Tirolska z okolico 2011

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Ker je bilo premalo časa, da bi s punco izpeljala turo po Provansi sva se odločila, da se podava na štiridnevno pot po Tirolski. Preko bookinga sva rezervirala apartma v vasici Pertisau ob jezeru Achen za zelo ugodnih 90€ za 3 noči (kuhinja v aprtmaju). Nekaj znamenitosti je zaradi zgodnjega termina padlo v vodo, ker so bile še zaprte dlje kot do 1.maja (jezovi nad Kaprunom, Sylvretta prelaz nad Galturom).

Pot je potekala nekako tako:

1.dan: Ljubljana-Lienz-slapovi Krimml-Gerlos-Pertisau
2.dan: Pertisau-Innsbruck-Galtur-Pertisau
3.dan: Pertisau-Achenkirch-Garmisch Partenkirchen-Ebensee-Innsbruck (grad Ambers)-Wattens-Pertisau
4.dan: Pertisau-Kitzbuhel-Kaprun-Maltatal-Ljubljana





























































gora s katere se je leta 1999 sprožil usodni plaz




































v ozadju jez nad Kaprunom, nažalost še zaprt












Prevozila sva 1450km s porabo 5,6l/100km bencina.

LP
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Hahaha mam par identicnih fotk s Krimmla
smile-1.gif


LP
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Imam nikon d90 ja, zaenkrat pa samo kit-a 18-105 in 50 1.8 (vendar ga na izletu nisem uporabljal). Že nekaj časa razmišljam da bi kupil še nikkor 70-300, pa se še nisem opogumil in kupil, ker vedno pomislim kaj pa če bi mogoče kaj bolj popotniško univerzalnega =/ Kakšna je tvoja oprema na d90 ?

lp
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Imam enako d90 z 16-85 in 70-300, ki pa ga skoraj ne uporabljam. Sem ze razmisljal da bi prodal in nbavil 18-200...en tak popotniski objektiv, ker ne maram menjat objektivov. Pa me je tudi to minilo, tako da me zdaj muči kak fish-eye objektiv za 360°panorame...sam tile so pa dragi.

Kaj tele zadnje fotke so s Kapruna?

LP
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Zadnje slike so iz Maltatala. V Kaprunu sva se pripeljala do točke, kjer se začne pot z avtobusom na Kaprunske jezove, pa so bili žal še zaprti (nekje v sredini maja naj bi se odprlo), tako je padla odločitev, da greva do Maltatala.

Potem pa podobno razmišljava glede objektivov, le da sem jaz pred časom na "fisha" mislil, pa opustil to. Poglej za samyang 8mm, po testih in mnenjih (Slo. in tujina) naj bi bil zelo soliden. Na koliko bi ocenil 70-300 ob morebitni prodaji
smile-1.gif
?

malo off pa vseeno

LP
smile-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Sem bral ja za te samyange, so mi pa predlagali tudi sigmo 8mm. Ma ce bi prodajal 70-300 pol bi moral nabavit se en tele objektiv, ker 16-85 je vcasih zelo prekratek. Tako da, to ne pride v postev. Ce pa bom kdaj prodajal, te ze "pocukam" za rokav
smile-1.gif


Drugac pa so lepe fotke, tale Maltal vidim da bo treba obiskat...mogoce kak vikend v juniju/juliju.

LP
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Maltatal je za moje pojme primeren tudi za enodnevni izlet, sploh, če se gre ob lepem vremenu, da se še po vrhu lahko sprehodiš ob zajezenem jezeru.

Pri samyangu je tisti največji plus cena (skoraj 4x cenejši od sigme), kvaliteta po prebranem naj bi bila pa tudi solidna. Glede "tele" pa le pocukaj, če še ne bom nič imel
smile-1.gif


lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Maltal se kombinira z Nockalmstrasse, enodnevna tura, sploh z avtom, ni noben problem.



fajn izlet, pa še vstopnina je cenejša če greš oboje gledat če se ne motim
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Evo, sem ravno hotu odpreti temo, če je bil že kdo na Achenseeju.
smile-1.gif


22. greva s punco za 1 teden isto v Pertisau. Mi lahko priporočiš kakšno fajno peš ali gorsko kolesarsko turco? Pa kakšno fajn gostilno, seveda.
wink-1.gif

Kako je kaj s plažo okoli Achenseeja? Vidva predvidevam, da se nista kopala glede na datum.

Za gor bom verjetno izbral isto pot, kot sta jo vidva. Kaj pa za nazaj? Je boljša ta čez Kitzbuhel, ali mogoče kje čez Dolomite? Najraje ne po avtocesti.

Mater, škoda da na nobenem od teh starejših potopisov ne delajo več slike.

lp