Svetovni prvak v invalidskem parkiranju

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Pri nas, pri obiju, je tudi cca 10, 15 parkirnih mest za invalide...ne vem če sem kdaj videl, več kot 2 invalida gor.

Eni malo pretiravajo s tem se mi zdi.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Pri nas, pri obiju, je tudi cca 10, 15 parkirnih mest za invalide...ne vem če sem kdaj videl, več kot 2 invalida gor.

Eni malo pretiravajo s tem se mi zdi.

Koliko mest bo za invalide je določeno po zakonu. Št. mest je odvisno od ostalih, navadnih parkirnih prostorov. Nek določen % je, kakšen točno pa ne vem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Aja...no..saj tudi v europarku v MB jih je polno pa vse povečini prazno. Mislim, da edini, ki parkirajo tam, so takšni iz te teme, samih invalidov je presenetljivo malo.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik model1a pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

Saj ravno o občutkih do sočloveka govorim. A je res treba nekoga zaradi nekega nepomembnega prekrška ki sploh ne vpliva na prometno varnost spravit ob par mesečnih plač, njihovo družino pa v bedo in lakoto?
Ja če se hočeš nad nekom izživljat, boš pri vsakem lahko našel kak greh, in ga uporabil kot vzrok oz opravičilo za kaznovanje, bolje rečeno za služenje denarja za proračun.

Torej so zate vsi taki možganski invalidi z raznimi Porche-ji, BMW-ji X5, X6, Audiji, novimi passati itd samo ljudje na robu preživetja?????
13.gif


Če kaznovanju takih osebkov rečeš filanje proračuna tudi prav... Vsak ima možnost parkirati na navadnem parkirnem mestu. Res pa je, da to ne bo pred vhodom! Zakon je jasen! Čut za moralo (razen pri tebi in prej poslikanih primerkih) pa tudi pri ostalih normalno funkcionira. Ker če si de...il boš pač de...ilno plačeval!
A misliš da invalidi nimajo Porschejev, ferarijev, audijev, BMW-jev..... Haha. Maj nazaj pobrskaj, s kakim veseljem je pred časom tu nekdo odprl podobno temo kot je ta, ker je nekdo z res hudim avtom parkiral na invalidskem. In ste veselo pljuvali si izmišljali nove kazni in kaj bi mu delali, dokler vam ni nekdo napisal, da ima model doma še ferarija, pa invalidska kola tudi. Pa grem stavit, da te teme in one izpred cajta nebi bilo, če bi tam parkiral clio, tako kot danes zjutraj pred našo trgovino. (pa ni imel karte na vidnem mestu).
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik model1a pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

Saj ravno o občutkih do sočloveka govorim. A je res treba nekoga zaradi nekega nepomembnega prekrška ki sploh ne vpliva na prometno varnost spravit ob par mesečnih plač, njihovo družino pa v bedo in lakoto?
Ja če se hočeš nad nekom izživljat, boš pri vsakem lahko našel kak greh, in ga uporabil kot vzrok oz opravičilo za kaznovanje, bolje rečeno za služenje denarja za proračun.

Torej so zate vsi taki možganski invalidi z raznimi Porche-ji, BMW-ji X5, X6, Audiji, novimi passati itd samo ljudje na robu preživetja?????
13.gif


Če kaznovanju takih osebkov rečeš filanje proračuna tudi prav... Vsak ima možnost parkirati na navadnem parkirnem mestu. Res pa je, da to ne bo pred vhodom! Zakon je jasen! Čut za moralo (razen pri tebi in prej poslikanih primerkih) pa tudi pri ostalih normalno funkcionira. Ker če si de...il boš pač de...ilno plačeval!
A misliš da invalidi nimajo Porschejev, ferarijev, audijev, BMW-jev..... Haha. Maj nazaj pobrskaj, s kakim veseljem je pred časom tu nekdo odprl podobno temo kot je ta, ker je nekdo z res hudim avtom parkiral na invalidskem. In ste veselo pljuvali si izmišljali nove kazni in kaj bi mu delali, dokler vam ni nekdo napisal, da ima model doma še ferarija, pa invalidska kola tudi. Pa grem stavit, da te teme in one izpred cajta nebi bilo, če bi tam parkiral clio, tako kot danes zjutraj pred našo trgovino. (pa ni imel karte na vidnem mestu).

Karta mora biti na vidnem mestu...če ni mislim da ti lahko dajo kazen. Tako kot ti lahko dajo kazen, tam, kjer moraš npr. pustiti uro, kdaj si parkiral (če je npr. omejen čas parkiranja - 1h). Če tista ura, kdaj si prišel ni na vidnem mestu, potem ti lahko dajo kazen in isto je tukaj.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Damn si retard. Ko boš doumel, kaj sem ti sporočal in ko boš sposoben na kak post argumentirat, potem se pa le oglašaj...

Drugače pa sem ti prav odebelil, kaj me je zmotilo, ampak ti kot ponavadi "spregledaš" kaj ti hoče nekdo povedat in goniš svoje....

