Praga-Berlin-Dresden, november 2011

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Evo trip preko Češke do Berlina je za nama.

Pot je potekala preko Gradca in Linza do prvega cilja, Čeških Budejovic, naprej do Hluboke na Vltavi z ogledom dvorca, popoldne pa vožnja do Prage in večerni ogled mesta.

Drugi dan je najprej sledil ogled Hradčanov oz. praškega gradu popoldne pa ponovno potepanje po starem delu mesta.

Tretji dan sva se odpravila do Berlina, kjer je bil v planu ogled zapuščenega zabaviščnega parka na obrobju mesta. Za zapuščene stvari sem opazil da sem vsaj leto oz. dve prepozen, saj je večina že zagrajena oz. ograjena in označena s trakovi in tablami "prepovedan prehod", žal. V Berlinu sva se bolj posvetila vzhodnemu delu, katerega sva tudi kar nekaj prehodila in pregledala.

Četrti dan sva se zapeljala preko Potsdama do že prej omenjenih zapuščenih sanatorijev v Bellitzu. Hospitalizacijski kompleks je bil zgrajen leta 1898 in je zajemal približno 60 stavb. S prvo svetovno vojno je kompleks postal vojaška bolnišnica, v kateri se je zdravil tudi A. Hitler. Kraj je dobesedno srhljiv, toliko zapuščenih objektov na enem mestu, ki domišliji ne pustijo počivati. Ker so vsi objekti zaprti in zaklenjeni, sva izkoristila odprta vrata ograje in se na hitro sprehodila okoli parih bivših sanatorijev. Ko sem potem v avtu nastavljal navigacijo, je prišel starejši gospod in prej omenjena vrata ograje zaklenil s ketno in ključavnico. Še dobro, da sva bila hitro nazaj pri avtu
smile-1.gif
Sledila je bolj prijetna stvar, vožnja do Dresdna in ogled mesta podnevi in v večernih urah, sprehod čez božične sejme, ki jih tu res ne zmanjka.

Zadnji dan sva skočila na ogled ZOO-ja, ki je en starejših v Evropi, sva bila pa nekoliko prezgodnja, da bi bile že vse živali pokonci. Za konec pa še skok v trgovski center Altmarkt v Dresdnu nato pa vožnja mimo Münchna domov.
grin1.gif


Prevoženih 2220km s porabo 6,4l/100km. Na Češkem sem naredil napako, ko sem na bencinski na AC plačal z € in namesto cca 1,45€/l (35 čeških kron), plačal 1,6€/l, ups nisem prej razmišljal o kakšnem čudnem menjalnem tečaju . Tankat sem šel pa z namenom, da tankam po 10centov na liter ceneje kot bi v Nemčiji
aplauz.gif


Stroški: gorivo cca. 190€, hoteli 200€

Prvi postanek na Češkem:



Češke Buejovice:


Dvorec Hluboka na Vltavi:

Ko sva se v Pragi razpakirala in avto parkirala v garažo hotela, sva se opdravila na potep po mestu:






Praški grad:





Zlata ulička na praškem gradu:

Slikanje z iPadi v porastu 




Proti Berlinu:


Zapuščen zabaviščni park v Berlinu:



Spomenik žrtvam holokavsta:


Berlinski zid:






Brandenburška vrata:

Parlament:


Območje sanatorijev v Beelitzu:



Dresden:











LP
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ufa super fotke. Sploh te vecerno/nocne se mi dopadejo! Pa vidim da te tile "iPad fotografi" zasledujejo
smile-1.gif

Kaj hotele si vnaprej rezerviral ali sta sel na slepo? Ker 200€ za 4 noci ni drago.

LP
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Ja tehle iPad fotografov je res vedno več
smile-1.gif


Hotele sem vnaprej rezerviral (kot vedno) preko booking.com (razen hotel v Pragi sem rezerviral preko njihove spletne, ker je bil v ceno vključen zajtr,k na bookingu pa bi moral doplačati 5€ osebo/dan za zajtrk). So pa nasploh nočitve v Pragi dokaj ugodne, za 2 noči z zajtrkom in garažo pod hotelom sva dala 85€ (od tega je 20€ stala garaža za avto), hotel pa par min od postaje tramvaja, ki te v 10min pripelje do starega dela mesta. V Berlinu je prišla nočitev ~45€ s parkingom na ograjenem parkirišču ob hotelu, v Dresdnu pa so bile cene malo dražje, a še vseeno sem 5min od starega dela mesta dobil hotel za ~70€. Moram pa povedat, da so bili prav vsi trije hotelu zelo solidno opremljeni, z brezplačnim wi-fi v sobi.

lp
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Spala sva tukaj http://www.hotelinos.com/

Par minut oddaljen od tramvaja (postaja Podloska vodarna) ki te v slabih 10min pripelje do Karlovega mostu. Mi2 sva bila zelo zadovoljna, sploh mi je bilo super, da je bil avto (za 10€ na dan) parkiran v garaži pod hotelom.

Okolica hotela ni ravno presežek, ampak ok, pri nama je ponavadu tako, da zjutraj greva in popoldne/proti večeru prideva.

Šibata za 1.maj?

lp
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
@paci
Hvala. Na zalost ze vse bookirano, ampak tudi malo prevec oddaljeno od Prage. Sem pa na booking.com nsel sedaj kar nekaj hotelov in ni hudic, da enega tudi rezerviramo.

Se 1x hvala vsem
LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Hvala. Sem ze rezevriral za 50€ sobo v hotelu U Martina. Ocene na booking so OK, kar pa sploh nima veze, ker bom itak samo spal tam, zjutraj pofroštkal in šel
smile-1.gif


LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ali ve kdo za kako tehnicno trgovino v Pragi? Se splaca gor tehniko kupovat? Za tablice in foto opremo me zanima.

LP