Švica z okolico 2011

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
No pa je krajši trip po Švici in okolici za nama. Potekalo je nekako takole:

1.dan: Štart po službi iz Ljubljane, preko Kr.Gore, čez Korensko sedlo (ker prenvaljajo Karavanke in je bilo v povprečju čakalna doba 30-40min za izstop) v Achberg Essertsweiler (par km pred mestom Lindau ob Bodenskem jezeru), kjer sva prenočila v manjšem hotelu (64€).

2.dan: ogled mesta Lindau, nato pa po Nemški strani preko Friedrichshafna do Renskih slapov v Schaffhausnu, kasneje je sladil ogleda Züricha, Kitajskega parka in ZOO-ja. To noč sva prenočila pri znancih malo izven Züricha.

3.dan: Ogleda Basla, Berna in Luzerna, ob koncu dneva vožnja do vasice Hasle (cca. 30min iz Luzerna), kjer sva imela rezervirano sobo v hiši (82€).

4.dan: Vožnja preko manjšega prelaza Glaubenberg, po AC, skozi drugi najdaljši (verjetno najdaljši brezplačni) cestni tunel v Evropi – tunel Gotthard. V Luganu je sledil ogleda Mini Švice (podobno kot Minimundus v Avstriji) in tovarne/muzeja čokolade Alprose. Po ogledih pa v Italijo v Strese ob jezeru Magiore, kjer sva hotela na Boromejske otoke, ampak nama je vreme preprečil ogled, ker se je nenadoma pooblačilo. Tako sva si odšla malo naprej v Arono ogledat slavni kip San Carla Boromea. Prenočila sva v Hotelu v Varese (70€).

5.dan: Ogled Milana je začinil močan dež (in domačini na cesti), ampak sva si ga vseeno uspela nekako ogledati, nato pa še ogled Monze, kjer so imeli cel kup prireditev(predstavitve, maraton,…), tako, da sva z ogledom hitro Zaključila. Z lučko za gorivo sva se pripeljala na Fernetiče, ter ponosno natankala »ugoden« bencin.

Vtisti so super, res je vredna ogleda in zagotovo jo še kdaj obiščeva + še kakšen višji prelaz.

Prevoženo (s štartom in ciljem v Lj.) natanko 2120km, poraba 5,7l/100km bencina (po cenah 1,29 pri nas, 1,52 v Švici in 1,60 v Italiji)

Cestnine (vinjete,tuneli..): ~90€
Parkirnine,vstopnine: ~120€
Prenočitve: 216€ (vse nočitve so bile z zajtrkom in parkiriščem)
Gorivo: ~185€

Sedaj pa nekaj slik:

Prvi sončni zahod pričakala na Nemški AC, malo naprej od Munchna

slavna vrata na Bodenskem jezeru v Lindavu





Renski slapovi - najširši slapovi v Evropi (150m)


Turisti ne poznajo meja

Kitajski park v Zürichu



Zürich



Zürich ZOO




Basel



Bern


Zaščitni znak Berna

Luzern




Pot preko Glaubenberga


Tretji najdaljši cestni tunel na svetu (brezplačen! - razen CH vinjeta)


Mini Švica - Lugano



Pred muzejom čokolade Alprose

Strese (v ozadju en izmed Boromejskih otokov)

Spomenik San Carla Boromea

Milanska katedrala:


Malo dogajanja iz Monze




LP Andrej
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Super. Po teh koncih še nisem hodil, so pa definitivno za pogledat.

Sem se pa nasmejal ob tejle fotki:


Letos sem med zadnjim dopustom v Monte Sant' Angelu videl enega tipa, ki je fotkal z iPadom. Moderno gor ali dol, zadeva enostavno smešno izgleda. Kot da bi v časih vse hujše miniaturizacije slikal z eno "dilo".
hysterical-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Enako videno vceraj na trajektu iz Korzike. Ena motoristka drzala ipad in slikala, pa nek čeh enako. Smešno za popizdit
smile-1.gif


Lustne fotke...s cim jih obdelujes? PS,picasa?
LP
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Prva, vlak, tiste iz živalskega vrta in prvi dve iz kitajskega parka sem dal mal čez PS, ostale so direktno iz aparata (v sončnem vremenu sem imel poli filter gor).

Ponavadi se mi jih po takšnih izletih ne da obdelovati, zaradi številčnosti le teh
smile-1.gif


Sedaj pa z mislimi na naslednji trip
smile-1.gif


lp