, ko z neta potegneš kakšen slab DIVX - sence in kvadratki. Od centrale sem oddaljen 400m. Na T2 zagotavljajo, da je povezava dovolj dobra za 3 TV-je.
Zamenjal sem tudi Amino sprejemnik za Motorolo, in ni bilo kaj bolje.

Ne vem v čem je fora, ali ima T2 tako slabo sliko programov?
Ali je napaka pri tem LCD-ju...?

Kako je kaj s sliko pri Siolu. Je boljše kvalitet kot pri T-2?
Slika je na trenutke slabša kot na kabelski TV.
Za digitalno sliko so mi vsi zagotavljali, da bo veliko boljša kot analogna.

V čem bi lahko bil problem?
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Na SiolTV bo slika kvečjemu slabša, ker imajo več kompresije... T-2 pa mislim, da je sploh nima...
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Če gledam programe prek zemeljske antene so malenkost lepši (bolj žive barve), ni pa tako velike razlike. Kar gre prek satelita je pa super, sploh kakšni nemški programi v 16:9, ki je že skoraj na nivoju HD.
Mogoče se moraš malo poigrati z nastavitvami, mogoče celo kakšen efekt izklopit. LCD je kvaliteten, take probleme so imeli, tisti, ki so kupili kaj cenejšega.
 

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
Za TV mislim, da je dovolj OK.
T2 se ravno s tem hvali da ima boljšo sliko, ker nima kompresije slike.

Ma full ne vem kaj narediti ali prestopiti na Siol ali ostati na kablu in mogoče preiti na DVB-C
 

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Jaz imam T2 in televizor na katodno cev. Še nobena slika na LCD me ni prepričala. Vse so slabše kot na CRT zaslonu. S kvaliteto slike na T2 sem zelo zadovoljen, saj imam tudi satelitski sprejemnik - tudi digitalni tuner DVB-T mpeg4 ... Skratka, če primerjam kvaliteto T2 z drugimi viri lahko le rečem - ODLIČNO!
Če bi že menjal TV, bi vzel plazma zaslon, ki sem ga že tudi testiral tudi doma in je bila slika odlična.

Sicer ne razumem zakaj LCD slika ni OK, ko gledaš normalen TV program, a meni se zdi slika preko LCDja res obupno slaba. Če pa gor dajo kak demo DVD, je pa super.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik MaLiX pravi:
Za TV mislim, da je dovolj OK.
T2 se ravno s tem hvali da ima boljšo sliko, ker nima kompresije slike.

Ma full ne vem kaj narediti ali prestopiti na Siol ali ostati na kablu in mogoče preiti na DVB-C


No jaz sem testiral tri variante: Kabelsko v celju, digitalno kabelsko in pa siol. (sve vzporedno)

Ja razlika JE! Ampak zanemarljiva! Siol je najslabši, pri programih, kjer je prisotno hitro gibanje (kockasta slika). Tudi hdmi kabel ni prinesel razlike.

Na splošno je digitalna kabelska še najboljša, AMPAK razlika je malenkostna (mogoče kakšnih 5%).

Zaenkrat ostajam na navadnem kabelskem signalu (je pa res, da imam precej OK signal)!

Mogoče je pa krivo, da imam prepoceni televizijo
smile-1.gif
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
igraj se z nastavitvami, ce mene vprasas, probaj vse kar gre, pa kombiniraj. kaksna pa je slika, ko das not dvd??
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
MaLix: marsikaj je odvisno tudi od posameznega kanala. Večina slovenskih je precej slabih (zaenkrat), izjemno kvalitetni so nemški (recimo ORF1 ali ZDF, tudi Nat Geo Wild je v redu). Seveda pa pridejo te vrste TV naprav do izraza šele v kontekstu HDTV: vzami Motorolo 1910 za HDTV vsaj za kakšen teden, če ti linija nese (ali če si na optiki) in probaj tistih nekaj HD kanalov. Tisto je pa čisto druga dimenzija!
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.017
113
Tudi jaz imam Philipsa 37pfl7332 in ga imam priključenega na navadni kabelski analogni signal. No ne morem rečt da je slika katastrofalna. Seveda je na DVD-ju mnogo lepša slika.

