Svetilke

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.468
113
Za becikl si omisli dodatno še posebej lampo za na krmilo-501B/504B z XM-L in OP reflektorjem sta idealni.
Predloge za čelko ti pa lahk čez kako uro nalimam, ker trenutno pišem s telefona.

No vsaj glede cenejših reflektorskih imaš na voljo dve opcije. Lumnov je jasno v resnici le okoli 500. Sveti pa zadeva dolgo cajta, ker imata obe lučki vzporedno 2 18650 bateriji.
Če si pa bolj šktr, pa vzameš izpade .

Vgrajen polnilc je pri vseh zanič, le tega nujno rabiš posebej
 
Nazadnje urejeno:
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
@jest5, zdaj bi te pa čisto resno nekaj vprašal...
smile-1.gif


Vidim, da poznaš nizkocenovno WF-501B. Imam jo z XM-L T6, kupljeno spomladi na ebay. Zanima me, če morda veš, kakšen driver je not (v mA)? Ima 5 funkcij skupaj s spominom, kar ti je najbrž znano. Sedaj nimam možnosti, da bi zadevo odspajkal. Na strani vzmeti ni nobenega vezja niti napisa.

Ker je NANJG 105C na DX smešno poceni:

http://dx.com/p/17mm-2800ma-5-...v-127684?item=2

me zanima, če bi z menjavo kaj pridobil.

Pa življenska doba XM-L T6 na 2800 mA in v tej svetilki?


LP
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.468
113
Kakšen driver je notri lahko samo ugibaš, ker da vsak kitajc nekaj drugega. Ponavadi je kar lepo direct drive na max(mogoče celo malo omejen tok z uporom) in PWM regulacija za nižje stopnje. Če imaš veliko sreče, dobiš celo reguliran driver z AMC 7135, ki regulira tok na 1,4A. Sicer pa pomeri tok z multimetrom, ki ima solidno debele merilne kable, pa boš videl pri čem si.

2,8A je preveč za to lučko, razen če jo boš imel na max le po 2-3min. Za stalno delovanje je pri tem ohišju priporočljivo okoli 1,5A, pa še to le, če oviješ vložek z LEDico v alu folijo, da izbolšaš toplotno prevodnost na ohišje. Idealen driver za to luč je tale. Če ne boš pretiraval, lahko jasno vzameš tudi močnejšega.
Na beciklu recimo komot deluje pri 2,25A, ko se ustaviš se pa hitro začne pregrevat
evil.gif
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Glihkar gledam, vložek in kovinski reflektor se niti direkt ne dotikata ohišja, razen na vrhu in spodaj pri vzmeti.

Kaj pa C8 ima kaj boljše toplotno odvajanje? Si kaj tam meril, koliko mA je tam še sprejemljivo?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.468
113
Ja zato pa je priporočljivo pri vseh P60 lučkah zaviti reflektor v alu folijo da se izboljša kontakt. P60 vložki so še iz cajtov halogenk, kjer ni bilo zaželjeno, da se ohišje preveč segreje, zdej pri LEDicah pa to pomeni slabše odvajanje toplote.

C8 imajo ležišče za LEDico prišraufano v ohišje, tako da je prenos toplote dober. So pa kitajčki svinje in pri cenejših C8 lučkah šparajo-ležišče za diodo ima pri najcenejših velikokrat luknjo v sredini, tako da se zvezdica z LEDico le na robovih dotika ležišča.
Pri teh z luknjo je spet omejitev okoli 1,5A. Tiste brez lukne pa brez večjih težav zdržijo 2,8A če se jih ima v dlani(pomaga odvajat toploto) Prosto stoječa se v toplem vremenu še vedno neprijetno segreje, samo ni hude krize.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
In za to luknjo ne veš, naročiš in potem loterija? Bom probal srečo, pa eno naročim...
smile-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.468
113
ebay je loterija. Za določene kitajske štacune se pa ve, kateri izdelek je ok. Recimo na uni strani, kjer sem linkal driver, imajo dobre C8 lučke(je pa še vedno loterija z odtenkom LEDice)
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Si probal podnožje in zvezdico natančno očistit z 99.7 % izopropilnim alkoholom in potem namazat z Arctic Ice 5 hladilno pasto za procesorje?
Ta pasta je najboljša, je pa taka da bolj ko je tanek sloj, bolje deluje. Mora pa bit popolnoma čisto, brez kakršnekoli majhne dlakice, prahu, maščobe ali kapljice vode. Edino, kar me skrbi, je to da na procesorju začne optimlano delovat šele po dvesto urah. Pa ne vem, če je to 200 normalnih ali delovnih ur.