LP
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik model1a pravi:
Damn si retard. Ko boš doumel, kaj sem ti sporočal in ko boš sposoben na kak post argumentirat, potem se pa le oglašaj...

Drugače pa sem ti prav odebelil, kaj me je zmotilo, ampak ti kot ponavadi "spregledaš" kaj ti hoče nekdo povedat in goniš svoje....

LP
Aha zdej sm ponovno pogledal, kaj si odebelil. Ja sej pravim, tebe očitno bolj dobri avti tiščijo, ki si jih nekateri privoščijo, kot pa skrb za invalide.
Zato omenjaš samo tiste s porscheji, BMW-ji.... tistih ki tam na invalidskih parkirajo s clioti in drugimi cenenimi kripami, ki bi jih takšne kazni kot predlaga Rocky in nekateri drugi tu, bi njihove družine spravile na rob preživetja. Kazen za nepravilno parkiranje, ki ne ogroža nikogar in ki presega trikratnik povprečne plače, kot je predlagal Rocky niso nič drugega kot sadistično izživljanje nad soljudmi.
Danes lahko beremo: dijaka izpisali iz šole, ker starši nimajo za šolski avtobus.

Če pa si mislil kaznovat samo tiste, ki imajo dobre avtomobile, tistih s slabimi pa ne, potem je še bolj jasno kaj te žuli. To je potem kazen zato, ker si je dec privoščil boljše avto od tebe.


Ne vem kako je sedaj, ampak pred leti so imeli invalidi precejšnje davčne ugodnosti pri nakupih avtomobilov, pa so si nekateri lahko privoščili dobre makine.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Aha zdej sm ponovno pogledal, kaj si odebelil. Ja sej pravim, tebe očitno bolj dobri avti tiščijo, ki si jih nekateri privoščijo, kot pa skrb za invalide.
Zato omenjaš samo tiste s porscheji, BMW-ji.... tistih ki tam na invalidskih parkirajo s clioti in drugimi cenenimi kripami, ki bi jih takšne kazni kot predlaga Rocky in nekateri drugi tu, bi njihove družine spravile na rob preživetja.
Vrag je pa v tem, da jaz na tovrstnih rezerviranih parkiriščih vidim le take bebote, kot se tukaj omenjajo...
Če pa tiči tvoje sorte parkirajo na tovrstnih parkirnih mestih tudi s clioti, pa ni in ne sme bit to težava njihove denarnice, ampak glave.

Evo, še en moj današnji primer (slikano z mobilcem). Mhm, katera znamka je že to?
Pa ni imel nikakršne oznake, da gre za invalidno osebo... Bo moral prej k psihiatru.

 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

Aha zdej sm ponovno pogledal, kaj si odebelil. Ja sej pravim, tebe očitno bolj dobri avti tiščijo, ki si jih nekateri privoščijo, kot pa skrb za invalide.
Zato omenjaš samo tiste s porscheji, BMW-ji.... tistih ki tam na invalidskih parkirajo s clioti in drugimi cenenimi kripami, ki bi jih takšne kazni kot predlaga Rocky in nekateri drugi tu, bi njihove družine spravile na rob preživetja. Kazen za nepravilno parkiranje, ki ne ogroža nikogar in ki presega trikratnik povprečne plače, kot je predlagal Rocky niso nič drugega kot sadistično izživljanje nad soljudmi.
Danes lahko beremo: dijaka izpisali iz šole, ker starši nimajo za šolski avtobus.

Če pa si mislil kaznovat samo tiste, ki imajo dobre avtomobile, tistih s slabimi pa ne, potem je še bolj jasno kaj te žuli. To je potem kazen zato, ker si je dec privoščil boljše avto od tebe.


Ne vem kako je sedaj, ampak pred leti so imeli invalidi precejšnje davčne ugodnosti pri nakupih avtomobilov, pa so si nekateri lahko privoščili dobre makine.

Mal mešaš vzrok in posledico. Še enkrat, samo ti nisi razumel, da je bila številka samo prispodoba za nemoralno početje mentalnih invalidov.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
562258313436657054316061.jpg


ta sicer ni parkiral na invalidskem mestu, če bo tako nadaljeval pa bo sigurno postal kandidat za parkiranje na mestu za invalide. In to čisto opravičeno z nalepko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

Ne vem kako je sedaj, ampak pred leti so imeli invalidi precejšnje davčne ugodnosti pri nakupih avtomobilov, pa so si nekateri lahko privoščili dobre makine.
vrzi se pod vlak. Če boš imel srečo boš lahko tudi ti uveljavljal te ugodnosti, če je ne boš imel, bomo imeli mi srečo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Ampak če je nekdo mentalni invalid, mu ne bi rad pomagal, tako kot pomagaš fizičnim invalidom? Saj so obojni za nekaj prikrajšeni, sami enim nekam manjka v glavi, pa ni tako vidno.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
hmmm zanimivo mi je predvsem stališče enga v tej temi: da zakaj bogega reveža, ki je parkiral na invalidskem prostoru kaznovati za več kot nekoga, ki je drugje parkiral narobe...

