Svetovni prvak v invalidskem parkiranju

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Zadnjič sem srečal svetovnega prvaka v tem. Sredi mesta je v "peš coni" naredil celo sceno, ker je nekdo z dostavnikom peljal 6 km/h in je hotel mimo njega, ki je nalašč hodil po sredini ceste. No, čez 10 minut sem 500 metrov stran videl njegov avto parkiran na prostoru za invalide (poznam tipa in avto, ker imava otroke v istem vrtcu). Pacient prve klase, druge opozarja na dolžnosti in zase terja pravice.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik asteliks pravi:
Problem pri nas je, da vedno vidimo napake drugih, svojih pa ne . Malo več tolerance in strpnosti, pa bo šlo.

Dokler model kofetka in ima avto na invalidih, pločniku, prehodu za pešce, križišču, na cesti
ali kjer je z znaki prepovedano, je NIČELNA toleranca!
10.gif


Kakšna strpnost? Dokler bo takšno razmišljanje kot je tvoje, bomo še naslednjih 5 generacij slabši kot balkanci!
stupid-1.gif


Povej, si upaš v Avstriji parkirat na invalidu, pločniku? Voziš v Avstriji prehitro pa čeprav so milejše kazni?
rolleyes-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Prosim? Kakšna "napaka" neki - takšno parkiranje je klasično j.ebivetrstvo in neupoštevanje pravil.
In to naj bi po tvoje zaslužilo toleranco in razumevanje?
17758-icon_confused.gif


No - pri meni to ne špila.

Sem pa precej toleranten in strpen do napak drugih in ne izsiljujem z mojo prednostjo in mojim prav. In s tem poskušam pomagati popraviti napako in omiliti nastalo situacijo/nevarnost in posledično tudi škodo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Kaj dafak ti mora res delat v glavi, da takole parkiraš? Kere fore no...
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Pred našo firmo bi lahko vsak teden vsaj enkrat posnel kako cvetko.
Npr. danes sem moral it med dvema avtomobiloma tako, da sem bil na desni 1cm špegu na špegu, na levi sem šel pa mal na pamet in upal da bo vsaj še enih 5cm, za drugič bi lahko odprl okno in probal stegnit glavo. To ali pa da čakaš bolnika da pride po možnosti šele ob 17-ih.
Vse to samo zato, ker se kekcu ne da sprehodit dodatni dve minuti, ker imamo še eno parkirišče 200m stran. Saj sam bi se sprehodil, ampak kar opažam popoldne, tudi tam ni dosti bolje.

Pa ena mi dostikrat parkira na razdalji 20cm od avta, kako se zbaše ven ne vem, ker ni ravno suha. Kako šele pridejo ven in not tisti, ki imajo manj kot 10cm, mi pa sploh ni jasno, je možno da se zbašejo iz desne strani not? Potem zadnjič je pa pustila na moji levi skoraj meter prostora.
Sam pustim pač tolk, da lahko odprem vrata do prve stopnje in da je še enih 5cm fore. Edino če grem vmes med dva avta, gledam da je vsaj tolk prostora, da moram mal pred prvo stopnjo pridržat z roko, pa seveda gledam da bo imel tisti na desni vsaj tolk prostora. Ne vem komu na čast bi se moral vsak dan matrat in držat roko med vrati da ne zadanem v sosednji avto.
Za spredaj, če delam novo vrsto (makadamsko parkirišče brez začrtanih boksev), sem pa ugotovil da je idealno, če poravnaš spodnji del vetrobrobranskega stekla s spodnjim delom (gumami) avta pred sabo.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Makadamski parkingi znajo biti biseri...po trije, štiri en za drugim. Seveda med njimi nobenega prostora za umik. So parkirani kot avti v Luki.
In kadar je tesno ,jaz poskušam parkirati desna boka skupaj. Torej en avto naprej drugi rikverc. Tako lahko desna boka priblizas do ogledal, na levi pa si rezerviras prostor za odpiranje vrat. Pa upaš, da se v času parkiranja ne najde bedak ki ti zaparkira se moja leva vrata.
Osebno precej težko hodim v avto pri priprtih vratih. Malo kg, predvsem pa moja trda kolena.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
In kadar je tesno ,jaz poskušam parkirati desna boka skupaj. Torej en avto naprej drugi rikverc. Tako lahko desna boka priblizas do ogledal, na levi pa si rezerviras prostor za odpiranje vrat. Pa upaš, da se v času parkiranja ne najde bedak ki ti zaparkira se moja leva vrata.

Tole, tole je top
zmaga.gif
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Misliš na tole?


65. člen

(ustavitev in parkiranje)

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:
.
.
.
10. na delu ceste, kjer bi bil prost prehod med ustavljenim oziroma parkiranim vozilom in neprekinjeno ločilno črto ali usmerjevalnim poljem na vozišču ali nasprotnim robom vozišča ali kakšno drugo oviro na cesti širok manj kot 3 m;
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Misliš na tole?


65. člen

(ustavitev in parkiranje)

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:
.
.
.
10. na delu ceste, kjer bi bil prost prehod med ustavljenim oziroma parkiranim vozilom in neprekinjeno ločilno črto ali usmerjevalnim poljem na vozišču ali nasprotnim robom vozišča ali kakšno drugo oviro na cesti širok manj kot 3 m;

Jst bi pogledal tega:


65. člen
(ustavitev in parkiranje)

(3) Če so parkirna mesta označena s predpisanimi označbami na vozišču ali na drugi prometni površini, je dovoljena ustavitev ali parkiranje le v skladu s temi označbami.

Bi?
17758-icon_confused.gif
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
to so dal zanč tut enmu starejšmu atu pred leclercom. tm je parkiral zato, ker so ga neki operiral in se opera na berglo, avto pa lahko voz bp. nalepke pa nima oz ne more met. a to je pol ok? nej se ta zalega inkasantska raj pobere nekam
grims-1.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Takih je pomojem 1% btw, sicer pa, pravila so jasna, zakaj jokati potem?. Jest tud nimam dovolj denarja, pa si ga zato ne postrežem, pa čeprav ga vidim vsak dan na šihtu cele gore.
 
Nazadnje urejeno: