sušilni stroj

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.428
113
v lokalni ostariji
evo...kocka je padla... naša bajta si bo omislila sušilni stroj...

zdaj pa...

kaj kupiti... zgornji cenovni limit je 380-400€, v postev pride tist na "raufnk" kot kondenzacijski... kateri je boljsi?
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Če se ne motim, imajo odzračevalni boljši izkoristek, torej porabijo manj energije za eno sušenje, kot kondenzacijski. (če seveda primerjamo stroje v tem cenovnem rangu, druga stvar je AEG-jev sušilc, ki ima vgrajeno toplotno črpalko in je A+ razred, ampak je občutno dražji)
Mi imamo torej BOSCH odzračevalnega in dela super. Naj te pa opozorim, da ne moreš izpuha speljati v dimnik, ker je najbrž previsok. Max višina pri našem je 2m od luknje do višine izpuha, tak da mi smo steno prebili in za hišo naredili izpust tega vlažnega zraka. Drugače se ti začne notri para kondenzirat in teči nazaj dol kot voda.

Tak da če imaš možnost, bi jaz sigurno vzel odzračevalnega. Je pa res, da je ravno zaradi prej omenjenih omejitev ponudba le-teh na trgu skrčena, ker vsi kupujejo kondenzacijske.

npr. odzračevalni
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
mi imamo tudi boscha..ampka smo izbrali opcijo, kjer se voda nabere v posodo, kijo enostavno izliješ ven

je pa razred B. Dela zadovoljivo..saj ankoncu bo vsak...le poraba je od modela do modela različna.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
malo offtopic, ampak anyway...
ti sušilni stroji pa imajo res katastrofalno porabo elektrike (3,3 kw/h
shocked-1.gif
). To je 3x več kot sodobna klima. In če upoštevam, da pri nas doma laufa sušilec praktično vsak dan vsaj 2 uri, ugotovim da je to največji porabnik elektrike v hiši. Po koliko € so pa sušilci A+ energetskega razreda (če sploh obstajajo)?
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Tale AEG je A razred - 2,4kWh porabe. Sedaj si pa izračunaj, v koliko letih se ti investicija povrne in če se ti splača takšen nakup.
Sicer pa je poraba sušilcev zelo odvisna od tega, s koliko obrati je bilo ožeto perilo.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
958
113
Pri nas imamo že ulala (mislim, da že skoraj 10) let sušilni stroj. Postavljenga imamo direktno na pralnem stroju, cev pa je priklopljena na prezračevalni jašek...



Pri nas se na porabi niti ne pozna... Je pa res, da ga ne uporabljamo ves čas... Odvisno od vremena... Fino je to, da imaš cunje (skoraj) takoj suhe, če jih potrebuješ... Če cunj ne presušiš in jih pravočasno ven vzameš jih veliko ni potrebno likati... Brisače so prijetno mehke...
wink-1.gif




Stroškov (razen ob nakupu ter sprotne elektrike) z njim nimamo nikakršnih (Gorenje). Tudi nobenga čiščenja ne zahteva, saj ima ob odprtini za boben mrežico, ki jo med sušenjem parkrat sčistiš tako, da z roko dol mucke potegneš. Pa tud nobena umetnost ni upravljat z njim... Ima funkcijo sušenaj na 40 in 60 stopinjah, nato pa samo še čas nastaviš in to je to...
wink-1.gif




P.S.: je pa (verjetno) zaradi let postal "malo glasen"... Ampak nič strašnega...
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
smile-1.gif




če jih želiš poiskat poisšči vse naprave ki imajo grelce (bilo kakega)..torej pečica, pralni stroj, sušilni stroj (pošast v porabi energije), likalnik, el. štedilniki (ultra pošast v porabi el. energije...kljub floskulam o kvazi dobrih izkoristkih).....etc.



zdaj pa zavisi koliko te pošasti uporabljaš..enim enostavno ni da bi cunje obesili (so pač komot) na štrik (sploh ko je vreme za to) in vržejo v stroj..seveda pa potem jamrajo da 100 EUR elekrtike je pa veliko....in hkrati ločujejo odpadke, da naredijo kaj za okolje
crazy1.gif




klima je toplotna črpalka...torej če jo uporabljaš za ogrevanje in si si nabavil kaj dobrega (torej soliden COP - nad 4) je to najbolj varčna zadeva na nivoju ogrevanja objektov....in je tudi pod razno ne moreš šteti med porabnike 'toplote'.



(oz. rečeno drugače...za posušit eno porcijo perila porabiš toliko energije kot jo porabi klima za celodnevno gretje hiše).
 
Nazadnje urejeno:

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
mi imamo gorenjevega odzračevalnega pa so zelo zadovoljni z njim. cev pa je speljana v zračnik pa ni nobenega problema.
a gorenje ne pride v poštev?
smile-1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
to z odzracevanjem se mi zdi da je ze bolj preteklost, pa se tista cev...Mi imamo onega z rezervoarjem za vodo,je treba vsake toliko casa vodo iztocit pa dela kot sus.