Svetovni prvak v invalidskem parkiranju

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.127
113
zaj si pra predstavljajte v praksi kak bi to zgledalo ko greš rikverc parkirat. oni trije živčni zadaj se ti pa na rit nabijejo. nimaš osnovnih pogojev za tako parkiranje.
Že bočno marsikje komaj izvedeš ker se vedno en živčn najde ki ti ne pusti dihat
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tukaj pravijo drugače ;) Ko greš iz parkinga voziš vzratno in ne parkiraš, da bi vklopil samo en blinker.
Moja napaka očitno. Se spomnim, da je bilo točno o tem govora v povezavi z avtomatičnim vklopom vseh smernikov, ko daš v rikverc - češ da ni potrebe ker je itak ukinjeno - mogoče pa so govorili za "nerazviti" severo-zahod EU.
Dejansko, zakaj je treba dvakrat signalizirat, da pelješ vzvratno - bela vzvratna luč + smerniki? Kdor je bukov itak nič ne vidi.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.266
113
Bela vzvratna luč ni POTREBNA/OBVEZNA.
4x žmigavci pa izhajajo iz zakona o rumenu utripajoči luči - nevarnost, ovira na cesti, traktor.... Vključiš jih, ko ostale voznike opozarjaš na nevarnost - zadnji v koloni, ovira pred teboj.... Vzvratno vožnja je IZREDNO nevarna. Za vse!
Sam jih uporabljan v 99%. Kaj niste bolj pozorni na/med vožnjo. če je pred vami vozilo z prižganimi smernimi utrupalkami?
Ne? No potem pa le vozite za menoj :)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj imajo ČISTO VSI avti belo vzvratno luč v standardni opremi, avtomatičnega vklopa 4 utripalk ko daš v vzvratno pa noben (vsaj ne da bi jaz vedel za serijsko funkcijo)?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.266
113
Ne, ne! Bela luč NI obvezna. Dobil 3 homologacijo v slo, pred golfom in mercedesom.
Glede utripalk. Ali ni to obvezno pri gospodarskih vozilih? Poleg zvočnega signala?
Še dva paradoxa. Notranje ogledalo jo obvezno, tudi v avtodomih. In pa zunanje vzvratno ogledalo je mus samo levo/voznikovo. Desno ni mus!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne, ne! Bela luč NI obvezna. Dobil 3 homologacijo v slo, pred golfom in mercedesom.
Glede utripalk. Ali ni to obvezno pri gospodarskih vozilih? Poleg zvočnega signala?
Še dva paradoxa. Notranje ogledalo jo obvezno, tudi v avtodomih. In pa zunanje vzvratno ogledalo je mus samo levo/voznikovo. Desno ni mus!
A: nisem trdil, da je obvezna, jo pa imajo SERIJSKO VSA vozila, ki jih jaz poznam.
B: utripalke so pri vzvratni vožnji obvezne za vsa motorna vozila - tako piše v tistem členu, zvočni signal (biper) JE OBVEZEN za vsa tovorna vozila, ki nimajo pogleda naravnost-nazaj (nimajo pogleda skozi vozilo ali nimajo kamere za vzvratno vožnjo).
C: notranje ogledalo NI obvezno v avtodomih (jaz ga nimam, homologiran nov avtodom letos), bi pa moral verjetno imet ob homologaciji kamero za vzvratno vožnjo (nisem še imel), biperja ne rabim.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A veste, zakaj imajo vsa vozila zadaj belo luc? .... da sploh kaj vids ponoci, ko gres rikverc....
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
A veste, zakaj imajo vsa vozila zadaj belo luc? .... da sploh kaj vids ponoci, ko gres rikverc....
Če bi to bil namen teh luči, potem bi vsi avti imeli luč, ki je dejansko uporabna in vidna. Ne pa pri več kot polovici avtov sploh ne opaziš v temi, da se je še ta bela luč dodatno vklopla. :)
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
V vsakem primeru, moraš it v rikverc, če parkiraš postrani...je pa lažje v rikverc parkirat, kot se pa rikverc vključit, se pravi, da je lažje parkirat rikverc in speljati naravnost, kot parkirati v naravnost in speljati v rikverc...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Matr no komplicirate, vsak dan v centru MB več takih primerov ko se parkira naprej in se potem vzvratno vključiš nazaj v promet - recimo cel Trg generala Maistra. Pač počasi ven lezeš in čakaš da se nekdo ustavi ter te spusti, ker itak vsak tretji išče fraj parking.
Kombi brez stekel pa je kot avtodom, ja malo tricki ampak če lezeš počasi še nisem srečal idiota, ki bi se namerno zakantal vate.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.471
858
113
Ko se ženski ne da bočno parkirati.....
bocno.jpg
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.245
5.808
113
pri taščici
Vem za enega paraplegika ki si ga je omislil.
Vendar ne vem kako bi šel v shoping z njim (kam je dal voziček) .
On je pač vedno imel start in cilj na istem mestu.