In kot sem gledal C8 ležišča, bi bilo dobro očistit tudi navoje z izopropilnim alkoholom in potem namazat z Arctic Silver 5.
http://www.arcticsilver.com/as5.htm
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.468
113
No AS 5 ni glih več najboljša, je pa še vedno med boljšimi.
Vsaki lučki zamenjam termalno pasto, ker jo kitajčki dajo ali predebelo, ali pa jo sploh ni. Se pa ne hecam z alkoholom, ampak spucam le z vodo in žajfo
wink-1.gif

Tista razlika po xyz urah je le kakšno stopinjo, če sploh je.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.468
113
Uf že dolgo ne spremljam več, tako da ne vem. Ene 4 leta nazaj vem, da so že bile ene tri paste boljše, samo ne vem več imen. Kaj vse je trenutno top, pa sploh ne.
Mam še skoraj polno dozo AS5, ko jo porabim, bom začel iskati kaj drugega.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Ko smo ravno že za na glavo/čelado a ima led lenser že nosilce za gasilske čelade?
More bit kovinski oz zdržat temparaturo do 300°C
Kar mene in verjetno vse ostale moti pri LEDicah je, da v dimu svetijo zelo na daleč ker se svetloba preveč zauši.
Zdaj bo kdo rekel, da kaj pa ti nuca svetilka v dimu, da ti sveti daleč če pa niti 5m ne vidiš pred sabo? Vidi te recimo lahko iskana oseba in po mojih izkušnjah ima najboljšo svetlobo maglitka na žarnico in pa Wolf ki so tudi dobre pa zelo dobro je če je ATEX
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
A si ti kaksen uvoznik za fenix?

Volvo 1700kg/4 gume je na gumo 425 kg, da pa o tem da se guma ovije okol luci in stem prenese vecino sile na druge tocke splioh ne gvorim, torej je na koncu na lucko delovalo manj kot 200kg, pa se lucka je raven valj, torej je tezko kaj unicit, torej bi to silo zdrzala tudi moja miska od PCja
 

Krasni

Zelenc'
12. jan 2011
7
0
1
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
A si ti kaksen uvoznik za fenix?

Volvo 1700kg/4 gume je na gumo 425 kg, da pa o tem da se guma ovije okol luci in stem prenese vecino sile na druge tocke splioh ne gvorim, torej je na koncu na lucko delovalo manj kot 200kg, pa se lucka je raven valj, torej je tezko kaj unicit, torej bi to silo zdrzala tudi moja miska od PCja

Potem pa kar miško pod avto in posnami!
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Citat:
Volvo 1700kg/4 gume je na gumo 425 kg, da pa o tem da se guma ovije okol luci in stem prenese vecino sile na druge tocke splioh ne gvorim, torej je na koncu na lucko delovalo manj kot 200kg, pa se lucka je raven valj, torej je tezko kaj unicit, torej bi to silo zdrzala tudi moja miska od PCja
Ko sem imel tam 10 let sem namenoma potisnil nogo oz. stopalo pod gumo in avto je zapeljal čez... Avto je bil sicer par 100kg lažji (še vedno je mel 1,3t), ampak niti ni bolelo, prav fajn se mi je zdelo in zato sem to večkrat ponovil
stupid-1.gif
... Da ena svetilka ne bi tega zdržala, bi morala biti skoraj že iz plastike - tiste ta mehke. Še te najcenejše lučke za 1€ pomoje zdržijo to...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.468
113
Sej driver je povsot pravi. Samo zdej odvisno, če je tak, kot ga ti želiš imeti
wink-1.gif
Ta ni tokovno reguliran, ampak je še vedno direct drive, tako da svetilnost pada z iztrošenostjo baterije. Ima pa za spremembo kot kaže opozorilo za iztrošeno baterijo, ki pa je absolutno prezgodaj(zdej odvisno, če je tester pravlno meril napetost, namreč moral bi jo pod obremenitvijo). Nanjg 105 ga ima recimo, ko pade napetost na 3V, kar je ok.

Ta nima luknje pod LEDico.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Morda si bom kupil, če se da naročit v SLO in potem zamenjam še driver z 105C, pa da vidimo. Seveda bi sicer rad imel tokovno reguliran driver