SŽ prodaja vozovnic preko spleta

13. jul 2011
2.677
625
113
Nisem vedel, da imajo nadzorni sveti v SŽ samo enega člana.
No, medtem ko se kregamo kaj se da in česa ne ter kdo je "vaš" in kdo "naš", pa denar odteka - milijonček tukaj, milijonček tam.
Zakaj ni nobenemu mediju šlo v nos to, da je storitev internetne prodaje vozovnic SŽ vpeljal tako kasno? Zakaj 3,5 mio vreden projekt tako slabo deluje oz. je nedokončan?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
hehe... železnice so res en tak... taprav aparat za dnar prat.

Sicer pa vemo, da so te tavelke državne firme vse lepo politično razdeljene, tko da imajo naši in vaši lepe možnosti za pranje denarja.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
510
172
43
hehe... železnice so res en tak... taprav aparat za dnar prat.

Sicer pa vemo, da so te tavelke državne firme vse lepo politično razdeljene, tko da imajo naši in vaši lepe možnosti za pranje denarja.

...in da ko pridejo na oblast naši, vaši ne odletijo, ampak za njih ustvari nova delovna mesta, da niso preglasni...potem pa spet pridejo na oblast vaši, pa se vaja ponovi.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
mah dvomim da do tega sploh pride.

pač levi blok ima XYXX firme, desni XXYX (to so se že 91' zmenil) in se vsak v svojem bloku naseli in poseli svoje bližnje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ferdo

gasper

Zelenc'
4. jan 2019
22
1
3
Ne vozim se z vlakom, sem se pa imel priliko peljati iz LJ v Frankfurt. Najbolj zanimivo mi je bilo, ko smo šli nazaj, in so po zvočniku vedno govorili v dveh jezikih: nemškem in angleškem. Ko pa pridemo do Beljaka in se zamenjata kondukterja ali kar koli že sta, pa se oglašajo po zvočniku: po slovensko in po srbohrvaško. Esperanto, pač :)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.833
113
kartomate bodo dostavili v (2x podaljšanem) roku, potem bo pa naslednjih par let gor pisalo "prodaja kart bo navoljo v naslednjih dneh".

sicer pa tam enih 50-60 miljonov bi bilo čisto "realno" za en takle projekt, kaj menite?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.705
113
Če se ukvarjaš s tem, potem najbrž lahko oceniš. Jaz se ne in ne morem oceniti.
Če pa se ne ukvarjaš in pišeš neke bedarije, pa pač pišeš bedarije. Zakaj pa ne bi, saj je forum zato.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.833
113
če ti ne potegne, izmislil sem si eno za moje pojme močno prenapihnjeno cifro in resnica verjetno ne bo daleč od tega, ko bodo "naši" spet dobili posel
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.705
113
Ne, ne potegne mi, ker si za tak posel težko na palec izmisliš cifro, če se s tem ne ukvarjaš. Delati afero pred afero mi res ne potegne. Na železnici imaš kup neracionalnih stvari v teku in ni prav nobene potrebe, da si jih izmišljujemo v prihodnosti.
Je razpis, če ni nekih posebnih pogojev in fint, bo nekaj konkurence. Nihče pa ni dedek mraz, da bi delal pod ceno.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.833
113
No pri zadnjem projektu (naslovu teme) je šlo za popolno skropucalo za miljon in pol €, s tem, da mobilni del še vedno ne deluje ("mobilna aplikacija bo na voljo v naslednjih dneh").

Glede na to, da verjameš, da v razpisu ne bo fint in da bo nekaj konkurence, ti povem, da si ali velik naivnež ali pa vpleten. Konkurence ni, ker je med sabo dogovorjena na katere razpise se kdo javlja, da vsi brez preveč tekmovalnosti vlečejo maksimalne denarje. Poleg tega so vsi razpisi prilagojeni. Sem bil svoje čase dosti v tem pa mi je še zdaj slabo kaj se dogaja v naši državi.