je pa očitno, da le 1 v tej temi ne loči nekaj: invalidski prostori so nekaj posebnega, nemenjeno le določenim. če smo jih že ločili, potem je tudi pravlino, da se loči kazni in tiste, ki do njih niso upravičeni kaznuje vsaj x3 normalnim kaznim. se celo strinjam, da je kazen npr. 2k previsoka. ampak le, če se zagotovi cca 1000 oseb, ki bodo dnevno talale kazni vsakemu, ki parkira na tak prostor brez ustrezne nalepke. takoj podprem zaposlitev 1000 oseb, ki bi bile stalno na določenih točkah in bi vsako uro v dnevu pisale kazni samo za nepravilno parkiranje na invalidskih mestih. + v državni blagajni zagotovljen!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.407
9.158
113
KSZ..

na prvo sliko v temi (ker sem danes pogledal tablico)

voznica in lastnica passata je ena teta, poznam na videz, pa ni čudno da tam parkira, ker se tako tudi obnaša (kot da je vse njihovo) ..kvazi privatniki.press. (ni invalid vsaj fizični ne)
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

Aha zdej sm ponovno pogledal, kaj si odebelil. Ja sej pravim, tebe očitno bolj dobri avti tiščijo, ki si jih nekateri privoščijo, kot pa skrb za invalide.
Zato omenjaš samo tiste s porscheji, BMW-ji.... tistih ki tam na invalidskih parkirajo s clioti in drugimi cenenimi kripami, ki bi jih takšne kazni kot predlaga Rocky in nekateri drugi tu, bi njihove družine spravile na rob preživetja. Kazen za nepravilno parkiranje, ki ne ogroža nikogar in ki presega trikratnik povprečne plače, kot je predlagal Rocky niso nič drugega kot sadistično izživljanje nad soljudmi.
Danes lahko beremo: dijaka izpisali iz šole, ker starši nimajo za šolski avtobus.

Če pa si mislil kaznovat samo tiste, ki imajo dobre avtomobile, tistih s slabimi pa ne, potem je še bolj jasno kaj te žuli. To je potem kazen zato, ker si je dec privoščil boljše avto od tebe.


Ne vem kako je sedaj, ampak pred leti so imeli invalidi precejšnje davčne ugodnosti pri nakupih avtomobilov, pa so si nekateri lahko privoščili dobre makine.

Nič ne skrbi, mene taki čisto nič ne tiščijo (mam tudi sam avto za 24K EUR, pa ni pogojev da parkiram na invalidih), samo tebi kot ponavadi ni jasno, da se na invalidih, -če to nisi NE SME PARKIRAT! In ko boš enkrat takega opazoval, kako ma probleme že na parkirišču za invalide it ven in not iz avta ti bo mogoče vžgal, da to le ni tako nedolžen prekršek, kot se tebi dozdeva. (Sicer je pa zate itak vse lažji prekršek) P če so vsa mesta za invalide prosta pa kaj potem. Kaj pa če se ravno tedaj, ko boš ti tam parkiral pripelje toliko takih, ki tak prostor potrebujejo? Tebi to itak ni pomembno.... Še vedno vstrajam, da sem pravilno napisal, kaj si.....Samo za take žal ne dajejo kartic za invalide....

LP
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
hmmm zanimivo mi je predvsem stališče enga v tej temi: da zakaj bogega reveža, ki je parkiral na invalidskem prostoru kaznovati za več kot nekoga, ki je drugje parkiral narobe...

je pa očitno, da le 1 v tej temi ne loči nekaj: invalidski prostori so nekaj posebnega, nemenjeno le določenim. če smo jih že ločili, potem je tudi pravlino, da se loči kazni in tiste, ki do njih niso upravičeni kaznuje vsaj x3 normalnim kaznim. se celo strinjam, da je kazen npr. 2k previsoka. ampak le, če se zagotovi cca 1000 oseb, ki bodo dnevno talale kazni vsakemu, ki parkira na tak prostor brez ustrezne nalepke. takoj podprem zaposlitev 1000 oseb, ki bi bile stalno na določenih točkah in bi vsako uro v dnevu pisale kazni samo za nepravilno parkiranje na invalidskih mestih. + v državni blagajni zagotovljen!

Tukaj potem nastane problem neprimernih razmerij med kaznimi. Če bo nekdo moral plačati 2k ker parkira na mestu za invalide, potem bi moral tisti, ki pelje 80kmh skozi naselje plačati 50k ali še več, kajti tisto je neprimerno hujši prekršek. Da ne omenim nekoga, ki napiha 1.00+

Jaz bi pustil kazni 100 eur, ali pa v tem rangu, ampak naj se kaznuje lepo vsakega, kot da bi bil zdaj to ne vem kak problem.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
562258313436657054316061.jpg


ta sicer ni parkiral na invalidskem mestu, če bo tako nadaljeval pa bo sigurno postal kandidat za parkiranje na mestu za invalide. In to čisto opravičeno z nalepko.

Dobro je poštartal.
shocked-1.gif