SUV za okrog 50k

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Cca. 2 leti nazaj sem na forumu spraševal o morebitnem nakupu BMW X4. Zanj se nisem odločil, mislim, da je to bolj šminka za mlajše.

Čas hitro beži in na jesen bo res potrebno menjati. 50 tisoč imam na strani za nov (ali malo rabljen) avto.

Afiniteta so za takega starega junca, kot sem jaz, še vedno Nemci. :D Sem pa odprt za vse predloge. BMW X3 je prva opcija.

Rade volje odpiram debato glede omenjene tematike. :) Vesel bom vsakega odgovora oziroma predloga.

Hvala!

(PS: Za okrog 50 tisoč ne pomeni 60 tisoč. Jurija, dva čez 50 bi še požrl, več pa ne.)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
Dizl ali bencinar? SUV zato, da se višje sedi in lažje stopa not&ven ter parkira na pločniku ( :p ) ali tudi zaradi vožnje po terenu?
Pa glede na to, da pride X3 v poštev predvidevam, da ne potrebuješ ravno ogromno prostora kajne?
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
V bistvu bi glede na trenutne trende skoraj raje bencinarja (???). Ne vem, nisem odločen.

Nobene vožnje po terenu, ne potrebujem ogromno prostora. Rad bi višje sedel, ker iz trenutnega se komaj zvlečem ven. :) Pa upam na čim boljši sistem za parkiranje. :D
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
Da grem mimo BMW X3 katerega že imaš ogledanega bi jaz za tak denar najverjetneje gledal še kaj temu podobnega - 2019 Volvo XC60.
Malo rabljen, da cena štima, oprema je solidna, bencinar s povsem dovolj HP, varnost OK, parkirnega sistema pa ne poznam a ima vse senzorje in kamero...

 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Tudi sam sem gledal Volvota. Pa je to sploh SUV? Ker zgleda kot malo bolj dvignjen sedan.

Veš, kako je ... to bo verjetno predzadnji ali zadnji avto, ki ga bom kupil, preden se stegnem. Kaj pa stil Range Rover?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
Tudi sam sem gledal Volvota. Pa je to sploh SUV? Ker zgleda kot malo bolj dvignjen sedan.

Veš, kako je ... to bo verjetno predzadnji ali zadnji avto, ki ga bom kupil, preden se stegnem. Kaj pa stil Range Rover?

Hehe, seveda da je SUV. Range? Za ta denar morda Evoque, drugega pomoje ne dobiš novega oz. malo rabljenega. Priznam pa da o njih bolj kot ne nimam pojma.

 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
GLC se mi zdi alternativa. Jajca?

Moram res vzeti še 30 tisoč krede, če hočem kaj pametnega? Od prihrankov več kot 50 tisoč ne dam. Še to se mi zdi ogromno.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Saj si sam odgovarjaš, x3 in to je to. Ravno včeraj sem malo zabušaval na Anetu in gledal suve. Sicer sem si manjšo ceno dal a še vedno mislim da je best bay MB ML ali Toyota LC.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka in Runo

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Trenutno vem da so zelo ugodno novi Volvoti v neki outlet ponudbi.Se splača pogledat. Je pa stvar okusa...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
XC90 B5 AWD AUT MOMENTUM PRO
4 valjni, 1969 ccm, 173 kW / 235 KM

59.410 €
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.701
2.343
113
Pomurje
Tomi kaj je smešno? Avtor išče nov ali malo rabljen avto do 52k€. Sveto trojico za ta denar ne dobi spodobno opremljene.
Dobi pa vw, hyundai, toyoto itd
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.541
113
Cca. 2 leti nazaj sem na forumu spraševal o morebitnem nakupu BMW X4. Zanj se nisem odločil, mislim, da je to bolj šminka za mlajše.

Čas hitro beži in na jesen bo res potrebno menjati. 50 tisoč imam na strani za nov (ali malo rabljen) avto.

Afiniteta so za takega starega junca, kot sem jaz, še vedno Nemci. :D Sem pa odprt za vse predloge. BMW X3 je prva opcija.

Rade volje odpiram debato glede omenjene tematike. :) Vesel bom vsakega odgovora oziroma predloga.

Hvala!

(PS: Za okrog 50 tisoč ne pomeni 60 tisoč. Jurija, dva čez 50 bi še požrl, več pa ne.)

MB GLC z okoli 200 KM dizlom in 9 stopenjskim avtomatikom. Milina v vožnji.

Je pa to bolj potovalnik kot avto za ovinke. V tem segmentu SUVov bo za ovinke Stelvio. X3 sem precej prevozil pa ni to udoben avto, za svojo trdoto tudi čez ovinke ni kaj dosti od njega, zgleda tudi bolj slabo... ne vem, meni ni potegnil.

Volvo notranjost je bruh s tistim večno svinjskim ipadom.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.541
113
MB GLC z okoli 200 KM dizlom in 9 stopenjskim avtomatikom. Milina v vožnji.

Je pa to bolj potovalnik kot avto za ovinke. V tem segmentu SUVov bo za ovinke Stelvio. X3 sem precej prevozil pa ni to udoben avto, za svojo trdoto tudi čez ovinke ni kaj dosti od njega, zgleda tudi bolj slabo... ne vem, meni ni potegnil.

Volvo notranjost je bruh s tistim večno svinjskim ipadom.

Aja, če hočeš pa res udobje in glede na tvoja leta verjetno to iščeš in ne divjanja po ovinkih, pa iščeš GLC z zračnim vzmetenjem. Edini v tem razredu, kolikor vem, vsaj 2 leti nazaj je bilo tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Meni pa je bil novi x3 2.0d xdrive 190km super avto za vozit, ne pretrd ne premehek, se pravi ravno pravsnji, medtem ko je bil predprejsnji x3 e83 prava drvarnica, trd za pop... (lastil si ga je oce)...

Ce si ga vozil je bil avto top, odzadaj pa obup kot sopotnik zadaj. Za novega pa lahko recem, da je zelo lepo uravnotezen.

Jaz ti svetujem, da gres na testno voznjo, pri AA Kranj se da bp zmeniti za vsaj dan ali dva in ga konkretno sprobas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mmx in Runo

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Tudi sam sem bil pred dilemo in na koncu kupil Land Cruizerja. Za 50 jurjev dobis ze novega 2.8 dizla, 180KM. Meni je bila prioriteta max udobje, potovalna hitrost po ac +160kmh in moznost plezanja po kolovozih slovenije. Gledal tudi sveto nemsko trojico pa dobis vse sorte tehnicnih zadev zraven, ki jih v bistvu ne potrebujem. Zvocna izolacija, udobje in voznja po makedamu kot bi se vozil po najlepsem asfaltu neprecenljivo. Ni pa vec SUV ampak terenec. Vzdrzevalni stroski sploh niso visoki, ker je vse predimenzionirano ampak naju to recimo, da ne zanima.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12439867