Za informacijo ti naj povem kako imam nastavljen TV:

kontrast - 90
svetlost - 40
ostrina - 5 (mogoče včasih 4)
Pixel plus - ON
Digital natural motion - minimum
DNR - maksimum
Dinamični kontrast - minimum
Povdarjanje barv - srednje
Active control - ON
svetlobno tipalo - ON

Predvsem Activ control naj bo vklopljen, ker bistveno poleša sliko.

Drugače imamo na en kabel priklopljeni dve televiziji in tako posledično deljen signal. Ena TV je katodna in moja LCD. Če na mojem LCD nastavim razmerje 4:3 moram rečt da slika ni slabša kot na primerljivem katodnem TV. Seveda pa LCD-ji raztegnejo ali povečajo sliko in s tem tudi napake ter šume.
 
Nazadnje urejeno:

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Poizkusi zamenjati SCART kabel,lahko je slab,pa se z nastavitvami TV se poigraj
wink-1.gif

Vsak dan gledam T-2 TV na vsaj treh razlicnih televizorjih pri strankah,pa zrnatosti nisem zaznal.
Ne na staremu Gorenje,kjer so bile rolete spuscane,da se je sploh kaj videlo, niti na 50" plazmi.
Edino eden je dal prijavo,da slika postane motna
13.gif

Ko sva TV vklopila je imel ravno na XXX programu in sem mu mirno razlozil,da mu verjetno znoj s cela tece v oci
evil.gif
 

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
Ma sej mogoče imam prevelika pričakovanja glede slike sploh na LCD-ju.
Je povezava T2 preko HDMI kabla kaj boljša kot scart?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Citat:
Uporabnik MaLiX pravi:
Ma sej mogoče imam prevelika pričakovanja glede slike sploh na LCD-ju.
Je povezava T2 preko HDMI kabla kaj boljša kot scart?
Ne gledat posamezne točke v sliki. Anomalije ob hitrem gibanju zaradi kompresije so. Glej celotno sliko in uživaj v kanalih, ki jih drugi ponudniki nimajo. No tole slednje zadnje mesece velja za Siol
smile-1.gif
.
 

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
Saj se trudim, sam se ukvarjam z videom in grafiko in sem na vsak piksel zelo pozoren. Mogoče je to plod moje poklicne deformacije.

Drugače je pa zanimivo da je dopoldne slika zelo slaba – polno pikic. Zvečer pa je slika tako lepa da ne vem ali gledam skozi okno ali TV
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.017
113
to pomeni da je dopoldne večja obremenitev in s tem posledično večja kompresija, čeprav mi je to nekako nelogično.
Po navadi je zvečer več uporabnikov in bi takrat pričakoval manjšo prepustnost.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.017
113
To bodo pa oni najbolj vedeli.

Ampak je sigurno njihova krivda in ne od tvojega TV-ja.

Kako pa veš da nimajo kompresije? Sicer malo dvomim da nebi imeli kompresije. Recimo DVD ima kompresijo in nje njegov BW nekje od 4-8Mb/S. Če to pretvoriš v bite je to 8x več kot sem napisal. Potem če še dalje računam da je recimo kvaliteta polovico manjša kot na DVD-ju potem je ob isti kompresiji kot DVD, BW nekje minimum 16 MB. Kako bi bilo šele brez kompresije.

Mah to samo tako razmišljam. Ne me za jezik držat. Ne trdim da so moje trditve pravilne.
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Prosim ne kvasite preveč buč... vsak operater ima na IPTV kompresijo... je pa seveda različen kodek ali različna stopnja (mpeg2 6-20mbit/s, mpeg4 4-20mbit/s (slednje je že HD), ...). Malo za informacijo.. Nekompresiran PAL video bi zavzel nekaj čez 600Mbit/s pasovne širine.